Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCXBOXPS2
Okładka Full Spectrum Warrior: Ten Hammers (XBOX)

Full Spectrum Warrior: Ten Hammers

Full Spectrum Warrior: Ten Hammers jest kontynuacją głośnej taktycznej gry akcji, stworzonej przez zespół, odpowiedzialny m.in. za serię Star Wars: Battlefront i Battlezone.

Strategiczne | RTS | współczesne konflikty | taktyczne

Okładka Full Spectrum Warrior: Ten Hammers (XBOX)

data premiery gry:

27lut2006

XBOX

27mar2006

PC PS2

Full Spectrum Warrior: Ten Hammers jest kontynuacją głośnej taktycznej gry akcji, stworzonej przez zespół, odpowiedzialny m.in. za serię Star Wars: Battlefront i Battlezone. Ponownie kontrolujemy świetnie wyszkolony oddział dzielnych amerykańskich żołnierzy, uzbrojonych w autentyczne typy broni (przełom XX i XXI wieku) i zachowujących się wyjątkowo realistycznie.

Autorzy zaimplementowali dwanaście rozbudowanych scenariuszy, ukazujących znakomicie wyglądające lokacje o odmiennej topografii, rozmaitym klimacie etc. Nasi żołdacy poruszają się nie tylko o własnych siłach, ponieważ pojawiła się możliwość wsadzenia podopiecznych do jakiegoś bojowego wehikułu (np. transporter opancerzony lub śmigłowiec) i bezpośredniego kierowania tymże. Akcja toczy się na otwartej przestrzeni, a także wewnątrz zabudowań, co naturalnie wymusza stosowanie zróżnicowanej taktyki walki.

Dopracowane algorytmy Sztucznej Inteligencji zapewniają atrakcyjną zabawę w trybie jednoosobowym. Natomiast opcja multiplayer pozwala zarówno na rywalizację z żywymi wrogami, jak i na kooperację w specjalnie zaprojektowanych misjach. Oczywiście całość została okraszona, ociekającą drobnymi detalami, trójwymiarową oprawą wizualną i sugestywnymi efektami dźwiękowymi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 369 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Full Spectrum Warrior: Ten Hammers

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Full Spectrum Warrior: Ten Hammers

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta graficzna 64 MB (GeForce3 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP
Full Spectrum Warrior: Ten Hammers - recenzja gry
Full Spectrum Warrior: Ten Hammers - recenzja gry

Recenzja 1 czerwca 2006, 13:41

Istnieje jednak również spora liczba nowości, dzięki której dowodzenie oddziałem staje się znacznie bardziej efektywne. Jedną z nich jest możliwość podzielenia oddziału na dwa mniejsze. Dzięki temu otrzymujemy dwie, dwuosobowe grupy, mogące wykazać się dużo większą elastycznością niż jeden czteroosobowy oddział. Oczywiście należy się wtedy liczyć, że wartość bojowa dwóch żołnierzy jest znacznie niższa niż czterech i np. ostrzelanie grupy przeciwników może się okazać zadaniem zbyt trudnym dla jedynie dwóch luf. Rozdzielenie oddziału to jednak nie wszystko. Kolejnym godnym odnotowania elementem jest możliwość przeprowadzenia zwiadu. Zapewne nie raz i nie dwa wypowiadaliście soczyste epitety w kierunku poprzednika, kiedy nie znając okolicy musieliście przemieszczać cały oddział, narażając na śmierć wszystkich jego członków. Teraz przed udaniem się w jakieś miejsce, można wysłać tam pojedynczego żołnierza (najczęściej jest to strzelec), który zorientuje się w sytuacji i podejmie odpowiednie kroki. W przypadku zauważenia przeciwnika wróci do oddziału, natomiast jeśli teren będzie czysty, zawoła resztę żołnierzy. Następną innowacją jest osłanianie się poszczególnych członków oddziału podczas przemieszczania się. W tym trybie wszyscy żołnierze idą powoli przed siebie, uważnie obserwując okolicę i wypatrując potencjalnych zagrożeń. W sytuacji, kiedy jeden z członków oddziału zostanie ranny, nie trzeba go już podnosić tuż pod ogniem wroga. Wystarczy jednym szybkim ruchem podciągnąć go za mundur do reszty oddziału i dopiero tutaj wziąć go na plecy.

PC
PS2
XBOX