Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Battlefield

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce Battlefield ułożone według popularności.

Battlefield
PC
PC Windows20
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 4
Sony PlayStation 310 Sony PlayStation 21
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable1
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X
Microsoft XBOX ONE
Microsoft Xbox 36011 Microsoft Xbox1
Mobile
Android
Apple iOS1
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Akcji22
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Battlefield 3
Battlefield 3

Akcji 25 października 2011

Trzecia pełnoprawna odsłona popularnego cyklu pierwszoosobowych strzelanin (FPS). Produkcją Battlefield 3 kolejny raz zajęło się należące do koncernu Electronic Arts szwedzkie studio DICE. Akcja gry osadzona została we współczesności, a wydarzenia prezentowane są w formie retrospekcji Henry'ego Blackburna, amerykańskiego żołnierza, który usiłuje powstrzymać islamskich terrorystów przed zdetonowaniem ładunków atomowych. Do dyspozycji graczy oddano trzech grywalnych bohaterów, a także zróżnicowany asortyment uzbrojenia i pojazdów. Kampania trybu jednoosobowego składa się z kilku misji i zgodnie tradycją serii Battlefield stanowi jedynie uzupełnienie dla rozbudowanego, sieciowego multiplayera. Od strony technicznej Battlefield 3 bazuje na możliwościach silnika Frostibite 2, oferującego wysokiej jakości oprawę audiowizualną i realistyczny system fizyki.

PCX360PS3

Battlefield: Bad Company 2
Battlefield: Bad Company 2

Akcji 2 marca 2010

Sequel hitu z 2008 roku. Dewelopingiem Battlefield: Bad Company 2 ponownie zajęło się należące do koncernu Electronic Arts szwedzkie studio DICE. W kampanii głównej gracze mają okazję poznać dalsze losy członków tytułowej „złej kompanii”. Tym razem starsi szeregowi Preston Marlowe i Terrence Sweetwater, kapral George Haggard i sierżant sztabowy Samuel Redford próbują zdobyć informacje o tajnej broni skalarnej, która może przechylić szalę zwycięstwa w wojnie pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Rosją. Jak przystało na pierwszoosobową strzelaninę (FPS) rozgrywka w Battlefield: Bad Company 2 bazuje na widowiskowych sekwencjach strzeleckich z użyciem wielu rodzajów broni, a także pojazdów. Gra oferuje również rozbudowany tryb zabawy wieloosobowej z systemem rang i bonusów.

PCX360PS3iOS

Battlefield 2
Battlefield 2

Akcji 21 czerwca 2005

Pierwszoosobowa strzelanina (FPS), stanowiąca sequel przebojowych produkcji studia DICE - Battlefield 1942 (2002) i Battlefield Vietnam (2004). Akcja Battlefield 2 osadzona została w realiach współczesnego pola walki, a fabuła kampanii głównej trybu jednoosobowego przedstawia wydarzenia związane z fikcyjnym konfliktem pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, Chińską Republiką Ludową oraz Koalicją Środkowowschodnią. Gracz wciela się w rolę żołnierza uczestniczącego w szeregu niebezpiecznych operacji militarnych, mając do swojej dyspozycji różne rodzaje uzbrojenia oraz pojazdów wojskowych (m.in. czołg M1 Abrams i śmigłowiec UH-60 Black Hawk). Do głównych atutów gry zalicza się rozbudowany tryb rozgrywki wieloosobowej za pośrednictwem sieci LAN lub Internet, a także wysokiej jakości oprawa wizualna generowana przez silnik Refractor 2.

