Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Metroid Prime Pinball (NDS)
OkładkaMetroid Prime Pinball (NDS)

Metroid Prime Pinball NDS

Metroid Prime Pinball to program przygotowany z myślą o tych fanach serii Metroid Prime, których po pewnym czasie nuży ciągłe rozwalanie tysięcy wrogów.

Akcji | pinball | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Metroid Prime Pinball Premiera NDS

24października2005

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Metroid Prime Pinball

Flipper Critters

Dream Pinball 3D

Powershot Pinball Constructor

Metroid Prime Pinball to program przygotowany z myślą o tych fanach serii Metroid Prime, których po pewnym czasie nuży ciągłe rozwalanie tysięcy wrogów i woleliby dla odmiany sprobować nieco odmiennego typu rozrywki, najchętniej jednak nie opuszczając dobrze znanych im realiów świata przedstawionego Metroid. W pinballowej wersji również korzystamy z usług intergalaktycznej łowczyni nagród Samus, a konkretnie z jej 'kulistej' postaci, która idealnie sprawdza się na flipperowym stole.

Podstawowym trybem rozgrywki jest Multi-Mission, który oferuje zabawę na jednym z sześciu głównych stołów. Naszym priorytetowym celem jest wykonywanie wielu, często bardzo zróżnicowanych misji, do których otrzymujemy dostęp poprzez odpowiednie pokierowanie główną bohaterką. Sukces owocuje odblokowaniem dodatkowych stołów, którymi cieszyć się możemy w drugim, bardziej standardowym trybie rozgrywki – Single Mission, polegającym przede wszystkim na pomnażaniu naszego dorobku punktowego i śrubowaniu wyników w Hall of Fame. Pomogą nam w tym podrzędne moduły gry, wśród których odnajdujemy m.in. Score Attack i Time Attack. Każdy stół przygotowano z wielką dbałością o zgodność ze sławnym pierwowzorem – większość stołów to w dużej mierze adaptacje poziomów z oryginalnego Metroid Prime (m.in. Pirate Frigate, Tallon Overlord), na których roi się od wciągających mini-gierek, opartych na motywach znanych z oryginału – w tym strzelanie do przeciwników czy zmagania z super-bossami (w tym Omega Pirate i Meta Ridley), zaś ostatecznym celem gry (w trybie Multi-Mission, po zebraniu odpowiedniej ilości wymaganych artefaktów) jest posłanie do piachu głównego-złego-jegomościa. W czasie gry zdobywamy nie tylko punkty, ale także i liczne power-upy, w tym różnego rodzaju pociski, bomby itp. Wszystko to ma na celu spotęgowanie skuteczności panny Samus w konfrontacji z przeciwnikami i grawitacją. Jeśli jednak dysponujemy zręcznymi palcami i dobrym refleksem, nie powinno być problemu z utrzymaniem kuli na stole – gra pozwala na 'szturchanie' stołem, za pośrednictwem touch screena.

W trybie Multiplayer program oferuje wspólną rywalizację nawet ośmiu graczom jednocześnie, przy czym wymagany jest tylko jeden nośnik z grą. Warstwa techniczna gry jest bardziej niż zadowalająca. Metroid Prime Pinball cechują bowiem świetne efekty dźwiękowe oraz dopracowana i szczegółowa szata graficzna, co zapewnia graczom dobrze znany feeling Metroid Prime. Co więcej, wraz z oryginalną kopią gry otrzymujemy kompatybilny z NDS Rumble Pak – urządzonko przypominające kartridż do GameBoy Advance. Ów dodatkowy moduł uaktywnia się w szczególnie gorących momentach, wprawiając konsolę w drgania i jeszcze lepiej symulując grę na prawdziwym stole.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-8  

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.8 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Metroid Prime Pinball

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.