Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Peggle Deluxe (PC)

Peggle Deluxe PC

Peggle Deluxe to pozycja przeznaczona dla graczy w każdym wieku, stworzona przez firmę PopCap Games. Rozpowszechniana jest dzięki systemowi dystrybucji elektronicznej Steam lub przez stronę internetową producenta.

Zręcznościowe | casual | 2D | multiplayer

PC Windows
Okładka Peggle Deluxe (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11kwietnia2007

Peggle Deluxe to pozycja przeznaczona dla graczy w każdym wieku, stworzona przez firmę PopCap Games. Rozpowszechniana jest dzięki systemowi dystrybucji elektronicznej Steam lub przez stronę internetową producenta.

Produkt charakteryzują bardzo proste zasady. Należy tak wyrzucać kulkę, by ta odbijała się od otoczenia i strącała inne, zdobywając dzięki temu punkty. Do zaliczenia danego poziomu niezbędne jest uderzenie we wszystkie pomarańczowe bile na planszy – na początku stoją one w miejscu i ich trafienie nie należy do najtrudniejszych, jednak z czasem zostają wprawione w ruch i są coraz bardziej zasłaniane przez inne, niebieskie, kule. Dla ułatwienia na każdej planszy znajdują się bonusowe bile, które uruchamiają pewne pomoce w grze – np. drugą kulkę czy strzałkę, przedstawiającą trajektorię lotu naszej bili.

Peggle Deluxe oferuje nam 55 zadań głównych, które zaliczamy sukcesywnie, a także 75 luźnych konkurencji na zróżnicowanych pod względem budowy planszach. Każda z map charakteryzuje się inną architekturą i sposobem rozmieszczenia kul. Podczas gry możemy wykorzystywać różne stworzenia, posiadające charakterystyczne dla siebie dodatki pomagające w rozgrywce. Punkty zdobywamy na kilka sposobów – od najprostszego strącenia kuli, po bonusy, takie jak ustrzelenie kilku bil jednym strzałem czy umieszczenie kuli w specjalnym koszyczku, który równomiernie przemieszcza się pod planszą – dzięki takiemu trafieniu otrzymujemy jeden dodatkowy strzał.

Grafika przedstawiona w Peggle Deluxe jest bardzo kolorowa, ale i schematyczna. Wszystko oparte zostało na prostych animacjach. Istotną rolę pełnią w grze efekty specjalne, które pojawiają się w kluczowych momentach – strącenia ostatniej bili czy szczęśliwego umieszczenia kuli w koszyczku.

Producenci dołączyli także możliwość rozgrywania partii dwóm osobom na jednym komputerze w trybie Duel Mode. Na uwagę zasługuje również ścieżka dźwiękowa – w trakcie zabawy słyszymy uproszczone wersje klasycznych utworów, takich jak Oda do radości Beethovena po wygranej partii czy Poranek Edvarda Griega na powitanie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player   Tryb multiplayer:   wspólny ekran    

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 109 głosów czytelników.

Gry podobne do Peggle Deluxe

Klasyfikacja PEGI Peggle Deluxe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Peggle do zdobycia za darmo
Peggle do zdobycia za darmo

wiadomość8 maja 2018

Peggle zostało znowu udostępnione za darmo – pecetowi gracze mają więc okazję sprawdzić jeden z hitów studia PopCap Games, które dało nam takie tytuły jak seria Bejeweled czy choćby Plants vs. Zombies.

Peggle dostępne za darmo na Originie
Peggle dostępne za darmo na Originie

wiadomość18 kwietnia 2018

W ramach promocji On the House na platformie Origin możemy zdobyć za darmo Peggle – grę logiczną stworzoną przez studio PopCap Games.

Peggle dostępne za darmo w sklepie Origin
Peggle dostępne za darmo w sklepie Origin

wiadomość17 czerwca 2014

Firma Electronic Arts udostępniła kolejną darmową produkcję w sklepie Origin. Tym razem padło na Peggle od firmy PopCap. Projekt można pobierać bez ponoszenia żadnych kosztów do 5 sierpnia. Wystarczy posiadać konto w platformie cyfrowej dystrybucji koncernu EA.

Kolejny sukces studia PopCap - gry z serii Peggle pobrane 30 milionów razy

wiadomość26 sierpnia 2011

Zręcznościowa gra Peggle, autorstwa studia PopCap Games, została pobrana z sieci ponad 30 milionów razy. Do tego sukcesu przyczyniły się wszystkie edycje tytułu, który pojawił się na praktycznie każdej platformie sprzętowej.

Electronic Arts kupi PopCap Games za ponad 750 milionów dolarów

wiadomość13 lipca 2011

Electronic Arts kupi PopCap Games za ponad 750 miliardów dolarów – to już potwierdzona informacja. Znany wydawca zamierza sfinalizować wszystkie transakcje do końca sierpnia i tym samym przejąć kontrolę nad takimi grami jak Bejeweled, Peggle, Plants vs Zombies.