Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2013, 14:20

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Battlefield 3, Zynga, Major League Gaming) 30/1/13

Dziś piszemy m.in. o dodatku DLC Decydujące Starcie do gry Battlefield 3, odejściu jednego z projektantów gier z firmy Zynga, a także strzelaninie autorstwa organizacji e-sportowej Major League Gaming. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Risen 2: Mroczne wody

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Risen 2: Mroczne wody. Dzieło studia Piranha Bytes możecie aktualnie nabyć 66% taniej. Produkcja kosztuje 10,19 euro (ok. 42 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Battlefield 3

Firma Electronic Arts zapowiedziała, że w dodatku DLC Decydujące Starcie do gry Battlefield 3 powróci klasyczny tryb multiplayer Air Superiority, który zadebiutował w Battlefield 1943. W tej opcji rozgrywki główną rolę odgrywają podniebne starcia samolotów, a zwycięża ten zespół, który zniszczy przeciwnikom więcej jednostek. Oprócz tego już wcześniej potwierdzono, że w dodatku znajdzie się także tryb Capture the Flag, ostatnio obecny w konsolowym Battlefield 2: Modern Combat. Rozszerzenie zadebiutuje w marcu na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Zynga

Brian Reynolds (główny projektant gry FrontierVille) opuścił firmę Zynga, odpowiedzialną za wiele hitowych produkcji przeglądarkowych, takich jak obie części FarmVille, czy CityVille. Prezes Steve Chiang życzy byłemu koledze sukcesów w przyszłości i docenia jego wkład w rozwój dotychczasowych tytułów. Wygląda więc na to, że obie strony rozeszły się w zgodzie i bez niepotrzebnych konfliktów. Brian Reynolds pracował w firmie Zynga od 2009 roku.

Major League Gaming

Sundance DiGiovanni, prezes Major League Gaming (amerykańskiej organizacji e-sportowej) powiedział w wywiadzie dla serwisu Penny Arcade Report, że stworzenie własnej strzelaniny przez Major League Gaming jest „nieuniknione”. Obecnie organizacja skupia się na wspieraniu istniejących gier takich jak PlanetSide 2, jednak doświadczenie wyniesione z tej współpracy i wielu innych powoduje, że przygotowanie zupełnie nowej produkcji jest coraz bardziej realne. „Pewnego dnia to zrobimy” – twierdzi DiGiovanni.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: