Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieX360PS3
Okładka Fret Nice (PS3)
OkładkaFret Nice (PS3)

Fret Nice

Niecodzienne połączenie platformówki i gry muzycznej. Wcielamy się w członków rockowego zespołu The Vibrant Chordblasters i walczymy z okrutnymi heavy metalowcami w celu przwrócenia pokoju na świecie.

Towarzyskie | muzyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fret Nice Premiera

4lut2010

PS3

24lut2010

X360

producent: Pieces Interactive wydawca: Koei Tecmo

Gry podobne do Fret Nice

LittleBigPlanet

Trine

Bionic Commando

Fret Nice to unikalne połączenie gry muzycznej i platformówki, a nawet niekonwencjonalnej strzelaniny. Gracz wciela się tu w gitarzystę i pokonuje kolejne poziomy, jakby grał właśnie energetyczny, rockowy kawałek. Przeciwników pokonujemy wykonując soczyste riffy i wymyślając kolejne kombinacje dźwięków, dzięki czemu rozgrywka nigdy nie jest taka sama. Producentem gry jest studio Pieces Interactive, a wydawcą firma Tecmo.

W grze prowadzimy do boju ekipę The Vibrant Chordblasters – popularnego w świecie Fret Nice zespołu rockowego, który podróżuje i szerzy swoje idee poprzez muzykę. Sytuacja wymyka się jednak spod kontroli. Spokój świata zakłócają Hair Bangers, heavy metalowcy wprowadzający zamęt i strach poprzez stosowanie swoich nieokiełznanych reguł. Najgorsze jest jednak to, że mieszkańcy uniwersum Fret Nice o rozzłoszczenie Hair Bangers posądzają Bogu ducha winnych The Vibrant Chordblasters. Nie pozostaje im nic innego, jak oczyścić swoje dobre imię i odesłać wszystkich heavy metalowców do Królestwa Heavy Metalu. Przysłuży się do tego najsilniejsza broń we wszechświecie – rock’n’roll!

Z wrogami rozprawiamy się w bardzo ciekawy sposób. Mianowicie, w zależności od tego jak wyglądają dobieramy odpowiednie riffy. Łączenie dźwięków umożliwia wyprowadzanie ciosów. Dla przykładu – zlikwidowanie przeciwnika posiadającego troje oczu i dwie macki wymaga od nas kilkukrotnego zagrania riffu złożonego z dwóch różnych nut. Tłem dla rozgrywki może być każdy z podłożonych przez nas utworów. Dzięki temu zabawa różni się od poprzedniej m.in. pod względem liczby i rodzaju przeciwników.

Oprócz trybu dla pojedynczego gracza autorzy oddali do naszej dyspozycji kooperację, którą można rozegrać zarówno lokalnie z kolegą lub koleżanką siedzącymi na kanapie, bądź też z przyjacielem przez sieć. Interesujące jest to, że w kooperacji postacie głównych bohaterów połączone są przewodem gitarowym, dlatego też nie mogą się za bardzo oddalić. Utrudnia to zabawę i wymusza stosowanie wyszukanych taktyk.

Fret Nice posiada niecodzienną, mocno artystyczną oprawę graficzną z pięknymi, kilkupoziomowymi tłami. Całość zaskakuje również niezwykła animacją, przywodzącą na myśl teatrzyki kukiełkowe.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Fret Nice

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Fret Nice Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
X360
PS3