Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSPXBOXX360PS2
Okładka Battlefield 2: Modern Combat (PSP)

Battlefield 2: Modern Combat

Konsolowa edycja gry Battlefield 2, będącej drugą pełnoprawną odsłoną serii wieloosobowych strzelanin FPS autorstwa szwedzkiego studia DICE.

Akcji | FPP | Battlefield | współczesne konflikty | strzelanki

Okładka Battlefield 2: Modern Combat (PSP)

data premiery gry:

anulowana

PSP

25paź2005

XBOX PS2

11kwi2006

X360

Battlefield 2: Modern Combat to konsolowe wydanie kontynuacji świetnych shooterów przeznaczonych do rozgrywki multiplayer - Battlefield 1942 i Battlefield: Vietnam. Nazwa sugeruje, że mamy do czynienia z symulacją żołnierza nowej generacji, wyposażonego w najnowocześniejsze technologie i uzbrojonego w śmiercionośną broń.

Zanim ruszymy na pole bitwy, wybieramy stronę konfliktu, po której chcemy się opowiedzieć: Stany Zjednoczone, Unię Europejską, Chiny bądź nowo powstałą Koalicję Bliskiego Wschodu. W ręce dostajemy pokaźny arsenał nowoczesnej broni (z grubsza 50 typów) - karabinów szturmowych i wyrzutni pocisków, a ponadto około 30 wojskowych maszyn - jeepów, czołgów (m.in. M1A2), pojazdów szybkiego natarcia, poduszkowców, a nawet helikopterów czy myśliwców. Przed właściwą rozgrywką należy wybrać typ żołnierza, w którego chcemy się wcielić. Mogą to być między innymi: szturmowiec, snajper, inżynier, członek oddziału specjalnego czy też grup wsparcia.

Wreszcie należy wspomnieć o najważniejszym, czyli o możliwościach trybu dla wielu graczy. Jednocześnie na polu bitwy mieści się do 24 żołnierzy, a ich komunikacja może się odbywać poprzez zestaw słuchawkowy. Battlefield 2: Modern Combat zawiera wszelkie opcje potrzebne do udanej zabawy, np. tworzenie wewnętrznych klanów oraz rozbudowane statystyki. Dla trybu multiplayer stworzono ponad 10 rozbudowanych map.

Jednakowoż poza trybem dla wielu graczy w Battlefield 2: Modern Combat znajdujemy opcję single-player, w której zawarto przygotowane specjalnie dla niej mapy i opcje, a przede wszystkim całą kampanię przeznaczoną dla samotnych graczy, której akcja rozgrywa się w Kazachstanie. Podczas gry zbieramy punkty, które zamieniamy później na rozmaite ulepszenia, jak noktowizor do karabinu snajperskiego czy przyspieszenie dla czołgów. Wraz ze zdobywanym doświadczeniem awansujemy na wyższe stopnie wojskowej kariery. Zaczynamy jako „szary” szeregowiec, ale przy pomyślnych wiatrach już niebawem zaczynamy prowadzić swoich podwładnych do zwycięstw jako generał.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna    

Nośnik: 1 UMD

Oczekiwania czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 88 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Battlefield 2: Modern Combat

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Battlefield 2: Modern Combat

Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
  • Network Adaptor
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Battlefield 2: Modern Combat - recenzja gry
Battlefield 2: Modern Combat - recenzja gry

Recenzja 25 maja 2006, 12:23

Jeśli do sterowania można się koniec końców przyzwyczaić, to z całą pewnością nie można autorom odpuścić tragicznej inteligencji żołnierzy. Najgorsze, że nie odnosi się to wcale do wrogów, którzy mimo że niezbyt rozgarnięci, to zwykle są czujni do kwadratu i zauważą nawet czubek buta wystający zza komina kilkupiętrowego budynku. Tego samego nie można powiedzieć o naszych druhach, którzy marnują amunicję pudłując niemiłosiernie, wystawiając się przy tym notorycznie na linię ognia. Efekt tego jest taki, że kończą żywot nadzwyczaj szybko i gwałtownie. Tu na ratunek przychodzi funkcja natychmiastowego wcielania się w żołnierzy – możemy dzięki temu w miarę szybko rozprawić się z wrogiem znajdującym się w pobliżu. Nie rozwiązuje to jednak wcale problemu, gdyż „porzucony” wcześniej żołnierz zapewne popełni samobójstwo, wystawiając głowę pod ogień działka ciężkiego kalibru, nie trafiając przy tym nawet własnej stopy. Na szczęście wrogowie zawsze odgrywają ten sam scenariusz i pojawiają się w tych samych miejscach, więc za trzecim lub czwartym razem możemy po prostu przewidzieć i „ustawić” bitwę przełączając się pomiędzy żołnierzami w odpowiednio zaplanowany sposób. Nie brzmi to może zachwycająco, ale w grze nie wygląda to źle i amatorom strzelanin może takie polowanie na kaczki przypaść do gustu. Za zasługi i dobre wyniki otrzymamy w nagrodę dodatkowe bronie oraz stopnie wojskowe.

XBOX
PS2
X360
PSP