Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 6 lipca 2011, 09:35

autor: Wiz

Sony odświeża wygląd PlayStation Network?

W sieci pojawiły się nieoficjalne informacje sugerujące, że Sony pracuje nad nową wersją usługi PlayStation Network. Zmiany mają dotyczyć zarówno strony wizualnej serwisu, jak i jego funkcjonalności.

Portal Reg Hardware rzekomo wszedł w posiadanie informacji dotyczących trwających właśnie zamkniętych testów nowej wersji serwisu PlayStation Network. Doniesienia te nie zostały oficjalnie potwierdzone przez Sony.

Sony odświeża wygląd PlayStation Network? - ilustracja #1

Usługa PlayStation Network była wielokrotnie krytykowana za kiepską nawigację i mało przejrzysty wygląd. Wszystko wskazuje na to, że Sony wzięło te uwagi głęboko do serca. Jeśli informacje ujawnione przez serwis Reg Hardware okażą się prawdziwe, już wkrótce posiadacze PS3 zobaczą na ekranach swoich telewizorów nową, odświeżoną wersję PSN. Co zatem planują poprawić projektanci Sony?

Przede wszystkim zmianie ulec ma kolorystyka serwisu. Obecne odcienie niebieskiego mają zostać zastąpione przez znacznie jaśniejsze barwy, które kontrastować będą z czarnym tłem. Interfejs będzie bardziej minimalistyczny, dzięki czemu całość ma stać się lepiej uporządkowana. Poprawiona zostanie także sekcja z cotygodniowymi ofertami specjalnymi, co ma znacząco ułatwić dokonywanie zakupów.

Na zmianach wizualnych jednak się nie kończy. Wraz z odświeżonym designem pojawić ma się także kilka nowych funkcjonalności. Wśród nich znajdą się: dynamiczne wyszukiwanie oraz nowe PSN Store. To drugie wzbogacone zostanie o samodzielną bazę filmów i gier, wzorowaną na portalu IMDb.com. Dzięki niej możliwe będzie np. wyszukiwanie filmów, w których występuje wskazany przez użytkownika aktor, lub gier stworzonych przez wybranego producenta.

Czyżby odnowienie PSN było jednym ze sposób na odzyskanie klientów po niedawnym włamaniu? A może japoński gigant zaczyna szykować grunt pod nową wersję konsoli PlayStation? Na razie musimy zadowolić się jedynie spekulacjami. Nie wiadomo nawet czy powyższe informacje są prawdziwe, lecz zdawkowe „nie komentujemy plotek”, które redaktor serwisu Eurogamer otrzymał od przedstawiciela Sony, sugeruje, że jednak coś jest na rzeczy.