PC

Battlefield 1942
Battlefield 1942

Akcji 11 września 2002

Osadzona w realiach II wojny światowej strzelanina FPS szwedzkiego studia DICE, zaprojektowana z myślą o rozgrywce wieloosobowej (choć istnieje też możliwość zabawy z botami). W grze Battlefield 1942 wcielamy się w żołnierzy jednego z pięciu państw biorących udział w wojnie, a kontrolowana przez nas postać może należeć do jednej z kilku klas: zwiadowcy, szturmowca, żołnierza wyposażonego w broń przeciwpancerną, sanitariusza oraz inżyniera. Podczas walki mamy też do dyspozycji 35 środków transportu – od pojazdów pancernych i czołgów, poprzez myśliwce i bombowce, aż po różnego rodzaju okręty wojenne. Gra toczy się na 16 rozległych mapach, wzorowanych na rzeczywistych miejscach bitew z okresu II wojny, a podczas zabawy odwiedzamy cztery teatry działań: front wschodni i zachodni, Afrykę Północną oraz Pacyfik. W trakcie zmagań podzieleni na dwie drużyny gracze starają się zdobyć i utrzymać punkty kontrolne na mapie, a kluczem do sukcesu jest wzajemna współpraca.

PC

Battlefield 2142
Battlefield 2142

Akcji 17 października 2006

Kolejna część popularnej serii wieloosobowych strzelanin FPS, rozwijanej od 2002 roku we współpracy studia Digital Illusions z koncernem EA. Po klimatach typowo historycznych i przedstawionym w "dwójce" fikcyjnym konflikcie współczesnym, tym razem deweloperzy zaserwowali graczom podróż w przyszłość – do roku 2142 i nowej epoki lodowcowej, będącej wynikiem potężnej katastrofy nuklearnej. Do morderczej rywalizacji stanęły zaś dwie potężne frakcje: połączone siły Europejczyków i Amerykanów oraz koalicja Rosjan, Arabów i Hindusów. Podobnie jak w poprzednich odsłonach cyklu, kontrolowani przez graczy żołnierze podzieleni są na kilka klas, a do ich dyspozycji oddano szeroki arsenał futurystycznych pojazdów i broni, przywodzących na myśl filmy z gatunku science fiction. Zgodnie z tradycją serii, w Battlefield 2142 główny nacisk położony został na rywalizację wieloosobową dla max. 64 graczy, choć wzorem poprzednich części umożliwiono również opcję samotnej rywalizacji z botami.

PC

Battlefield: Bad Company
Battlefield: Bad Company

Akcji 23 czerwca 2008

Pierwszoosobowa strzelanina (FPS), będąca spin-offem popularnej serii Battlefield. Gra wyprodukowana została przez szwedzkie studio DICE. Akcja Battlefield: Bad Company toczy się w roku 2014, a tło fabularne stanowi fikcyjny konflikt pomiędzy Stanami Zjednoczonymi oraz Federacją Rosyjską. W kampanii głównej gracz kieruje poczynaniami szeregowca Prestona Marlowe'a, który przydzielony zostaje do kompanii B 222 batalionu amerykańskiej armii. Oddział złożony z żołnierzy sprawiających problemy, kierowany jest do zadań, których nikt inny nie chce się podejmować. Poza trybem rozgrywki jednoosobowej gra oferuje również w pełni funkcjonalny, sieciowy multiplayer pozwalający na wspólne potyczki dla maksymalnie 24 uczestników.

X360PS3

Battlefield Vietnam
Battlefield Vietnam

Akcji 15 marca 2004

Kontynuacja wydanej w 2002 roku sieciowej strzelaniny studia DICE. Zgodnie z tytułem gry, Battlefield Vietnam przenosi nas w realia tamtejszej wojny, pozwalając opowiedzieć się po stronie armii Stanów Zjednoczonych bądź komunistycznej Demokratycznej Republiki Wietnamu i wziąć udział w szeregu starć, rozgrywających się w latach 1964-1975. Pod względem mechaniki produkcja praktycznie nie różni się od poprzedniczki, oferując połączenie gry taktycznej i klasycznej strzelaniny FPS. Uczestnicy podzieleni są na dwie drużyny, a celem każdej z nich jest zredukowanie do zera punktów (tzw. tickets) ekipy przeciwnej poprzez zabijanie ich bądź przejmowanie ich flag. Podobnie jak w Battlefield 1942, do naszej dyspozycji oddano kilka klas żołnierzy oraz możliwość korzystania z rozmaitych pojazdów, znajdujących się na polu bitwy. Dla wielbicieli zabawy w pojedynkę ponownie przewidziano też możliwość rozgrywki z udziałem botów.

