Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2016, 12:55

autor: Adrian Werner

Darksiders Warmastered Edition - premiera wersji na PC. Gra za darmo dla posiadaczy pierwowzoru

Ukazało się pecetowe wydanie Darksiders Warmastered Edition. Remaster został udostępniony za darmo posiadaczom pierwowzoru, a dla pozostałych graczy przygotowano promocję, w której cena odświeżonej wersji została czasowo obniżona o 80% z okazji premiery.

Doczekaliśmy się wreszcie premiery pecetowego wydania Darksiders Warmastered Edition, czyli remastera popularnej przygodowej gry akcji z 2010 roku. Przypomnijmy, że tydzień temu ukazały się edycje konsolowe na PlayStation 4 i Xboksa One. W planach jest również wydanie na Wii U, ale na razie nie wiemy, kiedy możemy się go spodziewać.

Pecetowe Darksiders Warmastered Edition można kupić na Steam za 3,99 euro, czyli niecałe 18 złotych. Jest to cena promocyjna, obniżona o 80% z okazji premiery i po 2 grudnia podskoczy do 19,99 euro (ok. 89 zł), więc zainteresowanym radzimy pospieszyć się z zakupem. Warto wspomnieć, że produkcja oferuje możliwość włączenia polskich napisów.

Co godne pochwały, firma THQ Nordic postanowiła nie zostawiać na lodzie fanów oryginalnej wersji Darksiders z 2010 roku. Każdy posiadacz pierwowzoru, mający go aktywowanego na Steam lub GOG.com, otrzymał Warmastered Edition za darmo i odświeżone wydanie zostało automatycznie dodane do jego konta. Warto wspomnieć, że to nie pierwszy taki gest tej firmy. Kilka miesięcy temu identycznie postąpiono w przypadku Titan Quest: Anniversary Edition. Mamy nadzieję, że w przyszłości ta tradycja będzie kontynuowana.

Darksiders Warmastered Edition - premiera wersji na PC. Gra za darmo dla posiadaczy pierwowzoru - ilustracja #2

Darksiders Warmastered Edition oferuje pełną zawartość pierwowzoru, bez żadnych zmian w kampanii czy mechanizmach rozgrywki. Autorzy skoncentrowali się głównie na poprawieniu oprawy graficznej. Gra pozwala na zabawę w rozdzielczości do 4K i oferuje możliwość swobodnego konfigurowania wielu elementów oprawy, takich jak pole widzenia czy wygładzanie krawędzi. Ulepszono również jakość cieni, na nowo przerenderowano wszystkie scenki przerywnikowe oraz zaimplementowano tekstury o rozdzielczości dwukrotnie wyższej niż w oryginalnej wersji.

Przypomnijmy na koniec, że firma Nordic Games trzy lata temu przejęła prawa do serii Darksiders, jak również marki THQ. W październiku zeszłego roku ukazał się remaster drugiej części zatytułowany Darksiders II: Deathinitive Edition. Nowy właściciel serii dał do zrozumienia, że dobra sprzedaż obu odświeżonych wersji znacznie zwiększy szanse na powstanie odsłony numer trzy.

  1. Oficjalna strona gry

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej