Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Pinball

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce pinball.

PC
PC Windows53
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 48 Sony PlayStation 39 Sony PlayStation 23 Sony PlayStation 11 PlayStation Portable7 PlayStation Vita7
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE7 Microsoft Xbox 3606 Microsoft Xbox2
Mobile
Android5 Apple iOS6
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch7 Nintendo Wii6 Nintendo DS4 Nintendo Wii U6 Nintendo 3DS3 Game Boy Advance6 Nintendo GameCube2
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

pinball
Senran Kagura Peach Ball
Senran Kagura Peach Ball

Zręcznościowe 9 lipca 2019

Senran Kagura Peach Ball to kolejna część przygód dziewczyn ninja, które wskutek nieszczęśliwego wypadku postrzegają siebie jako zwierzęta. Zadaniem gracza jest przywrócić im normalną postać - poprzez granie w pinball.

PCSwitch

Creature in the Well
Creature in the Well

Akcji 6 września 2019

Miks gry akcji typu hack'n'slash i pinballa. W Creature in the Well gracz wciela się w samotnego wojownika przemierzającego futurystyczne podziemia. Walki toczą się na arenach przypominających flipperowe stoły, gdzie miecz bohatera pełni rolę łapki odbijającej pociski/kulki.

PCPS4XONESwitch

Full Tilt! Pinball
Full Tilt! Pinball

Zręcznościowe 1 grudnia 1995

Należąca do gatunku popularnych pinballi gra zręcznościowa, oferująca trzy zróżnicowane stoły w prerenderowanej grafice 3D. Swoistą ciekawostkę stanowi fakt, że jeden z zawartych w grze stołów był dołączany przez firmę Microsoft do kilku kolejnych wersji systemu Windows.

PC

Yoku's Island Express
Yoku's Island Express

Zręcznościowe 29 maja 2018

Oryginalna hybryda platformówki oraz produkcji typu metroidvania, za której powstanie odpowiada niewielkie szwedzkie studio Villa Gorilla. Akcja Yoku's Island Express rozgrywa się na wyspie Mokumana, na którą trafia główny bohater – sympatyczny chrząszcz. Pracując jako listonosz, natrafia on na ślad poważnej intrygi, której ofiarą pada sprawujące niegdyś pieczę nad krainą starożytne bóstwo.

PCPS4XONESwitch

Pure Pinball
Pure Pinball

Zręcznościowe 23 maja 2003

Pure Pinball to przygotowana z myślą o miłośnikach tradycyjnych fliperów gra zręcznościowa, autorstwa studia A.S.K Homework. Gracze mają okazję sprawdzić swój refleks odbijając kulkę toczącą się po jednym z trzech dostępnych stołów pinballowych. Tytuł opracowany został z dbałością o detale oprawy wizualnej oraz realistyczny model fizyki.

PC

Adventure Pinball: Forgotten Island
Adventure Pinball: Forgotten Island

Zręcznościowe 21 marca 2001

Adventure Pinball: Forgotten Island to pierwszy z serii tytuł, będący odmianą znanej z automatów gry zręcznościowej, przenoszący gracza i jego "lśniącą, metalową kulkę" w całkowicie nowy wymiar.

PC

SlamTilt Resurrection
SlamTilt Resurrection

Zręcznościowe 6 lutego 2000

Symulator pinballa w realistycznej grafice 3D z możliwością gry na dwóch dopracowanych plastycznie stołach: Night of the Demon oraz The Pirate.

PC

Pinball FX3
Pinball FX3

Zręcznościowe 26 września 2017

Trzecia odsłona zręcznościowej serii Pinball FX. Produkcja stworzona przez zespół Zen Studios pozwala bawić się na nowych, tematycznych flipperach oraz importować większość stołów z gier Pinball FX2 i Zen Pinball 2. Zabawa stara się naśladować prawdziwe rozgrywki w pinball. Zadaniem graczy jest takie odbijanie kulki ruchomymi łapkami umieszczonymi u dołu planszy, by trafiała w rozmaite elementy i jak najdłużej utrzymywała się na stole, zanim wpadnie w dziurę pomiędzy łapkami.

PCPS4XONESwitch

Alien Crush Returns
Alien Crush Returns

Zręcznościowe 26 sierpnia 2008

Reedycja klasycznej symulacji pinballa. Kontrolujemy metalową piłkę, przyczyniając się do powiększania wyniku punktowego. Wszystkie prezentowane stoły tematycznie nawiązują do klimatów science-fiction.

Wii

SlamTilt: The Pinball Game
SlamTilt: The Pinball Game

Zręcznościowe 20 marca 1997

SlamTilt to kolejny pinball sygnowany logiem 21st Century Entertainment. Tym razem żmudnego zadania stworzenia dwuwymiarowej wariacji na temat metalowej kulki i flipperów podjęła się mała firma Liquid Entertainment. Dodajmy od razu, że wyszła z tej batalii obronną ręką.

PC

Pinball FX2
Pinball FX2

Zręcznościowe 27 października 2010

Druga odsłona popularnego flipperowego symulatora, stanowiąca ulepszoną i podrasowaną wersję pierwowzoru, wydanego w 2007 roku przez ekipę węgierskiego ZEN Studios. Tytuł oferuje znaną z pierwszej części mechanikę, przynosząc jednak sporo zmian w kwestiach technicznych. Przede wszystkim znacznej poprawie uległa oprawa graficzna gry oraz fizyka zachowania bili i poszczególnych elementów stołu, które możemy dodatkowo modyfikować, korzystając ze specjalnego menu operatora.

