Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2019, 11:42

Titan Quest Atlantis - premiera trzeciego dodatku do mitycznego RPG-a

Ukazał się Titan Quest: Atlantis, czyli trzeci dodatek do popularnego RPG-a akcji. Poza nowymi przygodami rozszerzenie oferuje również niekończący się tryb rozgrywki nazwany Tartar.

Dodatek pozwala udać się na wyprawę w poszukiwaniu Atlantydy,. - Titan Quest Atlantis - premiera trzeciego dodatku do mitycznego RPG-a - wiadomość - 2019-05-10
Dodatek pozwala udać się na wyprawę w poszukiwaniu Atlantydy,.

Firma THQ sprawiła nam miłą niespodziankę, wypuszczając bez wcześniejszej zapowiedzi Titan Quest: Atlantis, czyli trzeci dodatek do RPG-a akcji z 2006 roku. Produkcję można kupić w serwisie Steam za 53,99 zł. Jest to cena promocyjna, obniżona o 10% z okazji premiery, i po 16 maja podskoczy do 59,99 zł.

Atlantis nie jest dodatkiem samodzielnym i wymaga pełnej wersji Titan Quest: Anniversary Edition. Tak jak ona oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Rozszerzenie dostępne jest tylko na PC.

Warto wspomnieć, że Titan Quest: Anniversary Edition ukazało się na Xboksie One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Do tej pory jednak konsole nie otrzymały drugiego dodatku, zatytułowanego Ragnarok. Trudno więc przewidzieć, czy THQ ma w planach konwersje rozszerzeń.

Dodatek oferuje nową kampanię dla pojedynczego gracza. Nasz bohater, wspólnie z napotkanym podróżnikiem, wyruszy na poszukiwania mitycznego królestwa Atlantydy. Klucz do tajemnicy jest ukryty w legendarnym dzienniku Heraklesa, znajdującym się ponoć w fenickim Gadirze.

Tryb fabularny możemy rozegrać samotnie lub w kooperacji dla maksymalnie sześciu osób. Takie same opcje dostępne są w ramach nowego, niekończącego się wariantu rozgrywki Tartar, gdzie musimy walczyć z falami wrogów, a dodatkową atrakcją jest losowość wielu elementów wyzwań.

Poza świeżymi przygodami i niedostępnym wcześniej trybem, Titan Quest: Atlantis oferuje nowe przedmioty oraz dodatkowy poziom umiejętności dla każdego mistrzostwa. W porównaniu z wersją podstawową wprowadzono również ulepszenia do silnika, takie jak kontrola barw czy SSAO. Nie zabrakło także poprawek interfejsu oraz sterowania.

Przypomnijmy, że Titan Quest ukazał się w 2006 r. Gra otrzymała jeden dodatek zatytułowany Immortal Throne, a potem odpowiedzialne za nią studio Iron Lore zostało zamknięte. Markę przejęła kilka lat później firma THQ, która w 2016 r. wypuściła Titan Quest: Anniversary Edition, czyli odświeżoną wersję gry z dołączonym pierwszym rozszerzeniem. Posiadacze wcześniejszego wydania otrzymali ją jako darmową aktualizację. Wydawało się, że na tym się skończy, dlatego sporym zaskoczeniem okazało się wypuszczenie rok później dodatku Ragnarok.

  1. Oficjalna strona gry