Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Mobile Ops: The One Year War (X360)

Mobile Ops: The One Year War X360

Mobile Ops: The One Year War, gra wydana przez Namco, pozwala nam zasiąść za sterami potężnego mecha i ruszyć do walki toczonej w wielkim, futurystycznym stylu. Akcja toczy się w uniwersum znanej i lubianej w Japonii serii Gundam.

Akcji | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Mobile Ops: The One Year War (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

26czerwca2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mobile Ops: The One Year War, gra wydana przez Namco, pozwala nam zasiąść za sterami potężnego mecha i ruszyć do walki toczonej w wielkim, futurystycznym stylu. To jednak nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowali dla nas autorzy z Kraju Kwitnącej Wiśni. Sama rozgrywka przypomina nieco Battlefield 1942, a to za sprawą możliwości uczestniczenia w bitwie na piechotę, w mechach, czy też w zdobytych na polu bitwy pojazdach.

Akcja toczy się w uniwersum znanej i lubianej w Japonii serii Gundam. Bierzemy udział w konflikcie między Federacją Ziemską a Frakcją Zeon, zgromadzeniem ziemskich kolonistów walczących o niepodległość. Możemy wybrać, po czyjej stronie stajemy. Dzięki najnowszym technologiom walka na odległość za pomocą zdalnie sterowanych rakiet i pocisków stała się niemożliwa. Stworzono więc Mobile Suits - potężne, kierowane przez człowieka roboty bojowe, wspomagające żołnierzy w bezpośrednich starciach.

Rozgrywkę obserwować możemy z perspektywy pierwszej, jak i trzeciej osoby. Walczymy na rozległych polach bitew, w urbanistycznej scenerii. W trakcie walki zmienia się pora dnia, więc bitwa rozpoczęta w palącym słońcu może skończyć się w ciemnościach (mechy posiadają noktowizory).

Autorzy przygotowali różnorodne misje. W trakcie naszej kampanii zdarza nam się eskortować innych, brać udział w obronie, a nawet zajmować się szpiegostwem. Oczywiście nie do wszystkich misji olbrzymie mechy są odpowiednie. Czasami lepiej wyjść i przekraść się na piechotę na tyły wroga, albo przejąć któryś z licznych wehikułów powietrznych i lądowych.

Każdy z mechów posiada dopalacz, za pomocą którego może szybować i szybko przemieszczać się po polu bitwy. Dodatkowo mamy możliwość modyfikowania naszego Mobile Suit, od uzbrojenia i pancerza począwszy, a na wzorach i kolorze powierzchni skończywszy.

Oprócz kampanii dla pojedynczego gracza, podobnie jak w Battlefield 1942 można brać udział w rozgrywkach online i korzystać albo z trybu kooperacji z drugim graczem, albo walczyć o osiągnięcie jakiegoś celu (np. zdobycie flagi). Zwycięstwa w trybie online premiowane są pieniędzmi, za które gracze dokonują tuningu swoich mechów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 5.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Mobile Ops: The One Year War

Wymagania wiekowe Mobile Ops: The One Year War

12+

Wymagania sprzętowe Mobile Ops: The One Year War

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live