Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2016, 11:17

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Titan Quest: Anniversary Edition dostępne za darmo dla posiadaczy poprzednich wydań

Z okazji dziesięciolecia gry Titan Quest, firma THQ Nordic wypuściła Titan Quest: Anniversary Edition, czyli specjalną, usprawnioną edycję dobrze znanego hack-and-slasha. Tytuł dostępny jest za darmo dla osób posiadających w steamowej bibliotece podstawową wersję produkcji, Titan Quest: Immortal Throne albo Titan Quest Gold.

Firma THQ Nordic przygotowała bardzo fajną niespodziankę dla wszystkich miłośników gry Titan Quest. W cyfrowej dystrybucji na komputerach osobistych pojawiło się bowiem Titan Quest: Anniversary Edition, czyli nowa wersja uznanego hack-and-slasha. Możecie ją obecnie nabyć na Steamie w cenie 4,99 euro (około 22 zł) lub GOG.com za 15,29 zł. Większość z Was zapewne nie będzie musiała jednak tego robić, gdyż osoby posiadające w steamowej bibliotece podstawową wersję produkcji, Titan Quest: Immortal Throne albo Titan Quest Gold najnowsze wydanie otrzymały za darmo.

W przesłanej wiadomości prasowej stwierdzono, że:

„Titan Quest Anniversary Edition zawiera Titan Quest i Titan Quest: Immortal Throne, które zostały całkowicie przebudowane pod względem rozgrywki wieloosobowej, stabilności, wydajności, balansu, sztucznej inteligencji itp. Oznacza to 1261 zmian w porównaniu z wersją sprzed 10 lat.”

Zagłębiajac się w konkrety, warto wspomnieć o:

  • odresturowanych i ulepszonych funkcjach multiplayera;
  • wsparciu dla wyższych rozdzielczości;
  • lepszej wydajności produkcji;
  • modach i integracji ze Steam Workshop;
  • zmienionym balansie;
  • nowych bohaterach i bossach;
  • steamowych osiągnięciach;
  • kartach kolekcjonerskich odblokowywanych podczas zabawy.

Pełna lista zmian i nowinek jest naprawdę długa, więc zainteresowane osoby odsyłam do opublikowanego dokumentu. Jak widać, deweloperzy przyłożyli się do roboty, co docenili gracze, którzy w większości przypadków pochlebnie wypowiadają się o Titan Quest: Anniversary Edition. Krótko pisząc, warto wrócić do tej produkcji, a jeżeli nie mieliście okazji w nią wcześniej zagrać, to pasuje w końcu to zrobić.

W Titan Quest: Anniversary Edition oprócz singleplayera, pojawił się także odrestaurowany multiplayer. - Titan Quest: Anniversary Edition dostępne za darmo dla posiadaczy poprzednich wydań - wiadomość - 2016-09-01
W Titan Quest: Anniversary Edition oprócz singleplayera, pojawił się także odrestaurowany multiplayer.

Titan Quest to komputerowy hack-and-slash stworzony przez studio Iron Lore Entertainment i wydany przez firmę THQ w 2006 roku. Produkcja przenosi nas w czasy starożytnej Grecji i Egiptu, gdzie staramy się znaleźć sposób na uwięzienie Tytanów siejących spustoszenie na Ziemi. Tytuł przez wiele osób uznawany jest za jednego z nielicznych, porządnych konkurentów Diablo, zebrał swego czasu dobre recenzje w mediach i doczekał się udanego dodatku Immortal Throne. Niedawno produkcja ukazała się także na urządzeniach mobilnych (iOS i Android), gdzie dostępna jest za 34,99 zł (Google Play) i 7,99 euro, czyli mniej więcej tyle samo w App Store.