Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2016, 13:02

autor: Movis

Rockstar Games aktualizuje GTA… IV

Wydano nowy patch do gry Grand Theft Auto IV. Zmian jest niewiele, lecz sam powrót do tak starej produkcji wystarcza, by było interesująco.

Autorowi pozostaje iść w ślady Romana i podrapać się po głowie. Może nawet lekko popukać... - Rockstar Games aktualizuje GTA… IV - wiadomość - 2016-11-30
Autorowi pozostaje iść w ślady Romana i podrapać się po głowie. Może nawet lekko popukać...

W zaskakującym obrocie zdarzeń firma Rockstar Games, odpowiedzialna za mające premierę w 2008 roku Grand Theft Auto IV wypuściła nową łatkę do wersji gry na PC. Jej opis znajdziemy na oficjalnej stronie. Aktualizacja dodaje niewielkie zmiany, m.in. kod dla problemów z połączeniem z serwerami Games for Windows Live (wiecie, tej nierozwijanej już od dwóch lat, martwej inicjatywy Microsoftu, która jednak jakimś cudem nadal trzyma tę grę w swych szponach), dodaje Windows 8 i 10 do listy kompatybilnych systemów i obrazek kontrolera przy jego konfiguracji w menu.

Naprawiono też parę bugów, np. niemożliwość skończenia misji „Out of Commission”, jeśli liczba klatek na sekundę przekraczała 60, zablokowane opcje graficzne na nowszych kartach grafiki, błędy przewijania tekstu i wyświetlania minimapy w pewnych rozdzielczościach. Dodatkowo dokonano drobnych poprawek w optymalizacji.

Niewiele, biorąc pod uwagę, że gracze musieli czekać na te zmiany bagatela 6 lat, od patcha 7, wypuszczonego w 2010 roku. Przyjmując nieco humorystyczny punkt widzenia można teoretyzować, że twórcy oczywiście pamiętają jeszcze o problemach i narzekaniach graczy komputerowych z okolic premiery gry (brak optymalizacji, liczne błędy, platforma Steam zwracająca pieniądze za zakup) i chcą by port PC spełniał standardy tej platformy. Po prostu wydając w międzyczasie parę innych tytułów, np. Red Dead Redemtion i GTA V, zwyczajnie nie mieli dotychczas okazji się tym zająć. Na usta samo ciśnie się zaś zupełnie poważne, nieznoszące sprzeciwu i powtarzające się w nieskończoność „dlaczego?”.