Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Titan Quest: Immortal Throne (PC)

Titan Quest: Immortal Throne PC

Oficjalne rozszerzenie do wydanego w 2006 roku hack-and-slasha studia Iron Lore Titan Quest.

To jest dodatek do gry Titan Quest.

RPG | hack'and'slash | widok izometryczny | multiplayer | kooperacja | mitologia grecka | RPG akcji

PC Windows
Okładka Titan Quest: Immortal Throne (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2marca2007

15marca2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Titan Quest: Immortal Throne to pierwsze rozszerzenie do popularnego cRPG ze stajni Iron Lore. Gra wydana przez amerykańskie THQ stanowi przykład klasycznego mission packa, który ma zapewnić fanom podstawowej wersji Titan Questa co najmniej 12 godzin wyśmienitej zabawy.

Zgodnie z zasadą „więcej, lepiej, ładniej” Immortal Throne oferuje nam zupełnie nową kampanię dla pojedynczego gracza, w której to naszym nadrzędnym celem jest podbicie całej Hellady. W realizacji tego zadania pomocne są umiejętności oraz bronie, jakie posiada wybrany przez nas bohater. Przy okazji warto nadmienić, że twórcy produktu umożliwili nam wykreowanie aż ośmiu niespotykanych wcześniej klas postaci. Dla równowagi zaimplementowali w swym dziele także sporą dawkę premierowych potworów. Monstrów, z jakimi za sprawą opisywanego add-onu walczymy po raz pierwszy w historii serii, jest dokładnie 20. Kontynuując wątek liczbowy, należy wspomnieć również o zwiększeniu poziomu doświadczenia, na który może awansować prowadzony przez nas wojownik. Obecnie najwyższy stopień, jaki pozwala osiągnąć rozszerzenie do Titan Questa, oznaczony jest numerem 75.

Nasze zmagania z mitologicznymi kreaturami podzielone zostały na 30 misji. Aby wykonać poszczególne zadania, musimy do perfekcji opanować posługiwanie się bronią. Nie jest to proste, gdyż do naszej dyspozycji oddano aż 250 typów oręża oraz ochronnych pancerzy. Dodatkowo sami możemy tworzyć kolejne narzędzia zagłady, a także liczne artefakty, lecz do takich operacji wymagana jest spora ilość złota. Cenny kruszec możemy z kolei zdobyć chociażby w podziemiach Hadesu, który stanowi jedną ze sztandarowych lokacji Immortal Throne. Pozostałe miejsca rodem ze starożytnej Grecji także dają szansę na zyskanie ciekawych trofeów, które wypadałoby następnie z zyskiem przehandlować. Skoro mowa o kupnie i sprzedaży, nie wolno zapominać, że ewentualni nabywcy rozszerzenia do Titan Questa powinni zaopatrzyć się w podstawową wersję gry, gdyż jest ona niezbędna do uruchomienia dodatku spod skrzydeł grupy Iron Lore.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 1431 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Gry podobne do Titan Quest: Immortal Throne

Klasyfikacja PEGI Titan Quest: Immortal Throne

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Titan Quest: Immortal Throne

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 4 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows 2000/XP
Titan Quest: Immortal Throne - przed premierą
Titan Quest: Immortal Throne - przed premierą

Przed premierą 9 lutego 2007, 13:53

Zawiedzeni nie powinni się też poczuć hodowcy zwierzątek najróżniejszej maści. Twórcy dodatku zapowiadają wprowadzenie do gry wielu nowych typów chowańców. Jak sami twierdzą, niektóre z nich będą bardziej niż przerażające. Każdy zwierzak ma dysponować nie tylko unikalnym wyglądem i usprawnioną SI, ale też i specjalnymi mocami, które mają go czynić silnym kompanem.