Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2011, 10:22

Liberty City z Grand Theft Auto IV pięknieje - graficzny tunning w darmowej modyfikacji

GTA IV doczekało się kolejnej spektakularnej modyfikacji graficznej, która sprawia, że Liberty City, czyli miasto wykreowane przez firmę Rockstar, stało się jeszcze piękniejsze. Niepozorny dodatek zmienia system shaderów i oświetlenia, dzięki czemu ta sandboksowa gra akcji nabiera nowej jakości.

Modder ukrywający się pod pseudonimem iCE La GlacE wypuścił spektakularną modyfikację silnika graficznego do pecetowej wersji sandboksowej gry akcji GTA IV. Dzięki niepozornej aplikacji iCEnhancer 1.2 świat wykreowany przez firmę Rockstar Games w czwartej odsłonie Grand Theft Auto staje się znacznie piękniejszy.

Modyfikacja iCEnhancer wprowadza do gry nowe shadery i efekty świetlne, które w znacznym stopniu poprawiają ogólny wygląd samochodów i lokacji. Twórca tego dzieła wykorzystał pracę kilku innych modderów, w tym Borisa Vorontsova (ENBSeries). Dodatki dostępne w wersji 1.2 i w przyszłych aktualizacjach zostały pokazane na dwóch poniższych filmach.

Przed ściągnięciem modyfikacji warto sprawdzić jaką wersję gry Grand Theft Auto IV mamy zainstalowaną na twardym dysku. iCEnhancer 1.2 współpracuje bezproblemowo z patchem 1.0.4.0, ale ma problemy przy łatkach 1.0.6.0 i 1.0.7.0. Wynika to z tego, że w nowszych poprawkach Rockstar zmienił system oświetlenia i cieniowania, a także zastosował nowe shadery.

iCE La Glace przestrzega, że modyfikacja może przegrzewać niektóre karty grafiki. Wszelkie informacje na ten temat, a także opis procesu instalacji, znajdziecie w oficjalnym pliku.

Modyfikację iCEnhancer 1.2 można ściągnąć między innymi w tym miejscu. Wieści na temat przyszłych wersji moda trzeba szukać na oficjalnej stronie twórcy lub jego profilu społecznościowym.