Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2011, 09:13

autor: Szymon "Hed" Liebert

Darmowa gra Global Agenda osiąga sukcesy

Global Agenda, futurystyczna strzelanka multiplayer, odnosi spore sukcesy odkąd stała się darmową grą. Twórcy chwalą się ogromnym wzrostem popularności swojego dzieła i przekonują, że obecnie zarabiają na nim więcej niż kiedykolwiek.

Strzelanka multiplayer Global Agenda święci sukcesy po przejściu na model free to play w kwietniu tego roku. Todd Harris ze studia Hi-Res powiedział serwisowi PC Gamer, że darmowa gra ma obecnie pięć razy więcej graczy i przynosi zyski wyższe niż kiedykolwiek. Opłaciło się zrezygnowanie z abonamentu i postawienie na drobne opłaty.

Więcej ludzi tworzy konta, więcej gra w danym momencie, a nasze obroty są wyższe niż kiedykolwiek”, chwali się Harris i dodaje, że dzięki temu firma będzie mogła szybciej tworzyć dodatki do swojej gry MMO. Uwolnienie Global Agenda od opłat wydaje się więc dobrym pomysłem zarówno z perspektywy producenta, jak i graczy.

Dwa lata temu Harris miałby wątpliwości odnośnie przejścia na model z darmową rozgrywką. Siła free to play drzemie jego zdaniem w tym, że przy takim podejściu sukces zależy w większym stopniu od jakości gry niż marketingu. Według producenta, bezpłatnych produkcji będzie przybywało i to dobry kierunek dla rozwoju przemysłu rozrywki elektronicznej.

Darmowa gra Global Agenda osiąga sukcesy  - ilustracja #1

Global Agenda to gra akcji, w której wcielamy się w futurystycznych żołnierzy i walczymy na arenach za pomocą zróżnicowanych broni. Żeby zostać darmowym agentem i dołączyć do zabawy wystarczy udać się na oficjalną stronę. Warto przypomnieć, że Hi-Res Studios pracuje nad kolejną strzelanką multiplayer – jest nią Tribes: Ascend, czyli kontynuacja kultowej serii sprzed lat.

Więcej informacji na temat bezpłatnych tytułów znajdziecie w przeglądzie W co pograć za darmo i działach Darmowe gry oraz Multigry.