Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2017, 13:35

autor: Łukasz "MiqT" Mitka

Battlefield Heroes zostanie reaktywowane - Sieciowe Wieści (21/07/2017)

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o nadchodzącej reaktywacji Battlefield Heroes, uzupełnieniu aktualizacji Gunrunning do GTA Online, walce z "crouch jumpami" w CS:GO, nowej postaci w Heroes of the Storm (Garrosh Hellscream), sezonie 13,5 w Star Trek Online, batalii prawniczej pomiędzy Riot Games a twórcami Mobile Legends (klona League of Legends) oraz o strzelance Black Squad. Zapraszamy!

Reaktywacja Battlefield Heroes coraz bardziej realna

Revive, ekipa odpowiedzialna za przywrócenie do żywych multiplayerowych serwerów Battlefield 2 oraz Battlefield 2142, rozpoczęła właśnie prace nad kolejnym reliktem z przeszłości - Battlefield Heroes. Projekt uzyskał nawet błogosławieństwo Electronic Arts, lecz wydawca postawił jeden warunek – autorzy gry nie mogą czerpać żadnych korzyści materialnych z Battlefield Heroes, a więc nie spotkamy w grze sklepów z dodatkową zawartością czy mikropłatności.

W sieci pojawił się już nawet pierwszy gameplay z nowej rozgrywki. Fani mogą zobaczyć na nim działający serwer oraz ekran postaci. Niestety, obecnie dostępna jest tylko jedna mapa, na której jednak możemy poszaleć wszystkimi, grywalnymi postaciami. Data otwarcia serwerów nie została jeszcze ujawniona. Po więcej szczegółów zapraszamy na oficjalną stronę projektu.

Turniej Dota 2 z największą pulą nagród w historii e-sportu

W sierpniu dla wszystkich fanów gry Dota 2 szykuje się nie lada gratka. W dniach 2-12 sierpnia odbędzie się The International 2017 – największy z turniejów tej popularnej gry MOBA, organizowany przez same Valve Corporation. Główną atrakcją jest pula nagród, jaką przygotowano na wspomniane zawody. Aktualnie wynosi ona prawie 21 milionów dolarów, pobijając tym samym zeszłoroczny rekord, gdzie do rozdania było lekko ponad 20 milionów dolarów. Trudno powiedzieć na jakiej kwocie skończy się tegoroczne budowane puli, gdyż suma ta ciągle rośnie, a do turnieju zostało jeszcze niecałe dwa tygodnie.

Black Squad – druga tura zamkniętej bety już trwa

Black Squad, taktyczny, wieloosobowy shooter od koreańskiego studia Neowiz, zakończył właśnie pierwszą fazę zamkniętej bety. Testy trwały od 13 do 15 lipca i były dostępne dla wszystkich, którzy wykupili swój klucz za pośrednictwem platformy Steam. To jednak nie koniec, gdyż od 20 lipca gracze mogą ponownie wziąć udział w zamkniętych beta-testach. Niestety, prócz suchej informacji o uruchomieniu serwerów, nie wiadomo nic o wprowadzonych zmianach w rozgrywce, ani o dacie premiery samej gry.

Osoby posiadające klucz dostępu mogą już logować się na serwer testowy. Pozostałym chętnym pozostaje czekać na ewentualną, nową partię kodów, gdyż obecna pula została już wyczerpana. Jeżeli chcecie być na bieżąco z tytułem, zapraszamy na oficjalną stronę gry oraz grupę na platformie Steam.

Riot Games pozywa twórców Mobile Legends

Twórcy jednej z najbardziej znanych gier typu MOBA, League of Legends, weszli na drogę sądową przeciwko studiu Shanghai Moontoon Technology – autorom mobilnej gry Mobile Legends: Bang Bang. Riot Games uznało, że szanghajskie studio świadomie naruszyło prawa autorskie związane z tytułem giganta z Ameryki, oraz wielu innych gier mobilnych. Według pozwu:

Mobile Legends: Bang Bang ma szeroką gamę elementów, które zostały bezpośrednio i celowo zapożyczone z League of Legends, w tym między innymi postacie, grafiki, wzory map i jednostek oraz przeciwników.

Najciekawsze jest to, że Riot Games nie wiedział, przeciwko komu dokładnie ma skierować zarzuty. Dlatego pozew zawiera sporą listę adresów do firm, które mogą być stronami w sprawie. 44-stronicowy dokument uwzględnia również zdjęcia postaci oraz ich zdolności, które zostały rzekomo skopiowane z League of Legends, a które posłużą jako dowód naruszenia praw autorskich.

