Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2010, 11:20

autor: Jiker

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, F1 2010, Yakuza 3) 25/02/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowe informacje o Przebudzeniu i Powrót do Ostagaru w wersji na PS3, kontynuacja The Dishwasher: Dead Samurai, środa w Xbox Live Arcade i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowe informacje o Przebudzeniu i Powrocie do Ostagaru w wersji na PS3, kontynuacja The Dishwasher: Dead Samurai, środa w Xbox Live Arcade i inne. Zapraszamy do lektury.

Darkfall Online

Studio Aventurine udostępniło 7-dniowego triala gry MMO Darkfall Online. W przeciwieństwie jednak do większości publikacji tego typu, za ściągnięcie tej konkretnej próbki musicie zapłacić symboliczne 1 euro.

Aion

Od jutra do poniedziałku w ramach MMOcRPG Aion zorganizowany zostanie kolejny weekend z podwójną liczbą doświadczenia. Szczegóły na jego temat znajdziecie w tym miejscu.

Dragon Age: Początek - Przebudzenie

Firma BioWare przeprowadziła kolejną aktualizację oficjalnej strony internetowej rozszerzenia Przebudzenie do cRPG Dragon Age: Początek. Za jej sprawą otrzymaliśmy szansę zapoznania się z informacjami oraz materiałami multimedialnymi dotyczącymi lokacji Amaranthine. Przebudzenie zostanie udostępnione w połowie marca.

Guild Wars 2

Latem do księgarń trafi powieść Ghosts of Ascalon, autorstwa Jeffa Grubba oraz Matta Forbecka, poinformowała firma NCsoft. Książką stanowić będzie fabularne wprowadzenie do gry Guild Wars 2, która powinna zadebiutować na rynku w 2011 roku.

Yakuza 3

Wersje gry Yakuza 3 przeznaczone na rynki zachodnie zostały pozbawione kilku elementów dostępnych w edycji japońskiej. SEGA i studio Amusement Visions zdecydowało się na usunięcie m.in. japońskiego quizu historycznego, a także tzw. hostess klubów. Przypominamy, że trzecie przygody Kazumy Kiryu zadebiutują w Europie 12 marca.

The Dishwasher: Dead Samurai

Powstaje kontynuacja chodzonej bijatyki The Dishwasher: Dead Samurai, wydanej w kwietniu ubiegłego roku. Z informacji udostępnionych przez Ska Studios wynika, że druga część nosi tytuł The Dishwasher: Vampire Smile. Produkcja powstanie na bazie nowego silnika, zaoferuje dwie kampanie dla pojedynczego gracza (po jednej na każdego z głównych bohaterów), a także misje zaprojektowane z myślą o kooperacji. Podobnie jak część pierwsza, gra The Dishwasher: Vampire Smile zostanie wydana wyłącznie na Xboksa 360 (Xbox Live Arcade).

Metal Gear Solid: Peace Walker

Przedstawiciele Konami ujawnili za pośrednictwem oficjalnego bloga firmy, że pierwotny tytuł gry Metal Gear Solid: Peace Walker (PSP, maj 2010 roku) brzmiał Metal Gear Solid 5: Peace Walker. Nie jest to oczywiście wielkim zaskoczeniem – sam Hideo Kojima kilkukrotnie zauważył, że traktuje produkcję jako pełnoprawną piątą odsłonę sagi.

Dragon Age: Początek – Powrót do Ostagaru

Dodatek DLC Return to Ostagar w wersji na konsolę PlayStation 3 trafi do oferty PlayStation Network 11 marca, poinformowała firma BioWare. 4 marca przeprowadzona zostanie aktualizacja gry przygotowująca ją do premiery kilkukrotnie opóźnianego DLC.

Sam & Max

Redakcja serwisu Joystiq informuje, że ESRB poddało klasyfikacji pierwszy epizod gry Sam & Max: The Devil’s Playhouse w wersji na PlayStation 3, noszący tytuł The Penal Zone (stosowny wpis został już niestety usunięty). Przedstawiciele amerykańskiej organizacji napisali w komentarzu, że była to jedynie pomyłka. W podobnym tonie wypowiedziało się szefostwo firmy Telltale Games, odpowiedzialnej za cykl Sam & Max. Zaznaczyło jednak przy tym, że niedługo światło dzienne ujrzą oficjalne informacje na temat kolejnych gier studia.

Xbox Live Arcade

Ofertę Xbox Live Arcade zasiliły wczoraj trzy nowe produkcje. Wśród nich znalazły się: sieciowa strategia Greed Corp (800 punktów MS), dwuwymiarowa platformówka Fret Nice (1200 punktów MS), a także archeologiczna wyprawa Lazy Riders (800 punktów MS).

F1 2010

Firma Codemasters ujawniła, że do oficjalnej zapowiedzi gry F1 2010 w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3 dojdzie 17 marca – trzy dni po wyścigu w Bahrajnie, inaugurującym tegoroczny sezon Formuły 1.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Just Cause 2

Army of Two: The 40th Day

Borderlands: The Secret Armory of General Knoxx

Machinarium

Metroid: Other M

UFC Undisputed 2010

Split/Second X360

Split/Second PC

Split/Second PS3

Monster Hunter 3 (tri-)

Super Mario Galaxy 2

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Sonic & Sega All-Stars Racing - film startowy

Borderlands: The Secret Armory of General Knoxx

Napoleon: Total War – multiplayer 2 vs 2 – wersja PL

Command & Conquer 4: Tyberyjski Zmierzch – Multiplayer Diary

Gramy w Napoleon: Total War Gramy!

Owoce Morza - wyłowione z sieci video magazyn

gry