Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka SOCOM II: U.S. Navy SEALs (PS2)

SOCOM II: U.S. Navy SEALs PS2

SOCOM II: U.S. Navy SEALs to taktyczna gra akcji wyprodukowana przez studio Zipper Interactive. Gracze kontrolują poczynania żołnierzy tytułowej, elitarnej jednostki komandosów amerykańskiej marynarki wojennej, wysłanych do walki z terrorystami.

Akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka SOCOM II: U.S. Navy SEALs (PS2)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

4listopada2003

Terroryści zagrażają Stanom Zjednoczonym i jej sojusznikom. Nie ma czas do stracenia. Najlepsze jednostki bojowe świata muszą zacząć działać w różnych częściach globu, by zapobiec zagrożeniu. Socom II to następca pierwszego shootera taktycznego na PlayStation 2, który pozwalał na grę w Internecie kilkunastu użytkownikom na raz.

Socom II udanie kontynuuje temat i choć tym razem tez możemy grać w pojedynkę, to jednak główną ideą gry pozostają potyczki multiplayerowe. W ten sposób może się spotkać na jednej planszy do 16-tu osób. Grupa dzieli się na dwie zwalczające się strony (komandosi i terroryści), przy czym cele dla każdej z grup mogą być różne w zależności od wybranej planszy. Gracze mogą się ze sobą komunikować korzystając z zestawów słuchawkowych sprzedawanych oddzielnie. Opcja korzystania z tych zestawów została także uwzględniona dla samotnego gracza, który może wtedy wydawać rozkazy swym kolegom z oddziału sterowanym przez konsole. W takim trybie gry mamy 12 ciekawych misji rozlokowanych w takich miejscach świata, jak Brazylia, Rosja, Albania czy Algieria. Będziemy tropić terrorystów w lokacjach zurbanizowanych, ale także w gęstej, tropikalnej dżungli. Będziesz mógł współdziałać z innymi jednostkami specjalnymi jak Spetznaz (Rosjanie) i SAS (Anglicy). Współpraca programistów z doświadczonymi komandosami jednostek SEAL zaowocowała wysokim realizmem rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 7.7 / 10 na podstawie 99 ocen czytelników.

Gry podobne do SOCOM II: U.S. Navy SEALs

Klasyfikacja PEGI SOCOM II: U.S. Navy SEALs

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe SOCOM II: U.S. Navy SEALs

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci, Network Adaptor

Zipper Interactive – studio znane z serii SOCOM zamknięte przez firmę Sony
Zipper Interactive – studio znane z serii SOCOM zamknięte przez firmę Sony

wiadomość31 marca 2012

Firma Sony potwierdziła, że studio Zipper Interactive zostało zamknięte. Producent jest znany przede wszystkim z serii SOCOM, chociaż w ostatnich latach stworzył też gry MAG i Unit 13.

Nadchodzi SOCOM 4
Nadchodzi SOCOM 4

wiadomość5 marca 2010

SOCOM, czyli jedna z najpopularniejszych serii sieciowych strzelanin na konsole z rodziny PlayStation doczeka się jeszcze w tym roku kontynuacji. Na oficjalnym blogu, Jeremy Dunham z Zipper Interactive ujawnił, że trwają prace nad SOCOM 4.

Czy czwarta odsłona cyklu SOCOM już powstaje?
Czy czwarta odsłona cyklu SOCOM już powstaje?

wiadomość6 lipca 2009

Cykl SOCOM ma swoich wiernych fanów. Siła serii leży przede wszystkim w umiejętnym określeniu środka pomiędzy taktyczną a typowo rozrywkową strzelaniną. Chwalona jest także intuicyjność rozgrywki i przyjazny interfejs użytkownika. Czy podobnie będzie w przypadku SOCOM 4: U.S. Navy Seals na PlayStation 3, której rozpoczęcie produkcji sugeruje serwis internetowy firmy PCB Productions?

Będzie jeszcze więcej gier z serii SOCOM

wiadomość20 maja 2007

Dobrze zorientowanych w branży graczy może dziwić nieco, że ujawnioną w miniony czwartek pozycję dla PS3 pt. SOCOM Confrontation szykuje nie amerykańska firma Zipper Interactive (jej właśnie zawdzięczamy wszystkie dotychczasowe SOCOM-y), lecz studio Slant Six Games, zlokalizowane w kanadyjskiej Kolumbii Brytyjskiej. Pierwsza z wymienionych grup developerskich ma jednak dwa asy w rękawie.

SOCOM Confrontation dla PlayStation 3, czyli multiplayerowe wojny w Sieci
SOCOM Confrontation dla PlayStation 3, czyli multiplayerowe wojny w Sieci

wiadomość17 maja 2007

Od początku swojego istnienia seria SOCOM związana była wyłącznie z rodziną konsol PlayStation. Ten stan rzeczy nie ulega zmianie, ponieważ ujawniona właśnie gra o nazwie SOCOM Confrontation powstaje jedynie z myślą o PlayStation 3. Ludzie z Sony Computer Entertainment chcą zorganizować premierę gotowego produktu w listopadzie bieżącego roku.