Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXBOXPS2
Okładka Conflict: Global Terror (PC)

Conflict: Global Storm

Conflict: Global Terror

Conflict: Global Storm to czwarta część popularnej serii, której poprzednie odsłony traktowały o wojnie w rejonie Zatoki Perskiej (dwa pierwsze epizody) oraz o interwencji zbrojnej Stanów Zjednoczonych w Wietnamie z lat 1966-1969.

Akcji | TPP | współczesne konflikty | taktyczne | strzelanki

Okładka Conflict: Global Terror (PC)

producent: Pivotal Games

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

data premiery gry:

30wrz2005

PS2 XBOX PC

Conflict: Global Terror to czwarta część popularnej serii, której poprzednie odsłony traktowały o wojnie w rejonie Zatoki Perskiej (dwa pierwsze epizody) oraz o interwencji zbrojnej Stanów Zjednoczonych w Wietnamie z lat 1966-1969. Tym razem trafiamy na pole walki z początku XXI wieku, a do boju wkraczają ponownie bohaterowie, znani z Conflict: Desert Storm i Conflict: Desert Storm II – Back to Baghdad, czyli Bradley, Connors, Jones i Foley. Jednakże ten ostatni otrzymuje status zaginionego w akcji po udanej wrogiej zasadzce i musi go zastąpić kobieta imieniem Carrie Sherman, specjalizująca się w obsłudze karabinu snajperskiego.

Standardowa kampania dla pojedynczego gracza składa się z czternastu rozbudowanych zadań militarnych, zlokalizowanych w przeróżnych zakątkach globu ziemskiego. Pomiędzy poszczególnymi poziomami umieszczono scenki przerywnikowe, gwarantujące należytą spójność fabularną i przywodzące na myśl najlepsze kinowe filmy wojenne. Ponadto z dialogów, prowadzonych przez czwórkę głównych bohaterów w trakcie misji, dowiadujemy się o pozostałych wątkach scenariusza. Warto zauważyć, że podczas zabawy wieloosobowej za pośrednictwem Internetu istnieje opcja głosowej komunikacji z innymi użytkownikami.

Developerzy postanowili wykonać w kontekście gry Conflict: Global Terror znaczący skok jakościowy w stosunku do jej poprzedniczek. Przygotowano zatem przede wszystkim zupełnie nowy „silnik” graficzny, oferujący mnóstwo zaawansowanych efektów wizualnych – m.in. dynamiczne oświetlenie, sugestywne eksplozje i bardzo szczegółowe postaci (można zaobserwować nawet ruch gałek ocznych). Zadowalający poziom realizmu zapewnia natomiast dopracowany model fizyczny (w przypadku ludzi obowiązuje system tzw. szmacianej lalki, znany np. z Painkiller) oraz zbiór algorytmów, odpowiedzialnych za funkcjonowanie Sztucznej Inteligencji towarzyszy broni i przeciwników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD / 3 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 714 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Conflict: Global Storm

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Conflict: Global Storm

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci, Network Adaptor

Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

Wykorzystuje: Xbox Live

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2.5 GHz, 512MB RAM, karta grafiki 128MB (GeForce 4 lub lepsza), 2.5 GB HDD, Windows 2000/XP

Conflict: Global Storm - recenzja gry
Conflict: Global Storm - recenzja gry

Recenzja 9 marca 2006, 09:16

No dobrze... tyle, jeśli chodzi o elementy powiązane z fabułą gry. Przejdźmy do właściwej akcji. Podobnie jak w przypadku poprzednich tytułów z serii, kampania singleplayer poprzedzona jest rozbudowanym treningiem, w trakcie którego możemy nauczyć się podstawowych spraw w stylu sterowania poszczególnymi żołnierzami czy korzystania z różnych typów broni, a także bardziej zaawansowanych czynności pokroju wydawania członkom drużyny poleceń czy poznania zasad toczenia walk z konkretnymi grupami przeciwników. Trzeba przyznać, iż tutorial jest wyjątkowo przemyślany, dzięki czemu niemal wszystkie wątpliwości mogą błyskawicznie zostać rozwiane. Sama kampania składa się z czternastu misji. Teoretycznie mogłoby się wydawać, iż nie jest to zbyt dużo, szczególnie mając w pamięci poprzednie tytuły z serii.

PS2
XBOX
PC