Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2011, 10:12

autor: Kono

Kolejny sukces studia PopCap - gry z serii Peggle pobrane 30 milionów razy

Zręcznościowa gra Peggle, autorstwa studia PopCap Games, została pobrana z sieci ponad 30 milionów razy. Do tego sukcesu przyczyniły się wszystkie edycje tytułu, który pojawił się na praktycznie każdej platformie sprzętowej.

Gry zespołu PopCap Games mają to do siebie, że są proste w obsłudze i bardzo wciągające. Nie powinien więc dziwić fakt, że jedna z trzech najważniejszych marek tej firmy (obok Bejeweled i Plants vs Zombies), czyli Peggle, została pobrana przeszło 30 milionów razy.

Kolejny sukces studia PopCap - gry z serii Peggle pobrane 30 milionów razy - ilustracja #1

Tak imponujący wynik nie zostałby osiągnięty gdyby nie szeroki wachlarz platform docelowych, na których Peggle się pojawiło. Wśród nich są m.in.: PC, PlayStation 3, Xbox 360, Windows Mobile, przeglądarki internetowe, smartfony z Androidem oraz iPhone. Co ciekawe, w związku ze sporym sukcesem, wczoraj na App Store pojawiła się edycja gry na iPada, oferowana w promocyjnej cenie 3 dolarów lub 2 funtów (niecałe 10 złotych).

Warto tutaj wspomnieć o niedawnym przejęciu firmy PopCap Games przez koncern Electronic Arts. „Elektronicy” wykupili bowiem słynące z casualowych produkcji studio za ponad 750 milionów dolarów, a liczba ta może się zwiększyć, jeśli PopCap Games wygeneruje obroty przekraczające 343 milionów dolarów przed końcem 2013 roku. I bardzo możliwe, że tak się stanie, gdyż dotychczasowe wyniki firmy były bardzo dobre.