PC

Battlefield 2: Modern Combat
Battlefield 2: Modern Combat

Akcji 25 października 2005

Konsolowa edycja gry Battlefield 2, będącej drugą pełnoprawną odsłoną serii wieloosobowych strzelanin FPS autorstwa szwedzkiego studia DICE. Jak sugeruje podtytuł gry, w tym wypadku mamy do czynienia z symulacją żołnierza nowej generacji, do dyspozycji którego oddano najnowsze technologie oraz śmiercionośną broń. Fabuła Battlefield 2: Modern Combat obraca się wokół osadzonego na terytorium Kazachstanu, fikcyjnego konfliktu pomiędzy sojuszem NATO a Chinami. Istotnym wyróżnikiem pierwszej konsolowej odsłony serii jest wprowadzenie pełnoprawnej kampanii dla jednego gracza. Pozostałe elementy cyklu pozostały jednak niezmienione, a zabawa koncentruje się przede wszystkim na potyczkach wieloosobowych, podczas których kierujemy żołnierzem reprezentującym jedną z kilku dostępnych klas, korzystając z szerokiej gamy ok. 50 rodzajów uzbrojenia oraz ok. 30 pojazdów wojskowych. W zależności od platformy, w rozgrywce może wziąć udział jednocześnie nawet do 24 graczy.

X360PS2PSPXBOX

Battlefield 1943
Battlefield 1943

Akcji 8 lipca 2009

Sieciowa strzelanina FPS studia EA DICE, będąca poboczną odsłoną popularnej serii Battlefield. Podobnie jak w otwierającym całą serię kultowym Battlefield 1942, akcja gry osadzona została w realiach II wojny światowej – choć tym razem przedstawione wydarzenia koncentrują się wyłącznie na walkach w rejonie Pacyfiku. Podczas zabawy możemy opowiedzieć się po stronie US Marine Corps bądź japońskiej Cesarskiej Marynarki Wojennej, wcielając się w żołnierza jednej z trzech klas: piechura, strzelca lub zwiadowcy. Mechanika zabawy w Battlefield 1943 nie odbiega od rozwiązań znanych z pełnoprawnych odsłon serii i koncentruje się na rywalizacji multiplayer, a rozgrywka może toczyć się na trzech mapach: Wake Island, Guadalcanal oraz Iwo Jima, przeznaczonych do zabawy max. 24 graczy.

PCX360PS3

Battlefield Play4Free
Battlefield Play4Free

Akcji 4 kwietnia 2011

Przeznaczona wyłącznie do rozgrywki wieloosobowej taktyczna strzelanina FPS firmy EA, w dużej mierze będąca darmową przeróbką popularnego Battlefielda 2. W przeciwieństwie do zrealizowanego w mocno komiksowej stylistyce, zręcznościowego Battlefield Heroes z 2009 roku, opisywana produkcja stawia raczej realistyczne przedstawienie pola bitwy, zbliżając się pod tym względem do pełnoprawnych odsłon cyklu. Pod względem mechaniki, Battlefield Play4Free łączy elementy klasycznego Battlefielda 2 (najpopularniejsze mapy) z wydanym rok wcześniej Bad Company 2 (klasy postaci i bronie). Rozgrywka toczy się na sporych rozmiarów poziomach i wyróżnia taktycznym podejściem do zabawy, oraz typową dla serii możliwością wykorzystania rozmaitych pojazdów. W jednej potyczce może brać udział równocześnie nawet do 32 graczy, a kluczem do sukcesu – podobnie jak w większości odsłon cyklu – jest współpraca w ramach drużyny.

