Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2014, 09:03

autor: Góral

Peggle dostępne za darmo w sklepie Origin

Firma Electronic Arts udostępniła kolejną darmową produkcję w sklepie Origin. Tym razem padło na Peggle od firmy PopCap. Projekt można pobierać bez ponoszenia żadnych kosztów do 5 sierpnia. Wystarczy posiadać konto w platformie cyfrowej dystrybucji koncernu EA.

Peggle dostępne za darmo w sklepie Origin - ilustracja #1

Fani casualowych gier logicznych już pewnie od dawna posiadają w swojej kolekcji Peggle stworzone przez studio PopCap, ale jeżeli do tej pory nie udało Wam się zagrać w tę popularną produkcję, to właśnie nadarza się znakomita okazja do nadrobienia zaległości. Firma Electronic Arts udostępniła bowiem PC-tową wersję za darmo w ramach akcji Specjalny prezent. Tytuł można pobrać ze sklepu Origin bez ponoszenia żadnych kosztów do 5 sierpnia. Po tym czasie jego cena wzrośnie do 14,99 zł. By cieszyć się grą, wystarczy posiadać konto we wspomnianej platformie cyfrowej dystrybucji, „zakupić” Peggle i ściągnąć je na dysk swojego komputera.

Zabawa w Peggle polega na strzelaniu kulkami w pomarańczowe elementy znajdujące się na planszy. Im mniej „pocisków” zużyjemy, a przy okazji zniszczymy także niebieskie fragmenty, tym więcej punktów zdobędziemy. Podczas rozgrywki wykorzystujemy także unikalne moce poszczególnych postaci, dzięki czemu posyłamy np. dwie kule jednocześnie, czy też strzelamy fireballem. Na chętnych czeka łącznie 55 poziomów, wiele wyzwań oraz możliwość toczenia pojedynków z komputerem lub innym graczem.

W Peggle musimy zlikwidować pomarańczowe elementy. - Peggle dostępne za darmo w sklepie Origin - wiadomość - 2014-06-17
W Peggle musimy zlikwidować pomarańczowe elementy.

Peggle dostępne za darmo w sklepie Origin - ilustracja #3Tytuł ukazał się pierwotnie w roku na komputerach PC, po czym doczekał się wielu konwersji. Gra dostępna jest także na konsolach Xbox 360, PlayStation 3, DS czy też urządzeniach mobilnych (iOS, Android, Windows Mobile). Peggle osiągnęło niebywały sukces, przekraczając w 2011 roku pułap 30 mln pobrań.