Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2010, 13:04

Battlefield 3 także na konsole

Od ponad roku docierały do nas kolejne nieśmiałe wieści potwierdzające, że Battlefield 3 znajduje się już w produkcji. Okazuje się, że prace nad tą grą mogą być już w całkiem zaawansowanej fazie, ponieważ Electronic Arts obiecało wszystkim, którzy kupią Edycję Limitowaną najnowszego Medal of Honor, że będą mogli wziąć udział w beta testach trzeciego Battlefielda.

Od ponad roku docierały do nas kolejne nieśmiałe wieści potwierdzające, że Battlefield 3 znajduje się już w produkcji. Okazuje się, że prace nad grą mogą być już w całkiem zaawansowanej fazie, ponieważ Electronic Arts obiecało wszystkim, którzy kupią Edycję Limitowaną najnowszego Medal of Honor, że będą mogli wziąć udział w beta testach trzeciego Battlefielda.

 

Battlefield 3 także na konsole - ilustracja #1

Battlefield 2

 

Gracze, którzy nabędą grę w Edycji Limitowanej otrzymają dostęp do dodatkowych broni w postaci pistoletu maszynowego MP-7 oraz dwóch specjalnych strzelb. Co więcej, będą mogli skorzystać również ze specjalnej amunicji, a ich postacie otrzymają okazja założenia wdzianka zapewniającego kamuflaż. Jednak tym, co interesuje nas najbardziej jest ostatnia atrakcja, czyli zagwarantowanie dostępu do bety Battlefield 3.

Electronic Arts obiecało, że nabywcy Edycji Limitowanej skorzystają z tego prezentu w ciągu roku od premiery Medal of Honor. Biorąc pod uwagę fakt, że gra ta ma powędrować na półki sklepowe w połowie października oznacza to, że beta Battlefield 3 musi ruszyć w ciągu najbliższych 14 miesięcy. Co więcej, informacje z EA potwierdzają, że zawiedzione zostaną oczekiwania zatwardziałych pecetowców, którzy liczyli, że „trójka” stworzona zostanie wyłącznie na PC. Informacje od wydawcy jasno dają do zrozumienia, że gra trafi również na PlayStation 3 oraz Xboksa 360.

 

Battlefield 3 także na konsole - ilustracja #2

Konsolowy Battlefield 2: Modern Combat był bardziej wierny rozwiązaniom pecetowego pierwowzoru niż seria Bad Company.

 

Jednocześnie DICE potwierdziło, że dzisiaj dobiegnie końca beta Medal of Honor w wersjach na PC oraz PlayStation 3. Posiadacze Xboksa 360 będą się mogli cieszyć testami do 9 sierpnia tego roku, co spowodowane jest opóźnieniem startu bety na konsoli Microsoftu. Jednocześnie twórcy poinformowali, jakich zmian możemy się spodziewać w wersji finalnej. Usprawnione zostaną m.in. system wykrywania trafień, konfigurowalność sterowania oraz interfejs użytkownika. Każda klasa otrzyma możliwość wstrzymywania oddechu, a punkty spawnowania ulegną pewnym modyfikacjom.

Przypomnijmy na koniec, że Medal of Honor tworzony jest z myślą o PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Gra trafi na europejskie półki sklepowe 15 października tego roku. Na płytce z Edycją Limitowaną w wersji na konsolę Sony zamieszczona zostanie również odświeżona wersja Medal of Honor: Frontline.