PC

Battlefield: Bad Company 2 - Vietnam
Battlefield: Bad Company 2 - Vietnam

Akcji 18 grudnia 2010

Przeznaczony wyłącznie do zabawy w trybie multiplayer dodatek DLC do taktycznej strzelaniny FPS Battlefield: Bad Company 2 studia EA DICE. Rozszerzenie przenosi graczy w realia tytułowej wojny w Wietnamie, oferując pięć zupełnie nowych map, na których nie zabrakło tak charakterystycznych elementów tego konfliktu, jak okopy, tunele czy przesmyki skalne, stanowiące doskonałe miejsce do zastawienia zasadzki na wroga. Do dyspozycji graczy oddano 15 nowych broni z epoki oraz 6 niedostępnych wcześniej pojazdów. Rywalizacja może odbywać się w kilku znanych z "podstawki" trybach rozgrywki, choć nowy sprzęt i odmienne realia wpłynęły na nieco inny styl potyczek, które toczą się w zdecydowanie szybszym tempie i na krótszym dystansie. Battlefield: Bad Company 2 – Vietnam został w pełni zintegrowany z podstawową wersją gry, tak więc zdobyte tu doświadczenie i odznaczenia dodawane są do już istniejącego konta gracza.

PCX360PS3

Battlefield 1942: Secret Weapons of WWII
Battlefield 1942: Secret Weapons of WWII

Akcji 4 września 2003

Drugi oficjalny dodatek do wielokrotnie nagradzanej gry akcji Battlefield 1942. Za jego sprawą gracz otrzymuje możliwość wypróbowania kilkunastu niezwykle śmiercionośnych „zabawek”, które powstały w niemieckich i alianckich laboratoriach podczas drugiej wojny światowej.

PC

Battlefield 3: Powrót do Karkand
Battlefield 3: Powrót do Karkand

Akcji 6 grudnia 2011

Dodatek do popularnej strzelanki studia EA DICE, w którym przypomniano klasyczne mapy, bronie i pojazdy z Battlefielda 2. Areny z tej produkcji przeszły do historii gatunku i stały się wyznacznikami dla innych gier. Teraz możemy zagrać na nich ponownie w nowej wersji – każdy element został bowiem odtworzony i podrasowany w technologii Frostbite 2.

PCX360PS3

Battlefield 1942: The Road to Rome
Battlefield 1942: The Road to Rome

Akcji 4 lutego 2003

Dodatek do jednej z ciekawszych gier akcji, jakie trafiły na nasze komputery w roku 2002. Battlefield 1942: The Road to Rome podobnie jak podstawowa wersja, nastawiony jest głównie na rozgrywkę multiplayer, a jako jego tło historyczne wykorzystana została włoska i sycylijska kampania z okresu II Wojny Światowej.

PC

Battlefield 3: Siły pancerne
Battlefield 3: Siły pancerne

Akcji 18 września 2012

Trzeci dodatek do popularnej strzelanki studia EA DICE, który skupia się na aspekcie walki z użyciem pojazdów. Zawiera on cztery nowe mapy, w tym największe pole bitwy w historii serii Battlefield, wprowadza do parku maszyn m.in. mobilne jednostki artyleryjskie, a także wzbogaca grę o tryb Tank Superiority.

PCX360PS3

Battlefield 2: Jednostki Specjalne
Battlefield 2: Jednostki Specjalne

Akcji 22 listopada 2005

Special Forces jest oficjalnym rozszerzeniem gry Battlefield 2, skupiającym się w całości na odzwierciedleniu potyczek elitarnych oddziałów specjalnych, tak diametralnie różniących się od starć regularnych oddziałów wojskowych.

