Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Dachinko (PC)
OkładkaDachinko (PC)

Dachinko PC

Symulator niezwykle popularnych w Japonii maszyn hazardowych „pachinko”. Zadanie gracza polega na wystrzeliwaniu metalowych kulek w taki sposób, aby zdołały on uruchomić wbudowane w automat mechanizmy (kołowrotki, równoważnie i inne), co pozwala zdobyć nagrodę.

Logiczne | casual | 2D

Dachinko Premiera PC

27sierpnia2010

pudełko PL

28maja2013

producent: Gamecask wydawca: Big Fish Games wydawca PL: Play-publishing

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dachinko

Peggle Deluxe

Hoyle Casino

Slots

Dachinko to produkcja polskiego studia Gamecask, znanego z takich tytułów jak Rycerz Dulcynei czy Maszyny Budowlane 2013. Inspiracją dla deweloperów stała się kultura starożytnej Azji oraz popularne, zwłaszcza w Japonii, automaty „pachinko”.

Mechanika rozgrywki wzorowana jest na działaniu prawdziwych urządzeń. Gracz wprawia maszynę w ruch wystrzeliwując określoną ilość kulek za pomocą specjalnej dźwigni. Pionowe plansze obfitują w rozmaite elementy i mechanizmy zmieniające tor ruchu kulek lub aktywujące power-upy. Nagroda (również w postaci kulek) przyznawana jest, jeśli wpadną one we właściwe miejsca (np. dzbany, łuzy, rurki).

Twórcy gry przygotowali 55 wirtualnych maszyn „pachinko”, dostępnych w trybie klasycznym oraz dwie dodatkowe w trybach bonusowych. Ukończenie każdego z sześciu poziomów Dachinko pozwala obejrzeć animowany występ taneczny postaci z chińskiego teatrzyku cieni.

Dachinko to propozycja skierowana dla odbiorców z rynku casual, stąd bardzo prosty system sterowania i czytelny interfejs użytkownika. Duża losowość wyników zachęca do wielokrotnego podejmowania prób.

Od strony technicznej, gra bazuje na autorskich rozwiązaniach studia Gamecask. Dwuwymiarowa grafika zastosowana w Dachinko okraszona została prostymi animacjami. Zabawie towarzyszy nienarzucający się podkład muzyczny inspirowany kulturą Dalekiego Wschodu.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Dachinko: Odpowiednia dla każdego wieku.

Dachinko Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1.0 GHz
  • 256 MB RAM
  • Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7