Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCXONEX360
Okładka Pinball FX2 (PC)
OkładkaPinball FX2 (PC)

Pinball FX2

Pinball FX 2

Druga odsłona popularnego flipperowego symulatora, stanowiąca ulepszoną i podrasowaną wersję pierwowzoru, wydanego w 2007 roku przez ekipę węgierskiego ZEN Studios. Tytuł oferuje znaną z pierwszej części mechanikę, przynosząc jednak sporo zmian w kwestiach technicznych.

Zręcznościowe | pinball

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pinball FX2 Premiera

27paź2010

X360

10maj2013

PC

14sie2014

XONE

Choć numeracja Pinball FX 2 może wskazywać na to, że dostaliśmy bezpośredni sequel tego samego tytułu wydanego w 2007 roku, to tak naprawdę mamy tutaj do czynienia ze swego rodzaju usprawnieniem oryginału. Produkt ten również został stworzony przez firmę ZEN Studio.

Pinball FX 2 pozwala prowadzić rozgrywkę na 23 stołach bazujących na motywach należących do takich marek jak Star Wars czy Marvel. Na każdym z nich możemy zdobywać osiągnięcia i rywalizować w rankingach lokalnych lub sieciowych. Dodatkowe stoły dostępne są w formie DLC, a ZEN Studios oferuje wygodną opcję przetestowania danego stołu przed zakupem.

W temacie samej zabawy zmieniło się niewiele – twórcy chwalą się wprawdzie ulepszoną fizyką, ale nie są to poprawki rewolucjonizujące sposób grania. Reguły pozostały niezmienione, zatem wszystko opiera się na starej, dobrze znanej zasadzie – należy w taki sposób poruszać dwoma „łapkami”, aby ruszająca się cały czas kula nie wpadła w otwór pomiędzy nimi. Dużym atutem tego tytułu są jak zwykle zróżnicowane stoły, przy których można przesiedzieć wiele godzin nie odkrywając jeszcze wszystkich zastosowań poszczególnych ich elementów.

Najważniejszym aspektem rozgrywki jest możliwość ciągłego doskonalenia swoich wyników, co staje się jeszcze przyjemniejsze w lokalnym trybie wieloosobowym, w którym walczyć ze sobą mogą nawet cztery osoby. Wszystkie dzielą wtedy jeden stół i każdy musi zadbać o to, by wyznaczony limit punktów zdobyć szybciej od rywali. Jednocześnie trzeba pamiętać o popełnianiu jak najmniejszej liczby błędów, gdyż każda utrata kuli skutkuje karą punktową, wobec czego wygrana znacznie się oddala. Należy dodać, że rozgrywka jest atrakcyjna także za sprawą bardzo ładnej oprawy graficznej – stoły są kolorowe i pełne świateł, niektóre wyglądają lepiej niż niejeden rzeczywisty odpowiednik.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: gorące krzesło   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 65 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Pinball FX2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Pinball FX2 Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
Microsoft XBOX ONE

Xbox One

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
X360
PC
XONE