PC

Battlefield 3: Dogrywka
Battlefield 3: Dogrywka

Akcji 11 grudnia 2012

Battlefield 3: Aftermath. Battlefield 3: Dogrywka to czwarte płatne DLC do popularnej osadzonej we współczesności strzelaniny FPP, Battlefield 3. Rozszerzenie skupia się na zabawie wieloosobowej dodając m.in. cztery nowe mapy umiejscowione na obszarach zrujnowanych trzęsieniem ziemi oraz tryb gry Scavenger, w którym gracze zaczynają z identycznym wyposażeniem i starają się zdobyć lepszą broń.

PCX360PS3

Battlefield 3: Decydujące Starcie
Battlefield 3: Decydujące Starcie

Akcji 19 marca 2013

Battlefield 3: Decydujące Starcie jest piątym dużym dodatkiem do popularnej strzelaniny od studia EA DICE, Battlefield 3. Przede wszystkim kładzie on nacisk na dynamiczną walkę. Decydujące Starcie rozszerza rozgrywkę wieloosobową o cztery mapy nastawione na szybką rozgrywkę, trzy nowe rodzaje transportu: motocykl, lekki pojazd AA i samolot dostawczy, oraz tryb Capture the Flag.

PCX360PS3

Battlefield 2: Europejskie Siły Zbrojne
Battlefield 2: Europejskie Siły Zbrojne

Akcji 15 marca 2006

Battlefield 2: Euro Force to pierwszy z szeregu mini-dodatków, tj. „booster packów”, rozszerzających zawartość znakomitej gry akcji Battlefield 2, przeznaczonej do zespołowych potyczek w sieci.

PC

Battlefield 2: Pancerny Atak
Battlefield 2: Pancerny Atak

Akcji 6 czerwca 2006

Armored Fury to kolejny płatny dodatek (tzw. „booster pack”) do gry Battlefield 2, który po raz pierwszy przeniesie użytkowników programu do Stanów Zjednoczonych. Firmy Electronic Arts oraz Digital Illusions zrobiły w ten sposób ukłon w stronę fanów. Ci ostatni od dawna prosili o scenariusze rozgrywające się na amerykańskiej ziemi.

PC

Battlefield 3: Walka w zwarciu
Battlefield 3: Walka w zwarciu

Akcji 19 czerwca 2012

Battlefield 3: Close Quarters to drugie duże rozszerzenie do znakomitej strzelaniny Battlefield 3. Dodatek rozbudowuje tryb wieloosobowy wzbogacając go przede wszystkim o cztery nowe mapy przeznaczone dla maksymalnie 32 graczy oraz dodatkowe bronie. Efektowną wymianę ognia na niewielkich, ale szczegółowo wykonanych planszach zapewnia silnik Frostbite 2.0.

PCX360PS3

Battlefield 2142: Northern Strike
Battlefield 2142: Northern Strike

Akcji 8 marca 2007

Oficjalny dodatek do wydanej w 2006 roku gry Battlefield 2142, czyli kolejnej odsłony serii sieciowych strzelanin FPS, rozwijanej przez firmę EA we współpracy ze szwedzkim studiem DICE. Akcja rozszerzenia zatytułowanego Northern Strike przenosi nas ponownie w odległą przyszłość, gdzie bierzemy udział w walkach pomiędzy Unią Europejską a Koalicją Panazjatycką, toczących się zarówno na otwartej przestrzeni, jak i w ruinach wielkich miast. Na potrzeby dodatku przygotowano trzy całkiem nowe mapy, odtwarzające bitwy w rejonie Alp, walki o most w Remagen nad Renem oraz wyzwalanie Lipska. Warto jednak zauważyć, że choć wyraźnie ulepszony tryb Conquest pozwala na zabawę na każdej, tryb Titan dostępny jest tylko na dwóch z nich. Do dyspozycji graczy oddano też niedostępne wcześniej maszyny wojenne, takie jak szybki, bojowy wóz piechoty Hachimoto (po stronie Azjatów), oraz wolniejszy, lecz silniejszy pojazd o nazwie Goliath (po stronie Europejczyków).

PC