PCXONEX360

Balls of Steel
Balls of Steel

Zręcznościowe 12 grudnia 1997

Kolejna produkcja z gatunku pinballi, firmowana tym razem logiem Apogee/3D Realms. Do dyspozycji graczy oddano 5 utrzymanych w odmiennej stylistyce stołów, zaś jeden z nich poświęcono bohaterowi kultowej strzelaniny FFP Duke Nukem 3D.

PC

Pinball Dreams
Pinball Dreams

Zręcznościowe 4 grudnia 1993

Pierwszy komputerowy pinball z prawdziwego zdarzenia, zaskakujący zarówno perfekcyjną konstrukcją stołów, jak i rozbudowanymi opcjami konfiguracyjnymi.

PC

Dream Pinball 3D
Dream Pinball 3D

Zręcznościowe 31 sierpnia 2006

Zwieńczenie dziesięcioletniej twórczości grupy ASK Homework w kategorii komputerowych pinballi. Autorzy, którzy odpowiadają między innymi za stworzenie Pure Pinball czy Ball Adventures, są całkowicie pewni, iż ich najnowszy wytwór jest najlepszą grą w pinball, jaką może zafundować sobie użytkownik komputera osobistego.

PCiOSWiiNDSXBOX

3D Ultra NASCAR Pinball
3D Ultra NASCAR Pinball

Zręcznościowe 30 września 1998

Kolejna część oryginalnego cyklu pinballi, stworzonego przez firmę Sierra i studio Dynamix. W tej odsłonie autorzy skupili się na popularnych w USA wyścigach formuły NASCAR, a rozgrywka odzwierciedla przebieg typowego wyścigu, z przygotowaniem samochodu w garażu i naprawami w pit stopie włącznie.

PC

The Pinball Arcade
The Pinball Arcade

Zręcznościowe 9 lutego 2012

Zaawansowany symulator odtwarzający z ogromną dbałością o detale rzeczywiście istniejące i najpopularniejsze stoły pinballowe świata. Tytuł pozwala więc poznać historię tej formy rozrywki i sprawdzić swoje siły w rywalizacji z najlepszymi graczami dzięki sieciowej tablicy wyników.

PCPS4XONESwitchX360PS3ANDiOSWiiUPSV

Psycho Pinball
Psycho Pinball

Zręcznościowe 15 marca 1995

Psycho Pinball to kolejny symulator flippera, wyprodukowany przez firmę Codemasters. W grze znajdziemy 3 tradycyjne stoły: Wild West, Trick or Treat i The Abyss. Pewną innowacją jest tytułowy, czwarty stół - Psycho – będący swoistym łącznikiem, z którego od czasu do czasu teleportujemy się na trzy pozostałe.

PC

Pinball Fantasies
Pinball Fantasies

Zręcznościowe 29 września 1994

Jeden z najsłynniejszych komputerowych flipperów, stworzony przez bardzo znaną niegdyś firmę 21st Century Entertainment. Cztery stoły, fenomenalna oprawa graficzna i dźwiękowa, a także niezliczona ilość bonusów, czekają na entuzjastów tego typu rozrywki.

PCPSP

3D Ultra Pinball: Creep Night
3D Ultra Pinball: Creep Night

Zręcznościowe 23 września 1996

Sequel nietypowego pinballa firmy Sierra, łączącego mechanikę klasycznych salonowych automatów z elementami fabuły i nieograniczoną kreatywnością twórców. Tym razem do naszej dyspozycji oddano trzy zupełnie nowe stoły, których stylistyka wyraźnie nawiązuje do horroru.

PC

Pro Pinball: Timeshock!
Pro Pinball: Timeshock!

Zręcznościowe 30 września 1997

Kontynuacja serii realistycznych pinballi, zapoczątkowanej w 1996 roku. Tym razem autorzy serwują nam podróż w czasie, stawiając przed graczami zadanie odnalezienia fragmentów kryształu, ukrytych w czterech różnych strefach czasowych.

PC

Worms Pinball
Worms Pinball

Zręcznościowe 19 października 2011

Jedna z wielu gier wykorzystujących markę Worms. Tym razem jest to spin-off pozwalający pograć w pinball, którego stół nawiązuje do znanej serii. Tytuł oferuje realistyczne zachowanie kuli, a także ukryte mini gierki. Dodatkowo akcję można obserwować z różnych ujęć.

PC

ZEN Pinball 2
ZEN Pinball 2

Zręcznościowe 4 września 2012

ZEN Pinball 2 to gra zręcznościowa, będąca symulacją automatu pinballowego. Tytuł wyprodukowany został przez ekipę deweloperską ZEN Studios i stanowi drugą odsłonę serii zapoczątkowanej w 2009 roku. Gra jest wstecznie kompatybilna z pierwowzorem, co umożliwia wykorzystanie uprzednio zakupionych dodatków typu DLC.

PS4PS3WiiUPSV

3D Ultra Pinball Thrillride
3D Ultra Pinball Thrillride

Zręcznościowe 1 października 1999

3D Ultra Pinball Thrillride to kolejna już pozycja z wydawanej przez firmę Sierra serii zręcznościowych pinballi . Założenia zabawy są zbliżone do typowych pozycji gatunku, podstawowa różnica polega jednak na tym, iż stół pinballowy został ukazany w pełnym trójwymiarze.

PC

3D Ultra Pinball Power
3D Ultra Pinball Power

Zręcznościowe 30 czerwca 1999

Kompilacja klasycznych tytułów pinaball stworzonych przez Dynamix Studio. Znajdziemy tu takie tytuły jak 3D Ultra Pinball: Fastest Pinball in Space, 3D Ultra Pinball 2: Creep Night, 3D Ultra Pinball 3: The Lost Continent oraz 3D Ultra Pinball 4: Turbo Racing.

PC