Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka Battlefield 3: End Game (PC)

Battlefield 3: Decydujące Starcie

Battlefield 3: End Game

Battlefield 3: Decydujące Starcie jest piątym dużym dodatkiem do popularnej strzelaniny od studia EA DICE, Battlefield 3. Przede wszystkim kładzie on nacisk na dynamiczną walkę.

To jest dodatek do gry Battlefield 3.

Akcji | FPP | czołgi | samoloty | Battlefield | współczesne konflikty | FPS | motocyklowe | strzelanki

Okładka Battlefield 3: End Game (PC)

data premiery gry:

19mar2013

PS3

26mar2013

PC X360

Battlefield 3: Decydujące Starcie to piąty i ostatni duży, płatny dodatek do znakomitej strzelaniny FPP, Battlefield 3, stworzonej przez szwedzkie studio EA DICE. Seria Battlefield, od lat ciesząca się uznaniem wśród miłośników wieloosobowych FPS-ów, charakteryzuje się ogromnymi mapami i możliwością sterowania przeróżnymi pojazdami. Podobnie jak poprzednie DLC, Decydujące Starcie skupia się na konkretnym aspekcie walk. Tym razem na warsztat trafiły elementy zapewniające dynamiczną rozgrywkę.

Zgodnie z tradycją gracze otrzymują cztery nowe mapy. Jako że w Decydującym Starciu nacisk położono na szybką akcję, zostały one zaprojektowane w taki sposób, by odzwierciedlały charakter dodatku. Nie zawiodą się jednak ci, którzy lubią rozległe mapy, do których zdążyli przyzwyczaić nas twórcy serii. Dynamikę starć udało się osiągnąć nie dzięki pomniejszeniu obszarów rozgrywki, lecz głównie dzięki wprowadzeniu nowego środka transportu – motorów. Są one najważniejszą nowością w Decydującym Starciu. Motocykle okazują się pomocne nie tylko w błyskawicznym dotarciu do centrum walk, lecz także oferują możliwość jednoczesnego poruszania się i strzelania. Oprócz tego w dodatku pojawia się lekki pojazd AA oraz samolot transportowy, który szybko dostarcza nowy sprzęt na pole bitwy.

Decydujące Starcie to także dodatkowy tryb gry – Capture the Flag. Zadaniem graczy, podzielonych na dwie rywalizujące drużyny, jest zdobycie flagi wroga i bezpieczne przeniesienie jej do swojej bazy, jednocześnie chroniąc własną. Już same jego założenia wpisują się idealnie w ramy nowego dodatku, nastawionego na szybką akcję. Tryb ten jest dobrze znany miłośnikom różnej maści strzelanin wieloosobowych, choć seria Battlefield nie dawała dotąd zbyt wiele okazji do tego typu zabawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 2-64  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 135 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,9 / 10 na podstawie 219 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39,90 PLN

Gry podobne do Battlefield 3: Decydujące Starcie

Klasyfikacja PEGI Battlefield 3: Decydujące Starcie

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Battlefield 3: Decydujące Starcie

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core i5 2.6 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepszy)
  • 20 GB HDD
  • Windows Vista/7
Recenzja gry Battlefield 3: Decydujące starcie - godne pożegnanie z
Recenzja gry Battlefield 3: Decydujące starcie - godne pożegnanie z "trójką"

Recenzja 26 marca 2013, 14:00

Nowy tryb nie jest pozbawiony wad – bazy nie mają blokady przed zapędami nieprzyjaciela, nic więc nie chroni przed brutalnym gwałtem na odradzających się oponentach. Zdobądź Flagę pełne jest patologii, a czasem też momentów slapstickowej komedii. Nic nie stoi na przeszkodzie, by ze wzgórz dokonywać czołgiem spawn rape'u, nabijając tym samym licznik zabójstw, nawet jeśli nie zbliża nas to o krok do zwycięstwa. Nierzadko też we własnej bazie budzimy się z ręką w nocniku, kiedy okazuje się, że wypatrywane wsparcie pancerne zostało zagarnięte przez wrogiego marudera, witającego nas pociskiem z armaty 105 mm prosto w plecy. Przy jednej dominującej drużynie zabawa potrafi przybrać żałosny obrót – raz przeciwnicy zwinęli nam jednocześnie flagę, czołg i śmigłowiec, a nawet nie pogardzili bezpańskim motorem. Taki już urok tej gry.

PC
X360
PS3