
Dodatek do gry Battlefield: Bad Company 2
Data wydania: 18 grudnia 2010
Przeznaczony wyłącznie do zabawy w trybie multiplayer dodatek DLC do taktycznej strzelaniny FPS Battlefield: Bad Company 2 studia EA DICE. Rozszerzenie przenosi graczy w realia tytułowej wojny w Wietnamie, oferując pięć zupełnie nowych map, na których nie zabrakło tak charakterystycznych elementów tego konfliktu, jak okopy, tunele czy przesmyki skalne, stanowiące doskonałe miejsce do zastawienia zasadzki na wroga.
GRYOnline
Gracze
Steam
Dodatek do Battlefield: Bad Company 2, którego akcja rozgrywa się w trakcie wojny w Wietnamie. Rozszerzenie bazuje na rozgrywce znanej z podstawowej wersji gry, chociaż wprowadza nowe mapy, bronie, czy pojazdy i zmienia stylistykę oprawy audiowizualnej.
Wypalone napalmem wzgórze 137 czy pola ryżowe doliny Phu Bai to tylko dwie z pięciu nowych map, jakie zostały zawarte w tym rozszerzeniu. Na nowych polach bitew nie zabrakło charakterystycznych elementów tej trudnej wojny, jak okopy, tunele, czy przejścia w skałach, które stanowią doskonałe miejsce do prowadzenia walki i szykowania zasadzek.
Uczestnicy zabawy do swojej dyspozycji otrzymali piętnaście nowych broni z epoki. Są to między innymi: karabin maszynowy Navy SEAL XM 22, wyrzutnik granatów M79 Blooper, czy widowiskowy miotacz ognia. Oprócz nowej broni w dodatku znalazło się również sześć pojazdów, wśród których wymienić można na przykład śmigłowiec Huey, amerykańską łódź patrolową Pibber czy radziecki czołg T54.
W Battlefield: Bad Company 2 - Vietnam gramy w trybach rozgrywki znanych z podstawowej gry. Nowy sprzęt i stylistyka wprowadzają jednak zdecydowanie bardziej intensywny klimat potyczek. Walkę prowadzi się na znacznie mniejszym dystansie niż dotychczas, a wszystko dzieje się zdecydowanie szybciej. Na potrzeby gry nagrano nowe wypowiedzi dla żołnierzy amerykańskich i wietnamskich, a także skompletowano ścieżkę muzyczną, składającą się z kilkunastu rockowych kawałków, charakterystycznych dla tamtego okresu.
Dodatek jest w pełni zintegrowany z podstawową wersją gry, wobec czego zdobywane w nim punkty doświadczenia i wszelkie odznaczenia dodawane są do już istniejącego konta.
Autor opisu gry: Przemysław Zamęcki
Platformy:
PC Windows 18 grudnia 2010Polskie napisy i dialogi
Xbox 360 21 grudnia 2010Polskie napisy i dialogi
PlayStation 3 21 grudnia 2010Angielskie napisy i dialogi
Producent: EA DICE / Digital Illusions CE
Wydawca: Electronic Arts Inc.
Polski wydawca: Electronic Arts Polska
Gry podobne:



21GIER
Cykl pierwszoosobowych strzelanin (FPS-ów), uznawany za głównego rywala Call of Duty. Seria jest rozwijana głównie przez szwedzkie studio DICE, które od 2004 roku należy do firmy Electronic Arts. Niemniej na przestrzeni lat w jej rozwoju uczestniczyły również inne zespoły deweloperskie, jak choćby Visceral Games.

Podstawka dla Battlefield: Bad Company 2 - Vietnam
Recenzja GRYOnline
Jeśli chodzi o sieciowe strzelaniny, to Wietnam jest bardzo obszernym tematem, a deweloperzy z DICE po raz kolejny udowodnili, że potrafią go świetnie wykorzystać.
12 stycznia 2018
Battlefield 2, a może Battlefield 5? Nowa gra ze słynnego strzelankowego cyklu od Electronic Arts jest już bliska ukończenia – pytanie tylko, w jakie realia nas zabierze? Szukamy odpowiedzi, przeglądając miejsca i czasy, w których już byliśmy.
9 listopada 2010
W dodatku do Bad Company 2 EA DICE zamierza sprzedać cztery mapy wzbogacone o gęsty klimat. Czy to wystarczy, żeby zainteresować graczy?