Star Trek Online – wystartował sezon 13,5

Star Trek Online, gra MMO w popularnym uniwersum science fiction, doczekał się kolejnego sezonu o numerze 13,5. W najnowszym epizodzie pod tytułem „Brushfire” kapitanowie będą ponownie współpracować z siłami Klingonów, aby uratować pojmanego przez House’a Torga, klingońskiego generała Martoka (granego w serialu Star Trek: Stacja kosmiczna przez J.G. Hertzlera).

Prócz kampanii do gry dodano całą gamę nowych systemów z wyzwaniami, które będą zmieniać się każdego dnia oraz możliwość pokierowania dwoma potężnymi statkami kosmicznymi typu Son'a. Po więcej szczegółów zapraszamy na oficjalną stronę gry.

Grand Theft Auto Online

Od kilku dni gracze mogą pobrać nową zawartość do Grand Theft Auto Online, która uzupełni ostatni dodatek do gry - „Dozbrojenie”. Mowa tutaj o rozszerzeniu „Karin Technical Custom”, które daje użytkownikom całkowicie nowe możliwości uzbrajania swoich maszyn oraz zakup bojowych pojazdów. Oprócz nowych systemów eliminacji przeciwników, na graczy czeka szereg zniżek i misji specjalnych, które będą aktywne do 24 lipca.

Szczegółową listę wszystkich rabatów znajdziecie tutaj.

Counter-Strike: Global Offensive – koniec z „crouch jump” na turniejach?

Zazwyczaj zawodnicy Counter-Strike: Global Offensive imają się wszelkich sposobów, aby zapewnić swojej drużynie zwycięstwo. Czasami, prócz umiejętności, w osiągnięciu celu pomaga sama gra, która nie zawsze musi być w stu procentach wolna od błędów. Wykorzystywanie takich bugów, mimo że zazwyczaj jest dozwolone w rozgrywkach, przez samych e-sportowców traktowane jest raczej jako gra nie fair. Jednym z takich błędów jest tak zwany „crouch jump”, który pozwala zobaczyć przeciwnika za przeszkodą przy jednoczesnym ciągłym ukryciu naszej postaci. Wykrycie gracza następuje po skoku, który wykonujemy podczas przysiadu. Jest to bardzo skuteczna metoda zwiadu, która pozwala osobie wykonującej skok być ciągle niewidocznym dla przeciwnika.

Dlatego też podczas tegorocznego PGL Major w Krakowie zwodnicy wszystkich drużyn zawarli ze sobą dżentelmeńską umowę o nie wykorzystywaniu tego błędu w rozgrywce. Czy takie zachowanie przełoży się na inne, większe imprezy? Przekonamy się zapewne już niedługo.

Heroes of the Storm - Garrosh Hellscream kolejną postacią w grze

Wczoraj na oficjalnym profilu Heroes of the Storm, w serwisie Twitter pojawiła się informacja, że kolejną postacią w świecie Nexusa będzie Garrosh, zwany po polsku Piekłoryczem – syn Groma Hellscreama, były Wódz Wojenny Hordy, wybrany przez Thralla jako swego następcę, do czasu aż został zastąpiony przez Vol'jina po oblężeniu Orgrimmaru. Nie wiadomo jeszcze nic na temat jego klasy czy umiejętności w Heores of the Storm, ale dane te powinny pojawić się już niedługo wraz z oficjalną filmową zapowiedzią nowej postaci.

Pokemon Go - legendarne pokemony zawitają do gry

Studio Niantic cały czas świętuje pierwsze urodziny Pokemona GO. W ramach tych obchodów na fanów czeka spora atrakcja - debiut legendarnych pokemonów! W sobotę 22 lipca rusza specjalne wydarzenie w grze, podczas którego gracze z całego świata będą musieli złapać określoną liczbę stworków do swojej kolekcji. Jeżeli wyczyn im się powiedzie, to podczas wielkiego festynu Pokemona GO w Ameryce zostanie ujawniony pierwszy legendarny pokemon. Gracze, którzy będą obecni na wspomnianym festynie będą musieli go pokonać, i jeżeli im się to uda, wspominana „legenda” pojawi się w rajdach na całym świecie.

Od tej chwili gracze będą mogli znaleźć jaja z legendarnym stworkiem w salach treningowych (Gymach). Pokonanie pokemona wiąże się oczywiście z jego dołączeniem do Waszej kolekcji, ale nie będzie możliwe zostawienie go do obrony danego Gyma. Z zapowiedzi filmowej wynika, że pierwszymi potworkami do złapania będą Articuno, Zapdos, Moltres, Lugia i Ho-Oh.