Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCPS3
Okładka Peggle Nights (PC)
OkładkaPeggle Nights (PC)

Peggle Nights

Gra logiczna przypominająca skrzyżowanie pinballa z pachinko. Przy pomocy wyrzutni znajdującej się w górnej części planszy musimy tak wystrzeliwać kulkę, aby ta uderzyła w jak najwięcej kolorowych kołków.

Logiczne | casual | 2D | Xbox Game Pass | EA Play

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Peggle Nights Premiera

17wrz2008

PC

19lis2009

PS3

Gry podobne do Peggle Nights

Peggle Deluxe

Arkanoid

Bullidor

Peggle Nights jest kolejnym wcieleniem niezwykle popularnej i nieskomplikowanej gry logicznej przypominającej skrzyżowanie pinballa z pachinko. Podobnie jak wcześniejsza odsłona, została przygotowana przez firmę specjalizującą się właśnie w casualowych produkcjach - PopCap Games.

W trakcie zabawy wcielimy się w znanych z poprzedniej części bohaterów i odwiedzimy świat snów każdego z nich. Ponadto do grona Mistzów Peggle dołączyła jeszcze jedna postać - Marina. Sama filozofia rozgrywki pozostała niezmieniona - przy pomocy wyrzutni znajdującej się w górnej części planszy musimy tak wystrzelić kulkę, aby ta uderzyła w jak najwięcej kolorowych kołków (okrągłych lub prostokątnych). Oczywiście im więcej uda nam się ich aktywować tym lepiej, jednak do zaliczenia danej planszy wystarczy trafienie wszystkich dwudziestu pięciu pomarańczowych.

Z kolei uderzenie zielonego słupka spowoduje uaktywnienie specjalnej mocy – w zależności od bohatera, którym gramy, nastąpi to od razu lub przy kolejnym wyrzuceniu piłeczki. I tak na przykład jednorożec Bjorn może przed następnym wystrzałem zobaczyć trajektorię ruchu kulki, z kolei bila Lorda Cinderbottoma zamienia się w dużą płonącą sferę, która zamiast odbijać się od kołków niszczy je. Partia kończy się, gdy nasza kulka spadnie na dół planszy nie trafiając do kosza – wtedy też wszystkie zapalone kołki gasną i musimy aktywować je ponownie przy pomocy następnej piłeczki. W przeciwnym wypadku otrzymujemy dodatkowy strzał.

Z czasem poziom trudności rośnie i coraz więcej obiektów na planszy staje się ruchomych. Punkty zdobywamy oczywiście poprzez aktywowanie kolejnych kołków, ich ilość możemy jednak znacznie zwiększyć jeżeli spełnimy określone warunki i aktywujemy różne bonusy.

Twórcy przygotowali w sumie cztery tryby rozgrywki, przy tym zaliczenie kampanii (Adventure) jest konieczne do odblokowania wszystkich postaci i plansz w Quick Play, Challenge oraz umożliwiającym starcie z żywym graczem Duelu. Składa się ona z dwunastu dużych poziomów (w trakcie których wcielimy się kolejno we wszystkich Mistrzów Peggle), a te z kolei podzielone zostały na pięć odmiennych plansz - w sumie jest ich sześćdziesiąt.

Kreskówkowa oprawa graficzna Peggle Nights przypomina to, co znamy z poprzedniej odsłony, choć została względem niej nieco ulepszona. Jest więc kolorowo i bajkowo, a postaci wyglądają bardzo sympatycznie. Ciekawa opcją jest możliwość nagrywania powtórek, dzięki czemu możemy uwiecznić nasze najlepsze partie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Peggle Nights

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Peggle Nights Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • Windows 2000/XP
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC
PS3