Firma Electronic Arts przygotowała specjalną wyprzedaż cyfrowych kopii gier spod szyldu Battlefield, która związana jest z dziesiątymi urodzinami serii. Ceny poszczególnych tytułów zaczynają się od 24,90 zł.
gry
Michał Kułakowski
20 września 2012 18:00
W serwisie dystrybucji cyfrowej Origin trwa właśnie zimowa wyprzedaż kominkowa. Dzięki niej, można zakupić niektóre tytuły z oferty firmy Electronic Arts za połowę ceny.
pozostałe
Mateusz Kądziołka
28 listopada 2011 13:15
Na zakończenie EA Week, który trwa na Steamie od 2 maja, Elektronicy oferują niemałe okazje dla fanów FPS-ów. Poniedziałek, 9 maja, to Battlefield & Medal of Honor Day, możecie więc dorwać tytuły z tych serii 50-75% taniej.
gry
Kamil Ostrowski
9 maja 2011 09:44
Firma Electronic Arts podzieliła się szczegółami z raportu finansowego za ostatni kwartał 2010 roku (okres od 1 października do 31 grudnia). Poznaliśmy w ten sposób ubiegłoroczne wyniki sprzedaży szeregu najważniejszych produkcji. Warto jednak zauważyć, że ich wielka popularność nie uchroniła producenta i wydawcy od poniesienia sporych strat.
gry
Piotr Doroń
2 lutego 2011 09:34
Użytkownicy pecetowej wersji dodatku Vietnam do gry Battlefield: Bad Company 2 w ostatni czwartek odblokowali piątą mapę do potyczek sieciowych. Gdy wydawało się, że konsolowcy na podobny przywilej poczekają jeszcze co najmniej kilka dni, twórcy postanowili zgotować im przyjemną niespodziankę.
gry
Marcin Skierski
3 stycznia 2011 10:10
„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowym czempionie w League of Legends, łatce do IL-2 Sturmovik, a także wyścigu po piątą mapkę do Bad Company 2: Vietnam. Zapraszamy do lektury.
gry
Piotr Doroń
30 grudnia 2010 11:18
Niedawna premiera dodatku Vietnam do gry Battlefield: Bad Company 2 mocno odbiła się na jej popularności na sieciowych serwerach. Duża ilość graczy dołączających do rozgrywki spowodowała, że pojawił się problem z naliczaniem statystyk, w związku z czym gracze mają kłopoty z kontrolowaniem poziomu doświadczenia własnej postaci. Studio EA DICE postanowiło odpowiedzieć na ten problem.
gry
Marcin Skierski
30 grudnia 2010 11:05
Użytkownicy komputerów osobistych mogą już ściągać długo oczekiwany dodatek Vietnam do gry Battlefield: Bad Company 2. Wzbogaca on podstawową wersję o zawartość związaną z wojną w Wietnamie.
gry
Marcin Skierski
19 grudnia 2010 10:00
Śledząc doniesienia na temat dodatku Vietnam do gry Battlefield: Bad Company 2 zapewne wiecie już, że ma on w sobie zawierać cztery nowe mapy do rozgrywki wieloosobowej. Okazało się jednak, że to nie wszystko. Studio DICE pozwoli nam bowiem odblokować piątą, jednak do jej odkrycia potrzeba będzie trochę czasu.
gry
Marcin Skierski
4 grudnia 2010 09:30
Ostatnie godziny minęły fanom gry akcji Battlefield: Bad Company 2 pod znakiem informacji dotyczących DLC. Światło dzienne ujrzał nie tylko patch przygotowujący nas do debiutu Bad Company 2 – Vietnam oraz VIP Map Pack 7. Poznaliśmy również oficjalne daty premiery obu dodatków.
gry
Piotr Doroń
1 grudnia 2010 07:57
Wymagania sprzętowe gry Battlefield: Bad Company 2 - Vietnam:
PC / Windows
Rekomendowane wymagania sprzętowe:
Core 2 Duo 2 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 GT lub lepsza), 10 GB HDD, Windows XP/Vista/7.
Xbox 360
Wspiera:
Xbox Live
PlayStation 3
Wspiera:
PlayStation Network
Średnie Oceny:
Średnia z 2 ocen gry wystawionych przez Recenzentów i Redaktorów GRYOnline.pl, Ekspertów i wybranych Graczy.
Średnia z 1371 ocen gry wystawionych przez użytkowników i graczy z GRYOnline.pl.
"Bardzo pozytywne"
Średnia z 229 ocen gry wystawionych przez użytkowników STEAM.
Oceny Recenzentów i Ekspertów
Remigiusz Maciaszek
Recenzent GRYOnline.pl
2010.12.27
Jeśli chodzi o sieciowe strzelaniny, to Wietnam jest bardzo obszernym tematem, a deweloperzy z DICE po raz kolejny udowodnili, że potrafią go świetnie wykorzystać.
n0rbji
Ekspert
2016.07.27
Dobry dodatek. Zmienia kompletnie klimat gry na lepszy i ciekawszy. A co lepsze nie trzeba kupować żeby w niego zagrać - wystarczy z poziomu podstawowego Bad Company 2 znaleźć serwery z "Vietnam" w nazwie i samo automatycznie przełącza :) To tak dla tych, który chcieliby kupić a nie wiedzą ;) Polecam włączyć w tle muzykę z filmów o Vietnamie :) Urywa dupę wtedy
Ocena STEAM
Bardzo pozytywne (229)
Główne zalety gry
Główne wady gry
Funkcje lub elementy, których brakuje w grze według użytkowników
Podsumowanie
Podsumowanie recenzji użytkowników wygenerowane przez AI,