Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka Battlefield 3: Aftermath (PC)

Battlefield 3: Dogrywka

Battlefield 3: Aftermath

Battlefield 3: Aftermath. Battlefield 3: Dogrywka to czwarte płatne DLC do popularnej osadzonej we współczesności strzelaniny FPP, Battlefield 3. Rozszerzenie skupia się na zabawie wieloosobowej dodając m.in.

To jest dodatek do gry Battlefield 3.

Akcji | FPP | czołgi | samoloty | Battlefield | współczesne konflikty | FPS | wojskowe | strzelanki

Okładka Battlefield 3: Aftermath (PC)

data premiery gry:

11gru2012

PS3

18gru2012

PC X360

Szwedzkie studio, EA DICE, twórcy cieszącej się ogromnym zainteresowaniem pierwszoosobowej strzelaniny, Battlefield 3, przygotowało serię dodatków skierowanych głównie do weteranów tejże produkcji. Czwarty z nich, Battlefield 3: Dogrywka, wzbogaca rozgrywkę wieloosobową o nowy tryb gry, mapy, pojazdy i broń.

Na potrzeby dodatku przygotowano cztery mapy osadzone na terenach zniszczonych przez trzęsienie ziemi. Epicenter to mapa położona w zrujnowanej dzielnicy Teheranu. Charakterystycznym dla niej elementem są występujące losowo wstrząsy sejsmiczne, co nie tylko utrudnia celowanie, ale często powoduje dodatkowe zniszczenia. W Markaz Monolith walka toczy się wewnątrz rozpołowionego wieżowca. Saadi Palace prezentuje okolice zdewastowanego budynku parlamentu, którego ruiny uformowały coś na kształt labiryntu. Natomiast Telemarket zabiera nas do leżącej na zboczu góry wioski. Projektując nowe mapy twórcy nawiązali do kampanii fabularnej, w której gracz próbuje wydostać się z dotkniętego trzęsieniem ziemi Teheranu. Jednak nie wszystkim żołnierzom się to udało – to właśnie nimi kierują gracze w rozgrywkach multiplayerowych.

Tryb Scavenger jest najważniejszą nowością w Dogrywce. Na początku każdego meczu wszyscy gracze otrzymują takie samo wyposażenie: podstawowy pistolet, nóż, granat i jedną specjalizację. Do zdobycia lepszego sprzętu niezbędna jest eksploracja mapy, na której poukrywane są różne pukawki, podzielone na trzy poziomy zaawansowania. Broń pierwszopoziomową (m.in. proste pistolety automatyczne) znaleźć można w stosunkowo bezpiecznych miejscach w pobliżu granic mapy. Jednak zdobycie giwer trzeciego poziomu (karabiny szturmowe i lekkie karabiny maszynowe) wymaga sporego ryzyka w postaci wyjścia na otwarte tereny położone w ścisłym centrum, gdzie bardzo łatwo jest zostać zauważonym i zastrzelonym przez wroga. Jednak nawet najlepsza broń na niewiele się zda, jeśli nie jesteśmy wystarczająco szybcy i celni. Rozgrywka została tak zbalansowana, by to umiejętności, a nie posiadany sprzęt decydowały o wynikach starć.

Na mapach z Dogrywki poprowadzić można zmodyfikowane wersje trzech starych pojazdów. Amerykanie na swoim wyposażeniu mają Phoenixa, czyli przemodelowane Humvee, a rosyjski Vodnik zmienił się w Barsuka. Z kolei cywilny van został ufortyfikowany i przemianowany na Rhino. Również żołnierze wyglądają inaczej – ich ubrania noszą ślady krwi, a tam i ówdzie dostrzec można bandaże. Dodatek wprowadza także nową broń – kuszę, która z zabójczą precyzją i mocą pozwala po cichu likwidować wrogów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 2-64  

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 157 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,6 / 10 na podstawie 159 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 44,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Battlefield 3: Dogrywka

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Battlefield 3: Dogrywka

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core i5 2.6 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepszy)
  • 20 GB HDD
  • Windows Vista/7
Recenzja gry Battlefield 3: Dogrywka - apokalipsa na Bliskim Wschodzie
Recenzja gry Battlefield 3: Dogrywka - apokalipsa na Bliskim Wschodzie

Recenzja 17 grudnia 2012, 13:28

Za niezbyt udany uważam natomiast całkowicie nowy tryb – Szabrownik. Opiera się on na ciekawych zasadach, przypominających rozwiązania z klasycznych sieciowych strzelanin pokroju Quake'a. Otóż każdy żołnierz rozpoczyna zabawę z pistoletem, a lepsze giwery dostępne są jedynie w określonych punktach, z przypisaną wartością jednego z trzech poziomów jakości. Broń z pierwszego rzutu to przeważnie PM-ki, łatwe do dopadnięcia na obrzeżach mapy. W bardziej kluczowych rejonach poukrywano paczki drugiej i trzeciej kategorii, oferujące konkretniejsze zabawki. Całość ma mocno losowy charakter – zdarza się, że wielokrotnie giniemy z pistoletem w ręce, nie mogąc dopchać się do aktywnego pakunku, innym razem na otwartym fragmencie mapy losujemy strzelbę. Co więcej, każda broń występuje ze ściśle limitowaną liczbą nabojów (maksymalnie dwa magazynki), więc nigdy nie możemy zbyt długo polegać na jednym modelu. Z czasem konieczne staje się ponowne ruszenie na żer.

PC
X360
PS3