Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2016, 13:06

autor: Patryk Batko

Premiera Pinball FX2 VR na PSVR i HTC Vive

Popularny pinball od Zen Studios zadebiutował dzisiaj w Europie w wersji na gogle rzeczywistości wirtualnej, w tym HTC Vive i PlayStation VR. Już na premierę Pinball FX2 VR oferuje zestaw dodatkowych plansz oraz specjalny stół sygnowany marką The Walking Dead.

Pinball FX2 to bardzo dobrze przyjęty pinball, który oryginalnie wydany został w 2010 roku na konsoli Xbox 360. Z czasem deweloper stworzył dodatkowe paczki map i opublikował grę na Xboksie One i komputerach PC. W marcu tego roku tytuł trafił również w specjalnej wersji na Oculus Rift, kwestią czasu zatem była premiera dzieła Zen Studios na innych goglach VR. Od dzisiaj w Pinball FX2 VR można zagrać na HTC Vive oraz PlayStation VR, dostępne są także płatne dodatki zawierające paczkę dodatkowych map i wydany wcześniej na pozostałych platformach stół na motywach The Walking Dead: A Telltale Games Series - Season One.

W dodatku The Walking Dead znajdziemy znane postacie z serii gier od Telltale Games. - Premiera Pinball FX2 VR na PSVR i HTC Vive - wiadomość - 2016-11-30
W dodatku The Walking Dead znajdziemy znane postacie z serii gier od Telltale Games.

Pinball FX2 to udana cyfrowa adaptacja klasycznych flipperów, szczególnie popularnych pod koniec ubiegłego wieku. Poziomy są zróżnicowane i wymagające, a dzięki podjęciu współpracy ze znanymi markami możemy bawić się na planszach inspirowanych innymi dziełami popkultury. Do tej pory wydano DLC zawierające mapy nawiązującą chociażby do serii filmów Star Wars, Aliens vs Predator, czy serialu South Park.

W nowym wydaniu VR powracają tabele wyników i różne tryby rozgrywki. Na HTC Vive i PSVR gra dostępna jest w cenie 14,99 dolarów (około 62 zł), paczka zawierająca pięć dodatkowych plansz kosztuje 25 dolarów (około 104 zł), a za stół sygnowany The Walking Dead zapłacimy 7 dolarów (około 29 zł). Deweloper nie zapowiedział jeszcze planów przeniesienia na sprzęty VR pozostałych rozszerzeń.