Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2011, 14:22

autor: Jiker

Wieści ze świata (Rage, Global Agenda, Epic Games) 22/09/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o ścieżce dźwiękowej do Rage, darmowym rozszerzeniu do Global Agenda, braku planów nt. rozwoju marki Unreal, sądowym starciu Viacom i Harmonix, a także sklepie internetowym studia Reality Pump. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o ścieżce dźwiękowej do Rage, darmowym rozszerzeniu do Global Agenda, braku planów nt. rozwoju marki Unreal, sądowym starciu Viacom i Harmonix, a także sklepie internetowym studia Reality Pump. Zapraszamy do lektury.

KrissX

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęta została gra KrissX. Produkcję autorstwa Regolith Games możecie aktualnie nabyć za kwotę 2,49 euro, czyli ok. 11 zł (o 50% mniejszą od standardowej). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Rage

Firma id Software ogłosiła, że autorem ścieżki dźwiękowej do strzelanki Rage jest Rod Abernethy – kompozytor muzyki do ponad pięćdziesięciu tytułów, w tym Dead Space, Alpha Protocol, The Wheelman, Blacksite: Area 51, Warhawk i Darksiders. Przypominamy, że Rage, nowa gra twórców Dooma i Quake’a, zadebiutuje na europejskim rynku 7 października.

Wieści ze świata (Rage, Global Agenda, Epic Games) 22/09/11 - ilustracja #1

Epic Games

Mike Capps, prezes firmy Epic Games, oznajmił w rozmowie z Forbesem, że producent marki Gears of War (przed dwoma dniami ukazał się finał trylogii Marcusa Feniksa) nie pracuje obecnie nad żadną nową grą z serii Unreal/Unreal Tournament. Wygląda więc na to, że zasłużona marka została odłożona na półkę i czeka na lepsze czasy.

SpongeBob SquarePants

Powstające od 2010 roku MMO w świecie kreskówki SpongeBob SquarePants zostanie wydane na Tajwanie w przyszłym roku, poinformowała grupa Viacom International Media Networks. Nieco później gra doczeka się premiery w Chinach, Korei Południowej, Japonii oraz Indiach. Firma Gigamedia wprowadzi ją także na rynek rosyjski i latynoamerykański. Produkcja będzie darmowa (z opcjonalnymi mikropłatnościami) i pozwoli wcielić się w postacie znane z serialu animowanego.

Global Agenda

Firma Hi-Rez Studios udostępniła w ramach aktualizacji 1.5 Recursive Colony – drugie, a zarazem największe rozszerzenie do darmowej strzelanki sieciowej Global Agenda. Dodatek, oferujący m.in. nową zonę, jest bezpłatny i mogą się w niego zaopatrzyć wszyscy chętni. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na łamach oficjalnej strony internetowej produkcji.

Harmonix

Firma Viacom, niegdysiejszy właściciel studia Harmonix, domaga się od producenta marek Rock Band i Dance Central zwrotu 131 milionów dolarów z blisko 150 milionów dolarów premii za wyniki sprzedaży tej pierwszej, jakie wydawca miał wypłacić deweloperowi w latach 2007-2008. Rozwiązania sprawy szuka w sądzie okręgowym, gdzie w ubiegły piątek złożony został stosowny pozew. Przypominamy, że Harmonix odzyskało niezależność w dosyć niecodziennych warunkach na przełomie 2010 i 2011 roku.

Reality Pump

Polskie studio Reality Pump uruchomiło sklep internetowy, w którym można kupić stworzone przez nie gry w wersjach elektronicznych. Znajdziecie tam m.in. nowy dodatek do Two Worlds 2, czyli Pirates of the Flying Fortress (w cenie 79,95 zł). Obecnie sklep obsługuje tylko możliwość zapłaty przez Paypal, ale w ciągu najbliższych dni możliwości płatnicze powinny zostać rozszerzone o karty kredytowe oraz przelewy.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Battlefield Heroes

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Assassin's Creed: Revelations - tryb multiplayer

Need for Speed: The Run - Story Trailer

F1 2011 - zwiastun na premierę

Gramy w Diablo III - merytorycznie Gramy!

Gramy w Trackmania 2: Canyon Gramy!

Gramy w Diablo III - początek rozgrywki Gramy!

Gramy w Diablo III Gramy!