Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Pinball Dreams 2 (PC)

Pinball Dreams 2 PC

Kolejny symulator flipperów sygnowany logiem 21st Century Entertainment, tym razem w całości stworzony przez firmę Spidersoft, a nie jak dotychczas przez Digital Illusions, co też odbiło się niestety na jego jakości.

Zręcznościowe | pinball

PC Windows
Okładka Pinball Dreams 2 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23maja1995

Kolejny symulator flipperów sygnowany logiem 21st Century Entertainment, tym razem w całości stworzony przez firmę Spidersoft, a nie jak dotychczas przez Digital Illusions, co też odbiło się niestety na jego jakości. Autorzy postanowili nie ingerować za bardzo w moduł odpowiedzialny za mechanikę gry i po prostu stworzyli nowe stoły w oparciu o istniejące rozwiązania, co wcale nie oznacza, że był to dobry pomysł.

Największą bolączką gry jest jej prostota. O ile w 1993 roku, kiedy pojawił się pierwszy Pinball Dreams, gatunek tak naprawdę raczkował i nikogo specjalnie nie interesowały rewolucyjne zmiany, tak już dwa lata później były one raczej wskazane. Z tego też powodu druga część gry nie odniosła tak dużego sukcesu komercyjnego jak pierwowzór. Do wyboru mamy tradycyjnie cztery stoły. Pierwszy z nich – Neptune – pozwala odbyć fantastyczną podróż na dno oceanu, gdzie pośród zatopionych skarbów znajduje się także siedziba mitycznego boga. Zupełnie inne klimaty oferuje Safari. Tutaj dominują suche tereny, zamieszkane przez afrykańskie zwierzęta. Revenge of the Robot Warriors to z kolei hołd złożony amerykańskim filmom science-fiction z lat pięćdziesiątych, natomiast Stall Turn – opowieść o dzielnych pilotach, wykonujących podniebne ewolucje za pomocą pamiętających I Wojnę Światową dwupłatowców.

Architektura stołów jest bardzo prosta i ogranicza się do niewielkiej ilości ramp, dziupli oraz grzybków. Dzięki temu oferowane przez autorów gry plansze nie są zbyt wyzywające i dają się opanować w ciągu kilkudziesięciu minut. Również wyświetlacz, rzecz niezwykle istotna w pinballach, pozostał praktycznie niezmieniony od czasów pierwowzoru. Ze względu na jego ograniczone możliwości, nie zobaczymy więc na nim żadnych animacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1 - 8  

Gry podobne do Pinball Dreams 2

Wymagania wiekowe Pinball Dreams 2

odpowiednia dla każdego wieku