Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Rise of Immortals: Battle for Graxia (PC)
OkładkaRise of Immortals: Battle for Graxia (PC)

Rise of Immortals: Battle for Graxia PC

Rise of Immortals: Battle for Graxia to stworzona przez studio Petroglyph sieciowa strategia czasu rzeczywistego (RTS) wzbogacona o elementy RPG i zręcznościówki. Akcja gry osadzona została w fantastycznym świecie Graxia.

Strategiczne | fantasy | MOBA | RTS | zagraj za darmo | kooperacja | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rise of Immortals: Battle for Graxia Premiera PC

premiera światowa

12września2011

Gra przestała działać

5maja2013

producent: Petroglyph wydawca: Petroglyph Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Rise of Immortals: Battle for Graxia

League of Legends

Warcraft III: Reign of Chaos

Dota 2

Aktualizacja: W 2013 roku serwery Rise of Immortals zostały zamknięte. W ten sposób ta MOBA zakończyła swój żywot.

Rise of Immortals to wzorowana na DotA produkcja łącząca elementy zaczerpnięte ze zręcznościówek, RPG-ów oraz RTS-ów. Twórcami są ludzie ze studia Petroglyph, czyli autorzy m.in. Star Wars: Empire at War oraz Universe at War: Earth Assault.

Akcja gry osadzona została w świecie Graxia, 300 lat po wydarzeniach z wypuszczonego w 2010 roku tytułu - Guardians of Graxia. Rozgrywka podobnie jak w klasycznym DotA polega na starciach dwóch drużyn, przy czym w skład każdej może wchodzić maksymalnie pięć osób. Gracze wybierają jednego z dostępnych bohaterów (tytułowych Nieśmiertelnych), obejmują nad nim całkowitą kontrolę i razem z kolegami z zespołu usiłują pokonać przeciwników.

Zabawa przypomina połączenie gry akcji i RTS-a. Podobnie jak w pierwszym z tych gatunków kontrolujemy jedynie jedną postać, natomiast z produkcji strategicznych zaczerpnięto model sterowania, który oparty jest na wydawaniu rozkazów myszką. Wbrew pozorom, kierowanie pojedynczym herosem nie jest wcale łatwe, ponieważ dysponuje on masą zdolności specjalnych i bez ich właściwego wykorzystania nie mamy co marzyć o zatriumfowaniu nad rywalami.

Najważniejszym surowcem jest złoto, które uzyskujemy za zabijanie wrogich graczy, jak również przywoływanych przez nich potworów. Używamy go do kupowania cennych przedmiotów specjalnych. Wraz z postępami w zabawie nasz bohater zdobywa doświadczenie i awansuje na kolejne poziomy zaawansowania.

Autorzy wzięli tradycyjną mechanikę MOBA (Multiplayer Online Battle Arena, bo tak obecnie nazywane są gry inspirowane Defense of the Ancients) i rozbudowali ją o elementy społecznościowe oraz MMO. W typowych produkcjach tego typu, po każdej rozgrywce statystyki postaci są resetowane, natomiast w Rise of Immortals nasz bohater dzięki gromadzonemu doświadczeniu z meczu na mecz staje się coraz potężniejszy. Odbywa się to za pośrednictwem rozbudowanego drzewka umiejętności. Również znajdujące się w posiadaniu każdego herosa artefakty nie znikają wraz z zakończeniem zabawy.

W Rise of Immortals znajdziemy instancje przeznaczone do rywalizowania z innymi graczami oraz takie, w których zmierzymy się z istotami kontrolowanymi przez komputer. Na jednej mapie przebywać może maksymalnie dziesięć osób. W centrum całej zabawy znajdują się rozbudowane funkcje społecznościowe, pozwalające na porozumiewanie się graczy, łatwe organizowanie rozgrywek, tworzenie list przyjaciół i gildii oraz przeglądanie rankingów.

Gra korzysta z modelu darmowego uzupełnionego dobrowolnymi mikropłatnościami. Za prawdziwe pieniądze możemy zakupić w wirtualnym sklepiku przedmioty zmieniające wygląd naszej postaci, jak również różnego rodzaju eliksiry. Petroglyph regularnie uaktualnia grę wprowadzając nowe postacie, areny, skórki, dźwięki oraz zwierzęta do schwytania.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-10  

Ocena użytkowników: 4,9 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4.9 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Rise of Immortals: Battle for Graxia: Odpowiednia dla każdego wieku.

Rise of Immortals: Battle for Graxia Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 9 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7