Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2017, 13:24

autor: Vergil

Skyrim - pierwsze materiały z wersji na Nintendo Switch

Kolejną platformą, na którą zmierza The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition, jest konsola Nintendo Switch. W Internecie pojawiły się pierwsze konkretne materiały wideo prezentujące w akcji tę wersję gry.

The Elder Scrolls V: Skyrim odniosło wielki sukces na konsolach Sony i Microsoftu, a także na komputerach osobistych. Nic zatem dziwnego, że firma Bethesda Softworks postanowiła postawić krok na niezbadanym dotąd gruncie i wydać ów tytuł również na konsoli Nintendo Switch. Pierwsze konkretne materiały z rozgrywki wskazują, że pozycja w wersji Special Edition dobrze zniosła przesiadkę na mniejsze urządzenie. Perspektywa ubicia kilku smoków na przykład w trakcie długiej podróży czy choćby nudnego wykładu (nie popieramy!) brzmi w takim wypadku całkiem kusząco.

Poniżej czekają na Was dwa filmy. Pierwszy z nich został opublikowany przez serwis IGN, natomiast drugi jest dziełem Youtubera przedstawiającego się jako FILIP. Autorzy obu materiałów wzięli udział w tegorocznej edycji San Diego Comic-Con, gdzie mieli okazję sprawdzić, jak dzieło Bethesdy spisuje się na małym ekranie. Z ich wrażeń jednoznacznie wynika, że choć zabawie towarzyszą „dziwne uczucia”, w praktyce otrzymujemy po prostu dobrze znany i lubiany tytuł.

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition na Nintendo Switch może się pochwalić kilkoma elementami, których próżno szukać na pozostałych platformach. Poza wyżej wspomnianą mozliwością zabawy na małym ekranie, produkcja zostanie wzbogacona o elementy zaczerpnięte z serii The Legend of Zelda, dzięki czemu fani Linka będą mogli na przykład ubrać swojego Dragonborna w charakterystyczny, zielony strój. Poza tym twórcy zaimplementowali możliwość wykorzystania kontrolerów ruchu wbudowanych w Joy-Cony – w ten sposób nie tylko otworzymy zamki, lecz także wycelujemy z łuku, wyprowadzimy ataki mieczem czy wreszcie zablokujemy tarczą ciosy wyprowadzane przez adwersarzy.

W dzisiejszych czasach The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition nie zachwyca grafiką. Niemniej, mały ekran Switcha powinien skutecznie zamaskować wszelkie niedostatki. - Skyrim - pierwsze materiały z wersji na Nintendo Switch - wiadomość - 2017-07-21
W dzisiejszych czasach The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition nie zachwyca grafiką. Niemniej, mały ekran Switcha powinien skutecznie zamaskować wszelkie niedostatki.

Warto przypomnieć, że na tegorocznych targach E3 Bethesda zapowiedziała również The Elder Scrolls V: Skyrim VR, czyli specjalną wersję gry, przygotowaną z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Jak zatem widać, lista urządzeń, na których można pograć w tę pozycję, wciąż się wydłuża. Czy Skyrim podzieli kiedyś los kultowego Dooma, którego uruchomiono już chyba na każdym urządzeniu posiadającym jako taki wyświetlacz? Czas pokaże. Tymczasem nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na oficjalną datę premiery edycji przeznaczonej na Switcha, która ma zadebiutować jeszcze przed końcem wakacji.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.