Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2012, 07:38

autor: luckie

Battlefield 3: Dogrywka – świeże szczegóły na temat dodatku

Studio DICE podzieliło się nowymi informacjami na temat Battlefield 3: Dogrywka, czwartego dodatku DLC do ostatniej odsłony swojego FPS-a. Wprowadzi on m.in. nowy tryb – Scavenger, w którym wszyscy zaczynają z jednym pistoletem i specjalizacją, a by zdobyć lepszą broń trzeba nieco zaryzykować.

Battlefield 3: Dogrywka wprowadzi do gry nową broń – kuszę - 2012-10-26
Battlefield 3: Dogrywka wprowadzi do gry nową broń – kuszę

Battlefield 3: Dogrywka to czwarty z pięciu zapowiedzianych dodatków DLC do popularnej strzelaniny szwedzkiego studia DICE. Podtytuł rozszerzenia wziął się stąd, iż skupi się ono wokół terenów zrujnowanych przez trzęsienie ziemi, a gracze wcielą się w zdezorientowanych i mocno poturbowanych żołnierzy, którzy mieli nieszczęście znaleźć się w samym epicentrum.

Battlefield 3: Dogrywka

  • Data premiery: 11 grudnia (PlayStation 3); 18 grudnia (Xbox 360 i PC); dla posiadaczy Battlefield 3 Premium – 27 listopada (PS3) i 4 grudnia (X360, PC)
  • Tryb Scavenger: gracze zaczynają z pistoletem, granatem i jedną specjalizacją; broń podzielono na trzy poziomy, w zależności od trudności ich zdobycia
  • Cztery nowe mapy osadzone na obszarach zniszczonych trzęsieniem ziemi
  • Nowe modele pojazdów i żołnierzy
  • Cena dodatku wyniesie najprawdopodobniej około 55 złotych

Największą nowością będzie tryb Scavenger. W trybie tym każdy zaczyna wyposażony w podstawowy pistolet, granat i jedną specjalizację. Aby skombinować coś mocniejszego będzie trzeba udać się na poszukiwanie porozrzucanych na mapie giwer. Broń podzielono na trzy poziomy, których zdobycie ma być tym trudniejsze, im bardziej zaawansowana pukawka. Typowe pistolety automatyczne znajdziemy na w miarę bezpiecznych terenach blisko granic map. Jednak chcąc położyć ręce na broni poziomu trzeciego będziemy musieli zaryzykować wycieczką do centrum i wyjściem na otwartą przestrzeń, gdzie możemy okazać się łatwym łupem dla wroga. A skoro mowa o broni, w Dogrywce pojawi się kusza – a dokładniej przerobiony na kuszę karabin – idealny do cichych zabójstw.

W trybie Scavenger zaczynamy na obrzeżach mapy i poruszamy w stronę centrum w poszukiwaniu lepszego sprzętu - 2012-10-26
W trybie Scavenger zaczynamy na obrzeżach mapy i poruszamy w stronę centrum w poszukiwaniu lepszego sprzętu

Jednocześnie twórcy obiecują, że powodzenie nie będzie zależało od posiadanego sprzętu lecz własnych umiejętności. Choć zawsze lepiej mieć w rękach porządny karabin niż zwykły pistolet, w żaden sposób nie zagwarantuje nam on zwycięstwa – nadal najważniejszy będzie refleks i dobre oko. Tryb Scavenger ma też inną zaletę – niezależnie od liczby godzin jaką poświęciliśmy na grę, nasza postać będzie miała to samo wyposażenie, co wszyscy inni. Takie rozwiązanie sprawi, że nowi gracze nie będą zostawieni w tyle za osobami, które od premiery Battlefielda 3 zdążyły odblokować wszystkie możliwe gadżety.

Zarówno żołnierze, jak i mapy noszą ślady katastrofy - 2012-10-26
Zarówno żołnierze, jak i mapy noszą ślady katastrofy

Starcia będą toczyć się na czterech nowych mapach osadzonych na obszarach zdewastowanych przez trzęsienie ziemi (to samo, które dotyka nas w kampanii fabularnej) – Epicenter (zrujnowana dzielnica Teheranu, na której w losowych momentach wystąpią wstrząsy sejsmiczne), Markaz Monolith (rozpołowiony wieżowiec) Saadi Palace (okolice zniszczonego budynku parlamentu) oraz Telemarket (wioska położona na zboczu góry). Charakter map odzwierciedla wygląd miasta po przejściach – wiele budynków leży w gruzach, a popękane ulice przekształciły się w naturalne okopy. Nowe mapy mają być wielopoziomowe – oprócz poruszania się po ulicach, skryjemy się w wywołanych katastrofą rozpadlinach lub wdrapiemy się na stojące jeszcze budynki. Mimo iż rozgrywka będzie toczona głównie wśród ruin, wciąż znajdzie się sporo okazji do destruktywnego wykorzystania mocy silnika Frostbite.

Obie strony konfliktu otrzymają nieco zmodyfikowane wersje starych pojazdów. Amerykanie zasiądą za kółkiem Phoenixa będącego niczym innym niż przerobionym Humvee, a Rosjanie otrzymają Barsuka powstałego na bazie Vodnika. Pojawi się też ufortyfikowana wersja vana osobowego – Rhino. Przemodelowani zostaną także sami żołnierze – będą zakrwawieni i wyraźnie poobijani.

Wyrwy w ulicach i leżące gruzy można użyć na swoją korzyść - 2012-10-26
Wyrwy w ulicach i leżące gruzy można użyć na swoją korzyść

Dodatek Battlefield 3: Dogrywka jako pierwsi otrzymają posiadacze pakietu Battlefield 3 Premium – 27 listopada ukaże się wersja na PlayStation 3, a 4 grudnia na PC i Xboksa 360. Pozostali gracze dołączą odpowiednio 11 i 18 grudnia. Na początku następnego roku pojawić się ma piąte rozszerzenie DLC zatytułowane Decydujące starcie.