Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONESwitch
Okładka Titan Quest: Anniversary Edition (PC)

Titan Quest: Anniversary Edition

Odświeżona edycja klasycznego hack-and-slasha Titan Quest, wraz z oficjalnym dodatkiem Immortal Throne. Fabuła gry osadzona została w czasach starożytnych i bazuje na wątkach zaczerpniętych z mitologii Grecji, Egiptu, Babilonu oraz Chin.

RPG | hack'and'slash | widok izometryczny | na 2 osoby | reedycje/remastery/remaki | kooperacja | mitologia grecka | RPG akcji | podzielony/wspólny ekran | Xbox Game Pass

Okładka Titan Quest: Anniversary Edition (PC)

data premiery gry:

31sie2016

PC

20mar2018

PS4 XONE

31lip2018

Switch

Titan Quest: Anniversary Edition (lub Titan Quest: Console Edition) to wydana na platformie PC, Switch itd. odświeżona edycja klasycznego hack’n’slasha Titan Quest wraz z oficjalnym dodatkiem Immortal Throne. Oryginalna produkcja ukazała się na rynku w 2006 roku i obok takich tytułów jak Sacred uznana została za jedną z najbardziej udanych „diablopodobnych” gier. Dziesięć lat później jej twórcy ze studia Iron Lore wraz z firmą THQ Nordic (wcześniej Nordic Games), która nabyła prawa do marki po upadku koncernu THQ, przygotowali jej specjalne, ulepszone wydanie.

Fabuła

Fabuła Titan Quest osadzona została w czasach starożytnych i bazuje na wątkach zaczerpniętych z mitologii Grecji, Egiptu, Babilonu oraz Chin. Wiele lat po tym, jak tytani zostali pokonani i uwięzieni przez bogów, udaje im się zbiec z więzienia, a wraz z nimi na Ziemi pojawiają się zastępy rozmaitych potworów, siejąc strach i zniszczenie. W grze wcielamy się w jednego z herosów, którzy na prośbę bogów podejmują się podróży przez antyczny świat celem znalezienia sposobu na ponowne pojmanie tytanów.

Dodatek Immortal Throne rozszerza fabułę gry podstawowej o nową kampanię fabularną, w której nasz protagonista przemierza mroczne i złowrogie podziemia Hadesu, stawiając czoła największym złoczyńcom greckiej mitologii.

Mechanika

Pod względem mechaniki, Titan Quest to klasyczny przedstawiciel gatunku RPG akcji spod znaku hack-and-slash, spopularyzowanego pod koniec lat 90. ubiegłego wieku przez legendarne Diablo. Przystępując do zabawy tworzymy swojego bohatera, wybierając spośród imponującej liczby 28 klas postaci, różniących się wyglądem, umiejętnościami oraz stylem walki. Podczas rozgrywki nasz protagonista przemierza kolejne krainy, odwiedzając wiele mitycznych miejsc, takich jak Partenon, piramidy w Gizie, Wiszące Ogrody Babilonu czy Wielki Mur Chiński, rozmawiając z napotkanymi postaciami i wypełniając kolejne zadania główne oraz poboczne, z których większość wiąże się z koniecznością eliminowania hord potworów. W miarę postępów w grze kontrolowany przez nas heros zdobywa doświadczenie i awansując na kolejne poziomy, stopniowo rozwija swe zdolności fizyczne i magiczne. Na siłę oraz moc bohatera wpływ ma oczywiście również zdobywany podczas podróży ekwipunek, na jaki składa się ok. tysiąca elementów broni, pancerzy i magicznych przedmiotów.

