Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2016, 12:58

autor: luckie

Otwarta beta Gigantic, miksu strzelaniny i gry typu MOBA, ruszy 8 grudnia

Gigantic, strzelanina TPP typu MOBA, zostanie przetestowana w przyszłym tygodniu. Otwarta beta ruszy 8 grudnia. Podczas niej wszyscy chętni będą mogli wypróbować kilka grywalnych postaci oraz trzy mapy.

Gry typu MOBA rzadko kiedy idą w stronę realizmu, jeśli chodzi o styl grafiki. Nie inaczej jest z Gigantic. - Otwarta beta Gigantic, miksu strzelaniny i gry typu MOBA, ruszy 8 grudnia - wiadomość - 2016-11-30
Gry typu MOBA rzadko kiedy idą w stronę realizmu, jeśli chodzi o styl grafiki. Nie inaczej jest z Gigantic.

Jeśli do tej pory zdążyliście już zapomnieć o Gigantic, darmowej strzelaninie TPP typu MOBA powstającej z myślą o Xboksie One i komputerach z systemem Windows 10, to… nic dziwnego. Ostatnia wzmianka w naszym serwisie na temat produkcji studia Motiga pochodzi z ubiegłorocznych targów E3. Wtedy to obiecano wypuścić grę w pełnej wersji pod koniec 2015 roku, ale okres produkcji najwyraźniej się opóźnił, gdyż zostanie ona ponownie przetestowana w przyszłym tygodniu. Otwarta beta Gigantic ma się rozpocząć 8 grudnia – zapisy trwają w tym miejscu. Póki co nie podano ostatecznej daty premiery.

Wzorem popularnego League of Legends, rozgrywka w Giantic skupia się na dynamicznych starciach dwóch pięcioosobowych drużyn graczy. W przeciwieństwie jednak do produkcji studia Riot Games, ten tytuł opiera się na zasadach trzecioosobowej strzelaniny. Bawić się w nim będą mogli wspólnie użytkownicy Xboksa One i komputerów osobistych, pod warunkiem, że ci drudzy korzystają z Windowsa 10. Grę będzie się dało pobrać za darmo ze Sklepu Microsoftu.

W trakcie bety gracze będą mogli przetestować ograniczoną zawartość produkcji. Bawić się będziemy na trzech mapach, a z 16 bohaterów dostępnych na starcie w pełnej wersji (kolejni pojawią się po premierze) w becie wypróbujemy ośmiu. Czwórka z nich – tj. młoda wojowniczka Aisling i towarzyszący jej duch rycerza, smoczy mag ognia Charnok, uzbrojony po zęby robot bojowy HK-206 oraz szalony alchemik Uncle Sven – ma być odblokowana domyślnie dla wszystkich, podczas gdy pozostali zostaną dobrani losowo dla każdego uczestnika. Beta Gigantic nie zostanie objęta umową poufności, co oznacza, że będzie można śmiało publikować nagrania z rozgrywką, screeny oraz opinie na temat gry.

  1. Oficjalna strona gry Gigantic