Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS2XBOX
Okładka Full Spectrum Warrior (PC)

Full Spectrum Warrior

Zespołowa taktyczna gra akcji, oparta o specjalny program szkoleniowy piechoty amerykańskiej. Gracz obejmuje funkcje dowódcy (w randze sierżanta) dwóch drużyn piechoty z zadaniem poprowadzenia ich do wykonania szeregu zadań bojowych umiejscowionych w realistycznych lokacjach.

Strategiczne | RTS | współczesne konflikty | taktyczne

Okładka Full Spectrum Warrior (PC)

producent: Pandemic Studios

wydawca: THQ Inc.

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

1kwi2004

PS2

1cze2004

XBOX

21wrz2004

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Full Spectrum Warrior to zespołowa taktyczna gra akcji, oparta na specjalnym programie szkoleniowym piechoty amerykańskiej. Gracz obejmuje funkcje dowódcy (w randze sierżanta) dwóch drużyn piechoty (Alpha i Bravo - każda złożona z czterech żołnierzy) z zadaniem poprowadzenia ich do wykonania szeregu zadań bojowych umiejscowionych w realistycznych lokacjach, dokładnie takich, w jakich często walczą autentyczni żołnierze (m.in. opanowane wojną miasta). Przez większą część rozgrywki akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, dzięki czemu możemy szybko reagować na zmieniającą się sytuację i natychmiastowo wydawać podwładnym stosowne rozkazy. Jest też możliwość widoku z oczu danego żołnierza, która służy równie praktycznym celom - wyznaczaniu obszaru do obserwowania, lub ostrzelania przez dany oddział

Z racji tego, iż gra bazuje na programie, który został zaaprobowany przez Armię Amerykańską jako „program szkoleniowy”, wszystko z czym mamy tu do czynienia, odznacza się sporą autentycznością i zgodnością z dzisiejszymi realiami pola walki. Drużyny którymi dowodzimy mają taki sam skład jak rzeczywiste amerykańskie formacje tego typu, tj. w każdej znajduje się grenadier, żołnierz obsługujący ciężki karabin maszynowy, zwykły strzelec i dowódca. Każdy z nich pełni określoną rolę w oddziale. Wszyscy ubrani są w autentyczne amerykańskie mundury, używają autentycznej broni i wyposażenia Armii Stanów Zjednoczonych oraz poruszają się jak prawdziwi żołnierze (ruchy odtwarzał aktywny sierżant wojsk U.S.A. o długim stażu - weteran).

Na szczególne uznanie zasługuje sztuczna inteligencja odpowiadająca za zachowanie się naszych podkomendnych i ich przeciwników. Żołnierze wykorzystują do ochrony różne przeszkody terenowe, dynamicznie reagują na to, co widzą, czy słyszą, rozpraszają się podczas ostrzału, współdziałają ze sobą zarówno w obronie jak i ataku na pozycje zajmowane przez wroga.

Twórcy ogromną wręcz uwagę poświęcili systemowi sterowania i można stwierdzić, że jest on niezwykle intuicyjny. Wystarczy kilka misji treningowych by zorientować się jak dowodzić żołnierzami i przy pomocy jednego ruchu myszką wydawać im polecenia. Na największe uznanie zasługuje również trójwymiarowa grafika. Otoczenie wygląda realistycznie, każdy jego element może zostać wykorzystany w boju. Modele żołnierzy, broni i innych obiektów odznaczają się dużą szczegółowością.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 3 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 967 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Full Spectrum Warrior

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Full Spectrum Warrior

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live!
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
  • Network Adaptor
Full Spectrum Warrior - recenzja gry
Full Spectrum Warrior - recenzja gry

Recenzja 16 czerwca 2005, 05:54

Wspomniany realizm objawia się nie tylko w gameplay’u, dotyczy również uzbrojenia. Na początku towarzyszy nam M16, dobry na dość małe odległości. Poza nim, mamy M249 SAW, czyli karabin maszynowy. 200 naboi starczy, aby siać popłoch w szeregach wroga. Uwaga, amunicja kończy się w iście zastraszającym tempie. M249 to jednak zdecydowanie najlepsza broń w grze. Na wspomnianym wcześniej M16 mamy też zamontowany granatnik M203. Poza tym są także zwykłe granaty oraz granaty dymne. Te pierwsze trzeba zdecydowanie oszczędzać, niejednokrotnie są jedynym ratunkiem z opresji.

PC
XBOX
PS2