Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Sins of a Dark Age (PC)
OkładkaSins of a Dark Age (PC)

Sins of a Dark Age PC

Osadzona w realiach dark fantasy gra strategiczna, stanowiąca połączenie klasycznego RTS-a z produkcjami typu MOBA. Za powstanie gry odpowiada studio Ironclad Games, znane za sprawą ciepło przyjętego cyklu Sins of a Solar Empire.

Strategiczne | fantasy | MOBA | zagraj za darmo | kooperacja | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sins of a Dark Age Premiera PC

Steam

8maja2015

premiera światowa

8maja2015

Gra przestała działać

1marca2016

producent: Ironclad Games wydawca: Ironclad Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Sins of a Dark Age

League of Legends

Dota 2

Dawngate

Aktualizacja: W marcu 2016 roku serwery Sins of a Dark Age zostały zamknięte. W ten sposób ta mroczna MOBA zakończyła swój żywot.

Sins of a Dark Age to nastawiona na to rozgrywki sieciowe strategia fantasy, stanowiąca połączenie gatunków RTS oraz MOBA. Całość oparto na modelu darmowym z mikropłatnościami. Grę wyprodukowało studio Ironclad Games, które wcześniej stworzyło wysoko oceniany cykl Sins of a Solar Empire.

Gra koncentruje się na potyczkach wieloosbowych i nie oferuje tradycyjnej kampanii fabularnej. Podstawowy tryb rozgrywki polega na bitwach dwóch pięcioosobowych drużyn. W każdej z nich czterech graczy obejmuje kontrolę nad pojedynczymi potężnymi bohaterami, tak jak w modzie Defense of the Ancients lub jego naśladowcach. Natomiast piąty członek zespołu wciela się w postać dowódcy. Dla niego rozgrywka przypomina typowego RTS-a. Jego zdaniem jest wydobycie surowców, gromadzenie złota i stawianie budynków. On również szkoli nowe jednostki i wydaje im rozkazy. Te oddziały pełnią tę samą rolę, co creepy w grach MOBA.

Sins of a Dark Age oferuje do wyboru wiele rodzajów postaci, zarówno w ramach bohaterów, jak i dowódców. Różnią się one wszystkie statystykami i umiejętnościami specjalnymi. Przykładowo, dowódca nazwany Dragon Lord, po uzbieraniu odpowiedniej liczby punktów mocy może uleczyć sojusznicze jednostki lub na krótki czas przyzwać na pole bitewne potężnego smoka. Natomiast dowódca znany jako Kupiec (ang. Merchant) w razie potrzeby błyskawicznie napełni złotem sakiewki pozostałych członków drużyny lub zwiększy tempo wydobycia surowców. Sami bohaterowie odróżniają się od siebie głównie typem ataków, prędkością poruszania, mocami specjalnymi, siłą ciosów i wytrzymałością na obrażenia.

Zadaniem dowódcy jest również wydawanie poleceń pozostałym graczom. Odbywa się za pomocą prostego interfejsu, który umożliwia wskazanie na mapie miejsc do zaatakowania, punktów wymagających obrony lub terenów, gdzie warto posłać zwiad. Oczywiście, kontrolujące bohaterów osoby nie będą zmuszane do posłuszeństwa. Sins of a Dark Age duży nacisk kładzie jednak na grę zespołową, więc ciągłe ignorowanie rozkazów dowódcy sprawi, że nasza grupa będzie w gorszej sytuacji niż lepiej zgrani rywale. Współpracę w drużynie ułatwia fakt, że zdobywane przez każdego gracza złoto jest automatycznie dzielone pomiędzy jego własną sakiewkę, a skarbiec dowódcy. System ten działa też w drugą stronę.

Poza sieciową rywalizacją dostępny jest również tryb kooperacyjny, w którym gracze łączą siły przeciwko komputerowi. Zrealizowane to zostało w formie czystego pojedynku z botami lub konkretnych fabularnych scenariuszy, np. obrony zamku, gdzie poza odpieraniem ataku konieczne jest również szukanie surowców na naprawę murów i ulepszanie machin wojennych.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-10  

Oczekiwania czytelników: 7.0 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Sins of a Dark Age: Odpowiednia dla każdego wieku.

Sins of a Dark Age Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows XP/7/8