Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Rise of Immortals: Battle for Graxia (PC)

Rise of Immortals: Battle for Graxia PC

Rise of Immortals: Battle for Graxia to stworzona przez studio Petroglyph sieciowa strategia czasu rzeczywistego (RTS) wzbogacona o elementy RPG i zręcznościówki. Akcja gry osadzona została w fantastycznym świecie Graxia.

Strategiczne | fantasy | MOBA | RTS | zagraj za darmo | multiplayer | kooperacja | MMO

Gra przestała działać 5 maja 2013

PC Windows
Okładka Rise of Immortals: Battle for Graxia (PC)

producent: Petroglyph

wydawca: Petroglyph

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12września2011

premiera światowa

Gra Rise of Immortals: Battle for Graxia przestała działać

5maja2013

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Aktualizacja: W 2013 roku serwery Rise of Immortals zostały zamknięte. W ten sposób ta MOBA zakończyła swój żywot.

Rise of Immortals to wzorowana na DotA produkcja łącząca elementy zaczerpnięte ze zręcznościówek, RPG-ów oraz RTS-ów. Twórcami są ludzie ze studia Petroglyph, czyli autorzy m.in. Star Wars: Empire at War oraz Universe at War: Earth Assault.

Akcja gry osadzona została w świecie Graxia, 300 lat po wydarzeniach z wypuszczonego w 2010 roku tytułu - Guardians of Graxia. Rozgrywka podobnie jak w klasycznym DotA polega na starciach dwóch drużyn, przy czym w skład każdej może wchodzić maksymalnie pięć osób. Gracze wybierają jednego z dostępnych bohaterów (tytułowych Nieśmiertelnych), obejmują nad nim całkowitą kontrolę i razem z kolegami z zespołu usiłują pokonać przeciwników.

Zabawa przypomina połączenie gry akcji i RTS-a. Podobnie jak w pierwszym z tych gatunków kontrolujemy jedynie jedną postać, natomiast z produkcji strategicznych zaczerpnięto model sterowania, który oparty jest na wydawaniu rozkazów myszką. Wbrew pozorom, kierowanie pojedynczym herosem nie jest wcale łatwe, ponieważ dysponuje on masą zdolności specjalnych i bez ich właściwego wykorzystania nie mamy co marzyć o zatriumfowaniu nad rywalami.

Najważniejszym surowcem jest złoto, które uzyskujemy za zabijanie wrogich graczy, jak również przywoływanych przez nich potworów. Używamy go do kupowania cennych przedmiotów specjalnych. Wraz z postępami w zabawie nasz bohater zdobywa doświadczenie i awansuje na kolejne poziomy zaawansowania.

Autorzy wzięli tradycyjną mechanikę MOBA (Multiplayer Online Battle Arena, bo tak obecnie nazywane są gry inspirowane Defense of the Ancients) i rozbudowali ją o elementy społecznościowe oraz MMO. W typowych produkcjach tego typu, po każdej rozgrywce statystyki postaci są resetowane, natomiast w Rise of Immortals nasz bohater dzięki gromadzonemu doświadczeniu z meczu na mecz staje się coraz potężniejszy. Odbywa się to za pośrednictwem rozbudowanego drzewka umiejętności. Również znajdujące się w posiadaniu każdego herosa artefakty nie znikają wraz z zakończeniem zabawy.

W Rise of Immortals znajdziemy instancje przeznaczone do rywalizowania z innymi graczami oraz takie, w których zmierzymy się z istotami kontrolowanymi przez komputer. Na jednej mapie przebywać może maksymalnie dziesięć osób. W centrum całej zabawy znajdują się rozbudowane funkcje społecznościowe, pozwalające na porozumiewanie się graczy, łatwe organizowanie rozgrywek, tworzenie list przyjaciół i gildii oraz przeglądanie rankingów.

Gra korzysta z modelu darmowego uzupełnionego dobrowolnymi mikropłatnościami. Za prawdziwe pieniądze możemy zakupić w wirtualnym sklepiku przedmioty zmieniające wygląd naszej postaci, jak również różnego rodzaju eliksiry. Petroglyph regularnie uaktualnia grę wprowadzając nowe postacie, areny, skórki, dźwięki oraz zwierzęta do schwytania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-10  

Ocena czytelników: 5,1 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4.9 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Gry podobne do Rise of Immortals: Battle for Graxia

Wymagania wiekowe Rise of Immortals: Battle for Graxia

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Rise of Immortals: Battle for Graxia

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 9 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
MOBA Battle for Graxia zostanie zamknięte dwa miesiące po premierze
MOBA Battle for Graxia zostanie zamknięte dwa miesiące po premierze

wiadomość10 czerwca 2013

Twórcy gry MOBA Battle for Graxia poinformowali, że jej serwery zostaną wkrótce zamknięte. Produkcja wystartowała raptem półtora miesiąca temu, ale nie udało jej się zdobyć sympatii fanów gatunku.

W co pograć za darmo - część 16 (Rise of Immortals, Rusty Hearts i inne)
W co pograć za darmo - część 16 (Rise of Immortals, Rusty Hearts i inne)

wiadomość10 października 2011

W szesnastym przeglądzie najciekawszych darmowych gier przyglądamy się nowemu dziełu studia Petroglyph (Rise of Immortals) oraz interesującej produkcji MMO Rusty Hearts. Oprócz tego, piszemy o artystycznej przygodówce (Keys of Gamespace) i prostej, ale wciągającej strzelance (Proto Galaxy). Fani free to play mogą też przeczytać skrót najważniejszych informacji.

Rusza Rise of Immortals

wiadomość13 września 2011

Wczoraj oficjalnie wystartowała Rise of Immortals, klon popularnej Doty, wyprodukowany przez znane studio Petroglyph. Gra w formacie free-to-play kusi elementami rodem z MMO oraz rozbudowanym aspektem społecznościowym.

Premiera Rise of Immortals w tym miesiącu

wiadomość2 września 2011

Każdy chętny aby zagrać w nową grę z gatunku MOBA będzie miał na to szansę 12 września, kiedy to zadebiutuje Rise of Immortals. Gra studia Petroglyph oprócz rozgrywki typowej dla klonów DotA oferuje nam elementy gier MMO oraz rozbudowane opcje społecznościowe.

Ruszyła otwarta beta Rise of Immortals, czyli klona DotA od Petroglyph

wiadomość6 lipca 2011

Mamy dobre wieści dla miłośników gier wzorowanych na modzie DotA. Ruszyła bowiem otwarta beta Rise of Immortals, czyli najnowszego projektu znanego ze Star Wars: Empire at War studia Petroglyph.