Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Battlefield Heroes (PC)

Battlefield Heroes PC

Zrealizowana z przymrużeniem oka darmowa strzelanina sieciowa, będąca poboczną odsłoną popularnej serii Battlefield, przygotowaną przez firmę Electronic Arts w ramach programu Play 4 Free.

Akcji | TPP | zagraj za darmo | multiplayer | TPS | MMO | strzelanki

Gra przestała działać 14 października 2014

PC Windows
Okładka Battlefield Heroes (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6grudnia2012

pudełko PL

25czerwca2009

premiera światowa

Gra Battlefield Heroes przestała działać

14października2014

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Uwaga: 14 lipca 2015 roku wyłączono serwery gry i przestała być ona dalej rozwijana.

Battlefield Heroes to trzecioosobowa gra akcji od studia DICE. Tytuł ten nie wiąże się bezpośrednio z żadną odsłon serii Battlefield, lecz stanowi odrębny projekt, realizowany w ramach programu Play 4 Free, autorskiej inicjatywy koncernu Electronic Arts. W związku z tym produkt rozprowadzany jest darmowo za pośrednictwem Internetu, zaś jego używanie nie wymaga wnoszenia żadnych opłat abonamentowych.

Akcja Battlefield Heroes nastawiona jest na zmagania w sieci. Gracze otrzymują możliwość wcielenia się w żołnierzy jednej z dwóch wrogich drużyn, reprezentujących wojska National- oraz Royal Army. Celem obu ekip jest podporządkowanie sobie całego pola walki – bądź to poprzez zdobycie flagi przeciwników, bądź też przez zabicie większej liczby oponentów. Do wydarzeń tych dochodzi na kilku niewielkich, stylizowanych na lokacje z czasów II wojny światowej, mapach.

Do skutecznej eksterminacji wrogów służy szeroki arsenał broni – od noży po wyrzutnie rakiet – wspierany dodatkowo przez pojazdy lądowe (m.in. rozmaite jeepy i czołgi M4 Sherman oraz PzKfzIV), jak również powietrzne, np. wyposażone w działka pokładowe samoloty typu Spitfire. W czasie gry żołnierze mogą korzystać ponadto z własnych umiejętności specjalnych oraz dopalaczy. Przydatny okazuje się tu system rozwoju postaci, który pozwala na ingerencję graczy w zdolności oraz cechy wyglądu bohaterów za sprawą nowych strojów i uzbrojenia. Niektóre z przedmiotów nie są dostępne za darmo, więc żeby się w nie zaopatrzyć, należy kupić je za pośrednictwem specjalnego systemu mikrotransakcji.

Cechą wyróżniającą Battlefield Heroes spośród innych sieciowych strzelanin jest nietypowa, kreskówkowa oprawa graficzna, przywodząca na myśl Team Fortress 2 studia Valve. Warstwa wizualna nadaje tytułowi specyficzny styl, który programiści podkreślili dodatkowo licznymi akcentami humorystycznymi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 2-18  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 1422 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 583 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Battlefield Heroes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Battlefield Heroes

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista
  • łącze internetowe
Battlefield Heroes - recenzja gry
Battlefield Heroes - recenzja gry

Recenzja 7 lipca 2009, 13:03

Klasyczną wyszukiwarkę zastąpił specjalne opracowany system i śmiem twierdzić, że projektujący go ludzie z DICE nie do końca przemyśleli sprawę. Jego założenia są bardzo proste i na samym początku brzmią dość racjonalnie: system połączy nas z serwerem, na którym przebywają osoby o zbliżonym do nas poziomie, grające na rodzaju mapy, który akurat preferujemy (walka piechoty lub pojazdów). Wszystko byłoby super, gdybyśmy mieli jakiekolwiek pojęcie, gdzie dany serwer się znajduje, ilu jest na nim graczy, jaki mamy na nim ping itd. Niestety, nikt nie pomyślał o tak podstawowych cechach sieciowej rozgrywki, przez co nieraz dochodzi do niemałych zgrzytów. Przykładowo system automatycznie przydziela nas do serwera, gdzie owszem, znajduje się obecnie 8 graczy, jednak wszyscy kierują bohaterami Royal Army i tak się dziwnie składa, że nasz heros też się do nich zalicza. Dzięki temu radośnie biegamy po mapie bez celu, gdyż nie mamy z kim i o co walczyć. Do innych śmiesznych sytuacji dochodzi, gdy system wyszukiwania postanowi nas wysłać na wakacje na serwer położony gdzieś na granicy między Meksykiem a Stanami Zjednoczonymi. Nikogo nie interesuje, że mamy wtedy ping 300 i dowiadujemy się o tym, kiedy trzy nasze wpakowane w przeciwnika magazynki nie robią mu żadnej krzywdy, bo owszem stał w miejscu naszego ostrzału, ale kilka sekund wcześniej. Obraz nędzy i rozpaczy uzupełnia mała ilość serwerów, w związku z czym co najmniej parę razy na dziesięć prób szanowny system doboru gry informuje, że nie ma nas gdzie wysłać i ewentualnie możemy sobie w tym czasie zrobić nowego herosa, poszperać w sklepie lub w desperacji wyłączyć grę.