Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3PCPSVX360PS4ANDiOSSwitchXONEWiiU
Okładka The Pinball Arcade (PS3)
OkładkaThe Pinball Arcade (PS3)

The Pinball Arcade

Zaawansowany symulator odtwarzający z ogromną dbałością o detale rzeczywiście istniejące i najpopularniejsze stoły pinballowe świata.

Zręcznościowe | pinball | na 2 osoby | funkcje cross-platform

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Pinball Arcade Premiera

9lut2012

iOS

11lut2012

AND

4kwi2012

X360

10kwi2012

PSV PS3

16kwi2012

PC

15lis2013

PS4

26lis2014

XONE

16kwi2016

WiiU

11maj2018

Switch

Gry podobne do The Pinball Arcade

Star Wars Pinball (2013)

ZEN Pinball

Pinballistik

The Pinball Arcade to symulator pinballa, stworzony przez amerykańskie studio Farsight. Deweloper ma wieloletnie doświadczenie w produkcji gier z gatunku i chwali się tym, że dysponuje najbardziej zaawansowanymi narzędziami, pozwalającymi przenieść w wirtualną rzeczywistość najpopularniejsze stoły pinballowe świata. Jest o tyle istotne, że w przeciwieństwie do wielu innych pinballi dostępnych na rynku, Pinball Arcade zawiera jedynie rzeczywiście istniejące automaty, które w latach 80. i 90. królowały w barach, pubach i salonach arcade. Producent przy przygotowywaniu tytułu korzystał więc z fizycznych egzemplarzy stołów, które rozbierał na drobne części, a następnie skanował i tworzył ich elektroniczne odpowiedniki. Zdigitalizowaniu podlegała też cała skomplikowania elektronika i mechanika urządzenia oraz wszystkie efekty dźwiękowe.

Podstawowa wersja gry zawiera jedynie cztery modele pinballów, kolejne dostępne są w formie zestawów DLC. Nowi gracze będą więc mogli pobawić się na stołach: Tales of the Arabian Nights (produkcja firma Williams), Ripley’s Believe It or Not (Stern), Theatre of Magic (Bally) oraz Black Hole (Gottlieb). Jeżeli chodzi o gameplay nie rożni się on niczym od tego czego doświadczylibyśmy obcując z rzeczywiście istniejącym odpowiednikiem automatu. Sterowanie opiera się jedynie na dwóch przyciskach, odpowiadających za obsługę lewej i prawej łapki, oraz gałce analogowej, którą wystrzeliwujemy piłkę lub lekko potrząsamy stół. Na początku możemy wybrać standardową rozgrywkę w pojedynkę lub na zmianę lokalnie z kilkoma innymi osobami, a także rozegrać turniej na kilku stołach. Tytuł obsługuje także sieciowe tablice wyników.

Stoły, które stoją w wirtualnym salonie gier, odtworzono z dużym pietyzmem. Gracze mogą wybrać jeden z kilku widoków kamery. W trakcie rozgrywki towarzyszy nam oryginalna muzyka oraz efekty dźwiękowe, przygotowane przez projektantów pinballi.

The Pinball Arcade na PC, PS4 itd. to symulator pinballa, stworzony przez amerykańskie studio Farsight. Deweloper ma wieloletnie doświadczenie w produkcji gier z gatunku i chwali się tym, że dysponuje najbardziej zaawansowanymi narzędziami, pozwalającymi przenieść w wirtualną rzeczywistość najpopularniejsze stoły pinballowe świata. Jest o tyle istotne, że w przeciwieństwie do wielu innych pinballi dostępnych na rynku, The Pinball Arcade zawiera jedynie rzeczywiście istniejące automaty, które w latach 80. i 90. królowały w barach, pubach oraz salonach arcade. Producent przy przygotowywaniu tytułu korzystał więc z fizycznych egzemplarzy stołów, które rozbierał na drobne części, a następnie skanował i tworzył ich cyfrowe odpowiedniki. Zdigitalizowaniu podlegała też cała skomplikowania elektronika i mechanika urządzenia oraz wszystkie efekty dźwiękowe.

Mechanika

Podstawowa wersja gry zawiera jedynie cztery modele pinballów, kolejne dostępne są w formie DLC, wydanych w zestawach nazywanych sezonami. Nowi gracze będą więc mogli pobawić się na stołach: Tales of the Arabian Nights (producent: firma Williams), Ripley’s Believe It or Not (Stern), Theatre of Magic (Bally) oraz Black Hole (Gottlieb). Gameplay nie rożni się niczym od tego, czego doświadczylibyśmy obcując z rzeczywiście istniejącym odpowiednikiem automatu.

Sterowanie opiera się jedynie na dwóch przyciskach, odpowiadających za obsługę lewego i prawego flippera, oraz gałce analogowej, którą wystrzeliwujemy piłkę lub lekko potrząsamy stół. Na początku możemy wybrać standardową rozgrywkę w pojedynkę lub na zmianę lokalnie z kilkoma innymi osobami, a także rozegrać turniej na kilku stołach. Tytuł obsługuje także sieciowe tablice wyników. Stoły, które stoją w wirtualnym salonie gier, odtworzono z dużym pietyzmem. Gracze mogą wybrać jeden z kilku widoków kamery.

Kwestie techniczne

W trakcie rozgrywki towarzyszy nam oryginalna muzyka oraz efekty dźwiękowe nagrane przez deweloperów. Na uwagę zasługuje także silnik fizyczny, w realistyczny sposób odtwarzający zachowanie się metalowej kulki.

Tryb gry: single player   Tryb multiplayer: gorące krzesło   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI The Pinball Arcade

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

The Pinball Arcade Wymagania sprzętowe

Microsoft XBOX ONE

Xbox One

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PS3
X360
PSV
WiiU
PC
PS4
XONE
AND
iOS
Switch