Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2010, 13:00

autor: Hed

Wieści ze świata (World of Warcraft, Heavy Rain, Forza Motorsport 3) 03/02/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W dzisiejszym odcinku mówimy o przyszłości handlu w World of Warcraft, dystansie jaki przejechali gracze Forzy 3, nowej grze autorów Castle Crashers i układaniu Origami podczas instalowania Heavy Rain.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W dzisiejszym odcinku mówimy o przyszłości handlu w World of Warcraft, dystansie jaki przejechali gracze Forzy 3, nowej grze autorów Castle Crashers i układaniu Origami podczas instalowania Heavy Rain.

Fret Nice

Firmy Tecmo i Pieces Interactive postanowiły przywrócić świetność plastikowym gitarom, które kurzą się w pokojach wielu graczy. W platformówce Fret Nice kontrolę nad bohaterem możemy sprawować właśnie za pośrednictwem sprzętu rodem z Guitar Hero. Produkcja zostanie wydana w amerykańskim PlayStation Network w czwartek (za 15 dolarów), chociaż w przyszłości będzie dostępna także dla europejskich posiadaczy PlayStation 3 i Xboksów 360.

World of Warcraft

Wszyscy biznesmeni dobrze wiedzą, że w interesach liczy się szybkość reakcji i stały dostęp do informacji o sytuacji na rynku. Firma Blizzard pracuje nad oprogramowaniem, które umożliwi graczom World of Warcaft wgląd w system aukcyjny za pośrednictwem iPhone’a i serwisu Armory. Dzięki temu gracze będą mogli handlować i doglądać swoich interesów bez konieczności każdorazowego logowania się do gry.

Codemasters

Niedawno dowiedzieliśmy się, że gra HEI$T została anulowana przez Codemasters. Firma ma prawdopodobnie nieco większe problemy, bo w sieci pojawiły się plotki o możliwych zwolnieniach w amerykańskim oddziale (odpowiedzialnym chociażby za Rise of the Argonauts). Na razie przedstawiciele przedsiębiorstwa zdementowali plany odnośnie zamknięcia biur w USA – podobno mają one nadal funkcjonować – chociaż nie wiemy, czy obejdzie się bez zwolnień.

Wieści ze świata (World of Warcraft, Heavy Rain, Forza Motorsport 3) 03/02/10 - ilustracja #1

Heavy Rain

Serwis Just Push Start przekazał kilka informacji o procesie instalacyjnym oczekiwanej gry Heavy Rain. Okazuje się, że tytuł będzie wymagał 4.2 GB miejsca na dysku twardym konsoli PlayStation 3. Czas instalacji gry będzie zapewne nieco długi, ale umili nam go mały poradnik origami. Przed włożeniem płytki do napędu zalecamy więc przygotować kartkę papieru. Efekt, czyli papierowy łabędź, na pewno będzie zadowalający.

BattleBlock Theater

Znamy tytuł nowej gry twórców świetnego Castle Crashers, czyli studia The Behemoth. Produkcja nazywa się BattleBlock Theater i będzie opowiadała o przyjaźni, zdradzie oraz kilku ciężarówkach wyładowanych kotami. Główny bohater przygody dostanie się na tajemniczą wyspę, gdzie zostanie zdradzony przez przyjaciela i zmuszony do morderczej pracy. Więcej informacji o uroczo wyglądającej grze znajdziecie na oficjalnym blogu dewelopera.

Monday Night Combat

Firma Uber Entertainment zapowiedziała grę Monday Night Combat, która zdaje się czerpać garściami ze świetnego Team Fortress 2. W tej strzelance akcję oglądamy zza pleców bohatera i bierzemy udział w zabójczym sporcie przyszłości. Twórcy gwarantują dynamiczną walkę, efektowne ciosy i sporo wyzwań. Oczywiście podczas zabawy zarobimy pieniądze, które wydamy na ulepszenia i bonusy.

Playfish i Electronic Arts

Firma Playfish, kupiona przez Electronic Arts w ubiegłym roku, pracuje nad grą opartą na jednej z dobrze znanych marek wydawcy. Na razie twórcy nie mogą ujawnić o jaki tytuł chodzi, ale można spodziewać się najprawdopodobniej gry dla całej rodziny. W ostatnim czasie koncern Electronic Arts niejednokrotnie stawiał na przeglądarkowe pozycje, osadzone właśnie w znanych graczom światach (np. Dragon Age Journeys, Lord of Ultima).

Wieści ze świata (World of Warcraft, Heavy Rain, Forza Motorsport 3) 03/02/10 - ilustracja #2

Forza Motorsport 3

Dan Greenawalt, jeden z twórców gry Forza Motorsport 3, ujawnił kilka ciekawych statystyk. Okazuje się, że miłośnicy ścigania się w sieci rozegrali już ponad 126 milionów wyścigów, przy których spędzili łącznie 13 milionów godzin. W sumie gracze przejechali też 1.1 miliarda mil, co stanowi dystans większy niż pięciokrotna wyprawa z Ziemi na Słońce. Ciekawe ilu z uczestników zabawy miało w ogóle prawo jazdy.

Superstars V8 Next Challenge

Wersja demonstracyjna gry Superstars V8 Next Challenge jest już dostępna w sieci Xbox Live dla użytkowników konsoli Microsoftu. W demie możemy sprawdzić samochody z wyścigów Superstars Championship, realistyczne otoczenie i szesnastoosobowy tryb sieciowy. Docelowo tytuł zostanie wydany na pecety, Xboksa 360 i PlayStation 3 w lutym tego roku.

Galeria obrazków

LEGO Harry Potter: Years 1-4

Kung Fu Funk

Command & Conquer 4: Tyberyjski Zmierzch

Ninety-Nine Nights 2

Pearl Harbor Trilogy: Red Sun Rising

Victoria 2

Max & the Magic Marker

Dragon Age: Początek - Przebudzenie

Blue Toad Murder Files

Monster Hunter 3 (tri-)

The Settlers 7: Droga do Królestwa

Uncharted 2: Among Thieves

The Eye of Judgment Legends

Sonic & Sega All-Stars Racing

Another World: 15th Anniversary Edition

Prison Break: The Conspiracy

Section 8

Włatcy Móch: Battle Arena

Włatcy Móch: Olimpiada Podwórkowa

UK Truck Simulator

Galeria filmów

Aliens vs Predator - Survivor Mode

BlazBlue: Calamity Trigger - Lifestyle Trailer

Dragon Age: Origins - Awakening - Queen of the Black Marsh

Sonic & Sega All-Stars Racing - Lifestyle Trailer

LEGO Harry Potter: Years 1-4 - trailer #1

Doom Starców - Carmageddon

Facepalm - absurdy i ciekawostki

gry