Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS2
Okładka Samurai Warriors 2: Xtreme Legends (X360)
OkładkaSamurai Warriors 2: Xtreme Legends (X360)

Samurai Warriors 2: Xtreme Legends

Samurai Warriors 2: Xtreme Legends to zmodyfikowana wersja wydanej w 2006 roku bijatyki 3D w realiach feudalnej Japonii. Deweloperzy ze studia Omega Force przygotowali nowych wojowników, dodatkowe opcje bojowe i 36 kompletnych scenariuszy.

Akcji | TPP | samuraje

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Samurai Warriors 2: Xtreme Legends Premiera

18mar2008

PS2 X360

producent: Omega Force wydawca: Koei Tecmo

Gry podobne do Samurai Warriors 2: Xtreme Legends

Bladestorm: The Hundred Years' War

Dynasty Warriors: Gundam 3

Way of the Samurai 3

Samurai Warriors 2: Xtreme Legends to mocno podrasowana wersja drugiej części serii trójwymiarowych bijatyk – Samurai Warriors 2. Gra rozprowadzana jest w dwóch formach: dostępnego w Internecie, płatnego dodatku (dla użytkowników Xbox 360, korzystających z platformy Live) lub sprzedawanego w tradycyjnym pudełku, samodzielnego rozszerzenia (stand-alone, w przypadku wersji na PlayStation 2). Twórcy omawianej pozycji, panowie i panie z Omega Force, dołożyli wszelkich starań, by skłonić fanów cyklu do nabycia zmodernizowanej i odmłodzonej odsłony sequela.

W efekcie program obfituje w różnego rodzaju nowości, innowacje, ciekawe pomysły. Do najważniejszych bonusów z pewnością można zaliczyć wprowadzenie aż 36 kompletnych scenariuszy, które pozwalają nam na przetestowanie naszego bojowego potencjału w interesujących miejscach (m. in. na dwóch legendarnych polach bitwy – Okehazama i Shikoku). Warto zwrócić uwagę na szereg nowych opcji bojowych, ze szczególnym uwzględnieniem nowej techniki walki (tzw. charge attacks) oraz rozszerzonej palety uzbrojenia (teraz nawet do pięciu elementów rynsztunku). Co więcej, podniesiono maksymalny stopień zaawansowania, jaki mogą osiągać nasi orientalni podopieczni – w Xtreme Legends wywindujemy ich umiejętności nawet do 70 poziomu (limit podniesiony z 50, obowiązującego w pierwowzorze). Miłośnicy potyczek zespołowych z radością przywitają obecność trybu cooperative (w trybach Story i Free) oraz dodanie nowego trybu zabawy, tzw. Mercenary mode, pozwalającego na wspólną walkę z drugim samurajem u boku. Nakładka powinna jednocześnie trafić w gusta zarówno kompletnie zielonych odbiorców (stawiających w świecie Samurai Warriors pierwsze kroki), jak i zaprawionych w boju weteranów – specjalnie dla nich stworzono dwa nowe poziomy trudności, co znacznie zwiększa elastyczność rozgrywki i umożliwia łatwiejsze dopasowanie zabawy do swoich potrzeb.

Nie sposób nie docenić faktu poszerzenia dostępnego w podstawowej wersji gry zestawu wojowników o sześć zupełnie nowych, legendarnych postaci. Kojiro Sasaki za wszelką cenę dąży do osiągnięcia mistrzostwa we władaniu mieczem i otwarcie rywalizuje z Musashim Miyamoto; w walce korzysta głównie z bardzo wąskiej, ostrej katany oraz z tajemniczego ostrza rodem z innego wymiaru. Yoshimoto Imagawa to mężczyzna stroniący od otwartej walki i preferujący nieco spokojniejsze formy spędzania czasu, takie jak sport czy poezja; w bezpośrednim starciu korzysta z tradycyjnej katany oraz piłki do gry w Kemari (dyscypliny przypominającej współczesną piłkę nożną). Toshiie Maeda należy raczej do wojowników opierających swoje zdolności bojowe na szybkości i zręczności, oprócz tradycyjnego, japońskiego miecza polega na dwóch włóczniach, dzięki którym należy do całkiem wszechstronnych wojaków. Potężny Katsuie Shibata cechuje się nieprawdopodobną siłą, dzierży dwa olbrzymie topory, którymi jest w stanie spowodować nieprzeciętne zniszczenia; jest jednocześnie mentorem Toshiie Maeda'y. Motochika Chosokabe to jeden z największych oryginałów w grze; spokojny i niepozorny, mistrzostwo w grze na tradycyjnej, japońskiej gitarze (Shamisen) opanował do tego stopnia, że może skutecznie korzystać z jej możliwości w bezpośrednim starciu, atakując wrogów za pomocą różnych kombinacji dźwiękowych. Ostatnią nową postacią jest Gracia, córka Mitsuhide Akechi'ego, niewiasta ciekawa świata i o czystym sercu; jej atutem w walce wręcz jest przede wszystkim świetna sprawność fizyczna oraz wielka wprawa w sztukach walki, wyróżnia się także pewnymi zdolnościami magicznymi. Każdym ze wspomnianych wyżej bohaterów możemy zagrać w najważniejszych trybach zabawy podstawki – Survival, Story oraz Sugaroku.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1 - 2  

Ocena użytkowników: 4,2 / 10 na podstawie 81 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Samurai Warriors 2: Xtreme Legends

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Samurai Warriors 2: Xtreme Legends Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PS2
X360