Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Pinball

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce pinball.

PC
PC Windows54
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 48 Sony PlayStation 39 Sony PlayStation 23 Sony PlayStation 11 PlayStation Portable7 PlayStation Vita7
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE7 Microsoft Xbox 3606 Microsoft Xbox2
Mobile
Android5 Apple iOS6
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch7 Nintendo Wii6 Nintendo DS4 Nintendo Wii U6 Nintendo 3DS3 Game Boy Advance6 Nintendo GameCube2
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

pinball
Yoku's Island Express
Yoku's Island Express

Zręcznościowe 29 maja 2018

Oryginalna hybryda platformówki oraz produkcji typu metroidvania, za której powstanie odpowiada niewielkie szwedzkie studio Villa Gorilla. Akcja Yoku's Island Express rozgrywa się na wyspie Mokumana, na którą trafia główny bohater – sympatyczny chrząszcz. Pracując jako listonosz, natrafia on na ślad poważnej intrygi, której ofiarą pada sprawujące niegdyś pieczę nad krainą starożytne bóstwo.

PCPS4XONESwitch

Creature in the Well
Creature in the Well

Akcji 6 września 2019

Miks gry akcji typu hack'n'slash i pinballa. W Creature in the Well gracz wciela się w samotnego wojownika przemierzającego futurystyczne podziemia. Walki toczą się na arenach przypominających flipperowe stoły, gdzie miecz bohatera pełni rolę łapki odbijającej pociski/kulki.

PCPS4XONESwitch

Senran Kagura Peach Ball
Senran Kagura Peach Ball

Zręcznościowe 9 lipca 2019

Senran Kagura Peach Ball to kolejna część przygód dziewczyn ninja, które wskutek nieszczęśliwego wypadku postrzegają siebie jako zwierzęta. Zadaniem gracza jest przywrócić im normalną postać - poprzez granie w pinball.

PCSwitch

Demon's Tilt
Demon's Tilt

Zręcznościowe 6 grudnia 2019

Utrzymana w gotyckiej stylistyce gra zręcznościowa typu pinball. Oprócz zdobywania punktów, w trakcie zabawy w Demon’s Tilt zajmujemy się walką z przeciwnikami i wykonywaniem opcjonalnych zadań. Za grę odpowiada studio Wiznwar.

PCPS4XONESwitch

Pinball FX3
Pinball FX3

Zręcznościowe 26 września 2017

Trzecia odsłona zręcznościowej serii Pinball FX. Produkcja stworzona przez zespół Zen Studios pozwala bawić się na nowych, tematycznych flipperach oraz importować większość stołów z gier Pinball FX2 i Zen Pinball 2. Zabawa stara się naśladować prawdziwe rozgrywki w pinball. Zadaniem graczy jest takie odbijanie kulki ruchomymi łapkami umieszczonymi u dołu planszy, by trafiała w rozmaite elementy i jak najdłużej utrzymywała się na stole, zanim wpadnie w dziurę pomiędzy łapkami.

PCPS4XONESwitch

Williams Pinball Classics
Williams Pinball Classics

Zręcznościowe 5 lipca 2011

Williams Pinball Classics to symulacja fliperów firmowana logiem amerykańskiego producenta tych urządzeń. Tytuł wyprodukowany został przez studio System 3 Software. Gracze mają okazję spróbować swoich sił grając na wirtualnych replikach legendarnych stołów pinballowych.

X360PS3PSPWii

Full Tilt! Pinball
Full Tilt! Pinball

Zręcznościowe 1 grudnia 1995

Należąca do gatunku popularnych pinballi gra zręcznościowa, oferująca trzy zróżnicowane stoły w prerenderowanej grafice 3D. Swoistą ciekawostkę stanowi fakt, że jeden z zawartych w grze stołów był dołączany przez firmę Microsoft do kilku kolejnych wersji systemu Windows.

PC

3D Ultra NASCAR Pinball
3D Ultra NASCAR Pinball

Zręcznościowe 30 września 1998

Kolejna część oryginalnego cyklu pinballi, stworzonego przez firmę Sierra i studio Dynamix. W tej odsłonie autorzy skupili się na popularnych w USA wyścigach formuły NASCAR, a rozgrywka odzwierciedla przebieg typowego wyścigu, z przygotowaniem samochodu w garażu i naprawami w pit stopie włącznie.

PC

Adventure Pinball: Forgotten Island
Adventure Pinball: Forgotten Island

Zręcznościowe 21 marca 2001

Adventure Pinball: Forgotten Island to pierwszy z serii tytuł, będący odmianą znanej z automatów gry zręcznościowej, przenoszący gracza i jego "lśniącą, metalową kulkę" w całkowicie nowy wymiar.

PC

Addiction Pinball
Addiction Pinball

Zręcznościowe 12 maja 1998

Kolejna produkcja z popularnego gatunku pinballi, opracowana przez brytyjskie studio Team 17 Software. W grze znajdziemy dwa szczegółowo dopracowane stoły, poświęcone dwóm popularnym grom brytyjskiego producenta: World Rally Fever oraz Worms.

