Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Peggle Deluxe (PC)
OkładkaPeggle Deluxe (PC)

Peggle Deluxe PC

Peggle Deluxe to pozycja przeznaczona dla graczy w każdym wieku, stworzona przez firmę PopCap Games. Rozpowszechniana jest dzięki systemowi dystrybucji elektronicznej Steam lub przez stronę internetową producenta.

Zręcznościowe | casual | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Peggle Deluxe Premiera PC

11kwietnia2007

producent: PopCap Games wydawca: PopCap Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Peggle Deluxe

Zuma's Revenge

Arkanoid

Bullidor

Peggle Deluxe to pozycja przeznaczona dla graczy w każdym wieku, stworzona przez firmę PopCap Games. Rozpowszechniana jest dzięki systemowi dystrybucji elektronicznej Steam lub przez stronę internetową producenta.

Produkt charakteryzują bardzo proste zasady. Należy tak wyrzucać kulkę, by ta odbijała się od otoczenia i strącała inne, zdobywając dzięki temu punkty. Do zaliczenia danego poziomu niezbędne jest uderzenie we wszystkie pomarańczowe bile na planszy – na początku stoją one w miejscu i ich trafienie nie należy do najtrudniejszych, jednak z czasem zostają wprawione w ruch i są coraz bardziej zasłaniane przez inne, niebieskie, kule. Dla ułatwienia na każdej planszy znajdują się bonusowe bile, które uruchamiają pewne pomoce w grze – np. drugą kulkę czy strzałkę, przedstawiającą trajektorię lotu naszej bili.

Peggle Deluxe oferuje nam 55 zadań głównych, które zaliczamy sukcesywnie, a także 75 luźnych konkurencji na zróżnicowanych pod względem budowy planszach. Każda z map charakteryzuje się inną architekturą i sposobem rozmieszczenia kul. Podczas gry możemy wykorzystywać różne stworzenia, posiadające charakterystyczne dla siebie dodatki pomagające w rozgrywce. Punkty zdobywamy na kilka sposobów – od najprostszego strącenia kuli, po bonusy, takie jak ustrzelenie kilku bil jednym strzałem czy umieszczenie kuli w specjalnym koszyczku, który równomiernie przemieszcza się pod planszą – dzięki takiemu trafieniu otrzymujemy jeden dodatkowy strzał.

Grafika przedstawiona w Peggle Deluxe jest bardzo kolorowa, ale i schematyczna. Wszystko oparte zostało na prostych animacjach. Istotną rolę pełnią w grze efekty specjalne, które pojawiają się w kluczowych momentach – strącenia ostatniej bili czy szczęśliwego umieszczenia kuli w koszyczku.

Producenci dołączyli także możliwość rozgrywania partii dwóm osobom na jednym komputerze w trybie Duel Mode. Na uwagę zasługuje również ścieżka dźwiękowa – w trakcie zabawy słyszymy uproszczone wersje klasycznych utworów, takich jak Oda do radości Beethovena po wygranej partii czy Poranek Edvarda Griega na powitanie.

Tryb gry: single player   Tryb multiplayer: wspólny ekran  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 118 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Peggle Deluxe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.