Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 5 lipca 2011, 10:41

autor: Kamil "sathorn" Ostrowski

PlayStation 4 z wbudowanym „Kinectem” w 2012 roku?

Anonimowe tajwańskie źródło donosi, jakoby następca PlayStation 3 miał zadebiutować na świecie już w 2012 roku. Kolejna stacjonarna konsola Sony miałaby rzekomo być wyposażona w system sterowania ruchem, podobny do tego, który znamy z Kinecta.

Anonimowy informator, prawdopodobnie związany z tajwańskimi przedsiębiorstwami zajmującymi się m.in. produkcją sprzętu dla Sony, zdradził jakoby Japończycy planowali wypuszczenie PlayStation 4 już w 2012 roku.

PlayStation 4 z wbudowanym „Kinectem” w 2012 roku? - ilustracja #1

Nie padło ani jedno słowo na temat specyfikacji sprzętowej urządzenia. Informator twierdzi jednak, że PS4 miałoby być wyposażone w system wykrywania ruchu gracza, podobny do tego zastosowanego w Kinekcie, kontrolerze stworzonym przez Microsoft.

Ciężar produkcji nowego sprzętu miałyby rzekomo przejąć tajwańskie firmy obecnie zajmujące się produkcją PlayStation 3 – Foxconn Technology i Pegatron Technology. Z informacji podanych przez anonimowe źródło wynika, że fabryki zaczną składać pierwsze konsole pod koniec 2011 roku, aby na czas premiery, która nastąpi podobno w przyszłym roku, zdążyć z wyprodukowaniem 20 milionów sztuk urządzenia.

Powyższe plotki wydają się dosyć mało prawdopodobne. Dotychczas sugerowano bowiem, że nowe konsole stancjonarne Sony i Microsoftu nie pojawią się przed 2014 rokiem. Japońska firma wielokrotnie zapewniała, że pokłada dużą wiarę w możliwości i długowieczność PlayStation 3.

PlayStation 4 z wbudowanym „Kinectem” w 2012 roku? - ilustracja #2