PC

Pinball FX2
Pinball FX2

Zręcznościowe 27 października 2010

Druga odsłona popularnego flipperowego symulatora, stanowiąca ulepszoną i podrasowaną wersję pierwowzoru, wydanego w 2007 roku przez ekipę węgierskiego ZEN Studios. Tytuł oferuje znaną z pierwszej części mechanikę, przynosząc jednak sporo zmian w kwestiach technicznych. Przede wszystkim znacznej poprawie uległa oprawa graficzna gry oraz fizyka zachowania bili i poszczególnych elementów stołu, które możemy dodatkowo modyfikować, korzystając ze specjalnego menu operatora.

PCXONEX360

Rollers of the Realm: Reunion
Rollers of the Realm: Reunion

Zręcznościowe 2022

Rollers of the Realm: Reunion to wariacja na temat pinballa i gry RPG osadzona w świecie fantasy przeznaczona do zabawy solo oraz w trybie kooperacji, gdzie toczymy liczne potyczki i dążymy do ponownego zjednoczenia różnych cywilizacji.

PC

ZEN Pinball
ZEN Pinball

Zręcznościowe 7 lipca 2008

Wirtualny pinball autorstwa studia ZEN. Produkcja oferuje cztery rozbudowane stoły, usprawnioną fizykę kulki oraz opcję rozgrywki wieloosobowej. W tej wersji wszystkie dostępne stoły dostępne są w grafice 3D.

PS3ANDiOS3DS

Balls of Steel
Balls of Steel

Zręcznościowe 12 grudnia 1997

Kolejna produkcja z gatunku pinballi, firmowana tym razem logiem Apogee/3D Realms. Do dyspozycji graczy oddano 5 utrzymanych w odmiennej stylistyce stołów, zaś jeden z nich poświęcono bohaterowi kultowej strzelaniny FFP Duke Nukem 3D.

PC

Pro Pinball: Timeshock!
Pro Pinball: Timeshock!

Zręcznościowe 30 września 1997

Kontynuacja serii realistycznych pinballi, zapoczątkowanej w 1996 roku. Tym razem autorzy serwują nam podróż w czasie, stawiając przed graczami zadanie odnalezienia fragmentów kryształu, ukrytych w czterech różnych strefach czasowych.

PC

SlamTilt Resurrection
SlamTilt Resurrection

Zręcznościowe 6 lutego 2000

Symulator pinballa w realistycznej grafice 3D z możliwością gry na dwóch dopracowanych plastycznie stołach: Night of the Demon oraz The Pirate.

PC

Pinball Dreams
Pinball Dreams

Zręcznościowe 4 grudnia 1993

Pierwszy komputerowy pinball z prawdziwego zdarzenia, zaskakujący zarówno perfekcyjną konstrukcją stołów, jak i rozbudowanymi opcjami konfiguracyjnymi.

PC

Pinball Illusions
Pinball Illusions

Zręcznościowe 3 listopada 1995

Ostatni z dwuwymiarowych pinballi przygotowany wspólnie przez Digital Illusions i 21st Century Entertainment. Tym razem nietypowo, bo tylko trzy stoły ale za to dopracowane w najmniejszych szczegółach.

PC

Fastlane Pinball
Fastlane Pinball

Zręcznościowe 28 listopada 2005

Fastlane Pinball to budżetowy program symulujący pinball. Twórcy z holenderskiej firmy Framework Studios postawili przede wszystkim na rozgrywkę sieciową i współzawodnictwo między graczami.

PC

Pinball Construction Kit
Pinball Construction Kit

Zręcznościowe 14 stycznia 1996

Pinball Construction Kit to opracowany przez studio Spidersoft Ltd. i wydany przez firmę 21st Century Entertainment edytor, za pomocą którego można stworzyć własne gry z gatunku pinballi.

PC

Pinball FX
Pinball FX

Zręcznościowe 25 kwietnia 2007

Pinball FX to klasyczna pozycja konsolowa, która stara się odwzorować znane z salonów gier flippery. Gracz dostaje do dyspozycji stół oraz kilka kulek. Chodzi o to, by za pomocą wspomnianych flipperów („łapek”) utrzymać kulę jak najdłużej na stole, zdobywając przy tym jak najwięcej punktów. Pinball FX to tytuł stworzony przez firmę ZEN Studios.

X360

Worms Pinball
Worms Pinball

Zręcznościowe 19 października 2011

Jedna z wielu gier wykorzystujących markę Worms. Tym razem jest to spin-off pozwalający pograć w pinball, którego stół nawiązuje do znanej serii. Tytuł oferuje realistyczne zachowanie kuli, a także ukryte mini gierki. Dodatkowo akcję można obserwować z różnych ujęć.

PC

ZEN Pinball 2
ZEN Pinball 2

Zręcznościowe 4 września 2012

ZEN Pinball 2 to gra zręcznościowa, będąca symulacją automatu pinballowego. Tytuł wyprodukowany został przez ekipę deweloperską ZEN Studios i stanowi drugą odsłonę serii zapoczątkowanej w 2009 roku. Gra jest wstecznie kompatybilna z pierwowzorem, co umożliwia wykorzystanie uprzednio zakupionych dodatków typu DLC.

PS4PS3WiiUPSV

Star Wars Pinball
Star Wars Pinball

Zręcznościowe 13 września 2019

Star Wars Pinball to gra zręcznościowa produkcji ZEN Studios. Gracze dostają do dyspozycji szeroką gamą stołów do pinballi, wykorzystujących różne motywy znane z poszczególnych epok uniwersum Gwiezdnych wojen.

Switch