Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka SOCOM 3: U.S. Navy SEALs (PS2)

SOCOM 3: U.S. Navy SEALs PS2

SOCOM 3: U.S. Navy SEALs to wyprodukowana przez studio Zipper Interactive gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP).

Akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka SOCOM 3: U.S. Navy SEALs (PS2)

data premiery gry w wersji PS2:

11października2005

19kwietnia2006

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

SOCOM 3: U.S. Navy SEALs została stworzona we współpracy z U.S. Naval Special Warfare Command, co gwarantuje wysoki poziom realizmu. Oglądając akcję z perspektywy trzeciej osoby, bierzemy udział w walkach mających miejsce w Maroku, Polsce oraz Azji Południowej. Nowa technologia tworzenia map terenu pozwoliła na pięciokrotne zwiększenie ich rozmiaru w stosunku do SOCOM II. Wielokrotne punkty zapisu gry, eliminują konieczność powtarzania nieudanej misji od początku.

Po raz pierwszy w serii SOCOM pojazdy naziemne oraz wehikuły nawodne odgrywają główną rolę w trakcie bitwy. Widzimy szeroką gamę wozów bojowych oraz cywilnych: półciężarówki z karabinami maszynowymi, łodzie patrolowe SOC-R, wojskowe Humvee przystosowane do potrzeb grupy SEAL. System modyfikowania uzbrojenia pozwala graczom na zastosowanie ponad 30 różnych, autentycznych modeli broni oraz 20 dodatków, co daje w sumie ponad 1000 kombinacji.

Tryp multiplayer oferuje 12 map oraz siedem rodzajów rozgrywki. Maksymalnie może ze sobą współzawodniczyć 32 żołnierzy. Nowością w SOCOM 3 jest opcja „Konwoju” (gra pojazdami) oraz „Punktu Kontroli” (utrzymywanie strategicznych miejsc na mapie). Oprócz nich znajdujemy opcje znane z poprzednich części: Demolition, Extraction, Suppression, Breach i Escort. Rozbudowano elementy ułatwiające tworzenie się wspólnoty graczy: lista przyjaciół, rankingi, statystyki, fora, ligi, wyzwania klanowe itp. Zaimplementowana opcja „obserwatora” umożliwia przyjrzenie się aktualnej rozgrywce, przed przystąpieniem do walki.

Gra współpracuje z SOCOM: U.S. Navy SEALs Fireteam Bravo, stworzoną na konsolę PlayStation Portable. Osiągnięcie pewnych celów i wykonanie zadań w jednej z gier ma wpływ na wydarzenia w drugiej. Gracz może wymieniać dane dotyczące misji, pomiędzy systemami, za pomocą specjalnego połączenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-32  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 152 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI SOCOM 3: U.S. Navy SEALs

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe SOCOM 3: U.S. Navy SEALs

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
  • Network Adaptor
Zipper Interactive – studio znane z serii SOCOM zamknięte przez firmę Sony
Zipper Interactive – studio znane z serii SOCOM zamknięte przez firmę Sony

wiadomość31 marca 2012

Firma Sony potwierdziła, że studio Zipper Interactive zostało zamknięte. Producent jest znany przede wszystkim z serii SOCOM, chociaż w ostatnich latach stworzył też gry MAG i Unit 13.

Nadchodzi SOCOM 4
Nadchodzi SOCOM 4

wiadomość5 marca 2010

SOCOM, czyli jedna z najpopularniejszych serii sieciowych strzelanin na konsole z rodziny PlayStation doczeka się jeszcze w tym roku kontynuacji. Na oficjalnym blogu, Jeremy Dunham z Zipper Interactive ujawnił, że trwają prace nad SOCOM 4.

Czy czwarta odsłona cyklu SOCOM już powstaje?
Czy czwarta odsłona cyklu SOCOM już powstaje?

wiadomość6 lipca 2009

Cykl SOCOM ma swoich wiernych fanów. Siła serii leży przede wszystkim w umiejętnym określeniu środka pomiędzy taktyczną a typowo rozrywkową strzelaniną. Chwalona jest także intuicyjność rozgrywki i przyjazny interfejs użytkownika. Czy podobnie będzie w przypadku SOCOM 4: U.S. Navy Seals na PlayStation 3, której rozpoczęcie produkcji sugeruje serwis internetowy firmy PCB Productions?

Będzie jeszcze więcej gier z serii SOCOM

wiadomość20 maja 2007

Dobrze zorientowanych w branży graczy może dziwić nieco, że ujawnioną w miniony czwartek pozycję dla PS3 pt. SOCOM Confrontation szykuje nie amerykańska firma Zipper Interactive (jej właśnie zawdzięczamy wszystkie dotychczasowe SOCOM-y), lecz studio Slant Six Games, zlokalizowane w kanadyjskiej Kolumbii Brytyjskiej. Pierwsza z wymienionych grup developerskich ma jednak dwa asy w rękawie.

SOCOM Confrontation dla PlayStation 3, czyli multiplayerowe wojny w Sieci
SOCOM Confrontation dla PlayStation 3, czyli multiplayerowe wojny w Sieci

wiadomość17 maja 2007

Od początku swojego istnienia seria SOCOM związana była wyłącznie z rodziną konsol PlayStation. Ten stan rzeczy nie ulega zmianie, ponieważ ujawniona właśnie gra o nazwie SOCOM Confrontation powstaje jedynie z myślą o PlayStation 3. Ludzie z Sony Computer Entertainment chcą zorganizować premierę gotowego produktu w listopadzie bieżącego roku.