Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2011, 09:53

autor: Adrian Werner

Ruszyła otwarta beta Rise of Immortals, czyli klona DotA od Petroglyph

Mamy dobre wieści dla miłośników gier wzorowanych na modzie DotA. Ruszyła bowiem otwarta beta Rise of Immortals, czyli najnowszego projektu znanego ze Star Wars: Empire at War studia Petroglyph.

W lutym tego roku studio Petroglyph, znane z tytułów takich jak Star Wars: Empire at War czy Universe at War: Earth Assault, ujawniło swój najnowszy projekt. Okazała się nim inspirowana niezwykle popularnym modem Defense of the Ancients darmowa gra Rise of Immortals. Dzięki uruchomionym właśnie otwartym beta testom możecie sprawdzić jak twórcom wyszło klonowanie DotA.

Ruszyła otwarta beta Rise of Immortals, czyli klona DotA od Petroglyph - ilustracja #1

Akcja gry toczy się w tym samym świecie co Guardians of Graxia, czyli inna produkcja tego studia. Zamierzeniem autorów było połączenie mechaniki MOBA (Multiplayer Online Battle Arena, bo tak nazywany jest obecnie gatunek zapoczątkowany przez Defense of the Ancients) z elementami MMO oraz aspektami społecznościowym. Najlepszym przykładem takiego podejścia są kontrolowani przez nas bohaterowie. W innych produkcjach tego typu po każdym meczu statystyki herosów są resetowane. Natomiast w Rise of Immortals zdobyte doświadczenie, nowe umiejętności i ekwipunek przenoszone są do kolejnych rozgrywek.

Gra należy do coraz popularniejszego segmentu produkcji darmowych, na których twórcy zarabiają dzięki mikropłatnościom. Za prawdziwe pieniądze w wirtualnym sklepiku zakupimy przedmioty zmieniające wygląd naszej postaci, jak również różnego sortu eliksiry. By wziąć udział w beta testach wpierw musicie założyć konto na oficjalnej stronie, a następnie pobrać klienta, który automatycznie ściągnie wszystkie wymagane do rozpoczęcia zabawy pliki.

Na początek dostajemy do wyboru dwunastu bohaterów w postaci tytułowych Nieśmiertelnych, choć w przyszłości na pewno pojawią się nowe twarze. Gra oferuje zarówno mapy służące do walk z innymi ludźmi, jak i te, na których toczymy boje z postaciami kontrolowanymi przez komputer. Wszystko to podlane zostało społecznościowym sosem, pozwalającym na łatwe tworzenie gildii, przeglądanie rankingów, chwalenie się statystykami i organizowanie rozgrywek. Na razie nie ujawniono planowanej daty premiery Rise of Immortals. W rzeczywistości zależeć ona będzie zapewne od przebiegu beta testów.