Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka The Dishwasher: Dead Samurai (X360)

The Dishwasher: Dead Samurai X360

The Dishwasher: Dead Samurai to pierwsza odsłona serii krwawych platformówek 2D, opowiadających o przygodach zombie-samuraja. Tytułowy bohater porzuca pracę pomywacza i wyrusza w świat, by wypełnić niebezpieczne zadanie pokonania armii złych cyborgów. Stworzona przez Jamesa E.

Zręcznościowe | zombie | 2D | indie | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka The Dishwasher: Dead Samurai (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

1kwietnia2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Dishwasher: Dead Samurai to dwuwymiarowa platformówka opowiadająca o przygodach bardzo oryginalnego bohatera. Dzieło zostało przez Ska Studios i wydane przez firmę Microsoft (w ramach usługi Xbox LIVE Arcade).

Gra opowiada o losach niezwykłego i nietypowego bohatera. Jest nim bowiem zombie-samurai pracujący w dodatku jako pomywacz. Dziwaczny heros musi odnaleźć się w mrocznym, pozbawionym nadziei świecie. Samurai wyrusza w świat by wypełnić niebezpieczne zadanie polegające na pokonaniu złej armii cyborgów. Oprócz nich, na drodze wojownika staną także uzbrojone roboty, żywe trupy oraz wiele innych potworów.

Główny bohater otrzymał wiele potężnych ataków do dyspozycji. Jego podstawową bronią są naturalnie antyczne ostrza i katany. Uzbrojenie uzupełniają niepokojące machiny oraz niezwykła magia pomywaczy (Dish Magic). Kolejnych wrogów pokonujemy wyprowadzając rozmaite kombinacje ataków. Ważnymi aspektami zabawy są szybkość bohatera, możliwość skakania i wspinania się oraz bardzo dynamiczne i krwawe walki. Na wielu poziomach musimy zmierzyć się nie tylko z szeregowymi przeciwnikami, ale też bossami.

Podstawą rozgrywki jest kampania (Story Mode), którą możemy przechodzić solowo lub w grupie maksymalnie 4 osób (także na specjalnym poziomie trudności). Gracze mogą dołączać do zabawy praktycznie w każdym momencie. Oprócz tego pojawia się kooperatywny tryb Arcade, składający się z mniejszych poziomów. W Dish Challenge musimy natomiast przetrwać ataki kolejnych fal wrogów.

Tytuł wykorzystuje także opcjonalnie znane z gier muzycznych plastikowe gitary. Dzięki nim możemy wziąć udział w dodatkowej mini-gierce. Instrument pozwala na przykład produkować wyładowania elektryczne zabijające wrogów – wystarczy odgrywać wykręcone solówki rockowe zgodnie ze wskazówkami na ekranie. Za pomocą gitary gracze mogą też w pewnym zakresie sterować bohaterem oraz machać mieczem.

Gra The Dishwasher: Dead Samurai została stworzona tylko przez jednego człowieka - Jamesa E. Silvę - nieposiadającego właściwie żadnych wcześniejszych doświadczeń deweloperskich. Całość operuje bardzo specyficzną oprawą audiowizualną. Autor programu zdecydował się na psychodeliczny wygląd poziomów oraz postaci i zawarcie w swoim dziele sporej ilości krwi. Poszczególne elementy graficzne wyglądają bardzo amatorsko nadając grze oryginalnego charakteru. Zostały one jednak uzupełnione popularnymi efektami specjalnymi (np. rozmyciem) i ciekawą ścieżką dźwiękową.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Gry podobne do The Dishwasher: Dead Samurai

Klasyfikacja PEGI The Dishwasher: Dead Samurai

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Dishwasher: Dead Samurai

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Wieści ze świata (Saints Row 3, God of War, NGP) 10/03/11

wiadomość10 marca 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dacie premiery kontynuacji Dishwashera, nowych projektach twórców God of War, pierwszym screenie z Saints Row 3, a także plotkach o debiucie NGP. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, F1 2010, Yakuza 3) 25/02/10

wiadomość25 lutego 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowe informacje o Przebudzeniu i Powrót do Ostagaru w wersji na PS3, kontynuacja The Dishwasher: Dead Samurai, środa w Xbox Live Arcade i inne. Zapraszamy do lektury.