Zgodnie z zapewnieniami twórców, w porównaniu z oryginalną wersją gry z 2006 roku odświeżony Titan Quest zawiera grubo ponad 1000 zmian. Na gruncie mechaniki, najważniejsze z nich to przede wszystkim znacznie lepsze zbalansowanie poszczególnych klas, zdolności, broni i przedmiotów, ulepszona sztuczna inteligencja przeciwników oraz towarzyszy, większa pojemność ekwipunku czy usprawnione zbieranie łupów. Prócz tego w grze znalazła się cała masa nowych przeciwników oraz bossów, a także mnóstwo pomniejszych poprawek, będących efektem blisko dziesięcioletniej współpracy twórców ze społecznością graczy.

Tryby gry

Podobnie jak pierwowzór, także i odświeżony Titan Quest pozwala nie tylko na zabawę w pojedynkę, ale także rozgrywkę kooperacyjną dla 2-6 graczy. Specjalnie na potrzeby tej edycji gruntownie odświeżono i usprawniono tryb multiplayer, wprowadzając także szereg przydatnych opcji, np. chat głosowy pomiędzy graczami.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy wizualnej wydany na platformie PC, Switch itd. Titan Quest nie wprowadza większej rewolucji względem oryginału. Autorzy tylko zwiększyli zakres dostępnych rozdzielczości ekranu i nieco podrasowali jakość tekstur. Mimo to warstwa graficzna dobrze zniosła próbę czasu. Wśród innych zmian na gruncie technicznym wymienić warto przede wszystkich poprawienie wydajności i stabilności gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-6  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 283 głosów czytelników.

Gry podobne do Titan Quest: Anniversary Edition

Klasyfikacja PEGI Titan Quest: Anniversary Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Titan Quest: Anniversary Edition

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Pentium 4 2.0 GHz
 • 1 GB RAM
 • karta grafiki 128 MB GeForce 6800/Radeon X800 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows XP/Vista/7/8/10
 • Rekomendowane:
 • Intel Core 2 Duo 3.0 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB
 • 5 GB HDD
 • Windows XP/Vista/7/8/10
Titan Quest: Legendary Edition zapowiedziane
Titan Quest: Legendary Edition zapowiedziane

wiadomość13 stycznia 2021

Deweloperzy ze studia HandyGames zapowiedzieli kompletną edycję Titan Questa, w której skład wejdzie cała dotychczas wydana zawartość tytułu. Zestaw dostępny będzie na urządzeniach mobilnych z systemem Android oraz iOS.

Nowy Titan Quest w drodze? Pojawił się enigmatyczny teaser
Nowy Titan Quest w drodze? Pojawił się enigmatyczny teaser

wiadomość28 grudnia 2020

Studio HandyGames teasuje nową produkcję. Chociaż nie podzieliło się wieloma szczegółami, to można przypuszczać, że tytuł będzie sygnowany marką Titan Quest.

Titan Quest Atlantis - premiera trzeciego dodatku do mitycznego RPG-a
Titan Quest Atlantis - premiera trzeciego dodatku do mitycznego RPG-a

wiadomość10 maja 2019

Ukazał się Titan Quest: Atlantis, czyli trzeci dodatek do popularnego RPG-a akcji. Poza nowymi przygodami rozszerzenie oferuje również niekończący się tryb rozgrywki nazwany Tartar.

Titan Quest zadebiutuje na konsolach
Titan Quest zadebiutuje na konsolach

wiadomość13 grudnia 2017

Firma THQ Nordic zapowiedziała konsolowe wydanie gry Titan Quest. Odświeżona wersja udanego hack'n'slasha zadebiutuje 20 marca na PlayStation 4 oraz Xboksie One, a w przyszłości także na Nintendo Switch. Ponadto ukaże się edycja kolekcjonerska (również pecetowa).

Titan Quest: Ragnarok - zadebiutował dodatek do popularnego hack-and-slasha
Titan Quest: Ragnarok - zadebiutował dodatek do popularnego hack-and-slasha

wiadomość18 listopada 2017

Wydana w 2016 roku gra Titan Quest: Anniversary Edition doczekała się rozbudowanego dodatku Ragnarok, oferującego nowy akt, dodatkowe bronie i poprawioną grafikę.

PC
PS4
XONE
Switch