Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2015, 21:05

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Electronic Arts wyłączy serwery gier free-to-play (m.in. Battlefield Heroes)

Zła wiadomość dla osób, które regularnie grają w produkcje free-to-play firmy Electronic Arts. Przedstawiciele koncernu poinformowali, że wkrótce zamierzają wyłączyć serwery swoich czterech tytułów – Battlefielda Heroes, Battlefielda Play4Free, Need for Speed World oraz FIFA World.

Battlefield Play4Free i inne tytuły free-to-play od Electronic Arts zostaną wkrótce wyłączone. - Serwery Battlefielda Heroes i trzech innych gier free-to-play zostaną wyłączone - wiadomość - 2015-04-15
Battlefield Play4Free i inne tytuły free-to-play od Electronic Arts zostaną wkrótce wyłączone.

Swego czasu firma Electronic Arts kładła duży nacisk na produkcje, w które można grać bezpłatnie. Koncern stworzył wiele darmowych odsłon swoich najbardziej znanych serii – ich jakość jest zróżnicowana, ale nie da się zaprzeczyć, że w pewnym okresie cieszyły się bardzo dużą popularnością. Wygląda jednak na to, że to już przeszłość – przedstawiciele EA poinformowali bowiem, że 14 lipca wyłączone zostaną serwery czterech tytułów opartych na modelu free-to-play. Chodzi konkretnie o Battlefielda Heroes, Battlefielda Play4Free, Need for Speed World oraz FIFA World. Warto nadmienić, że w pierwszych dwóch produkcjach zablokowano już opcję kupowania wirtualnej waluty za prawdziwe pieniądze, podobnie jak możliwość zakładania nowych kont.

Konkretnych powodów podjętej decyzji nie podano, aczkolwiek w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej Electronic Arts Patrick Soderlund, wiceprezes firmy zajmującymi się podległymi jej studiami, stwierdził, że popularność wymienionych wyżej czterech gier nie jest już tak wysoka jak kiedyś. Dlatego właśnie włodarze koncernu postanowili zaprzestać ich dalszego rozwoju. Branżowy gigant zamierza natomiast skoncentrować się na innej produkcji free-to-play, której liczba użytkowników stale rośnie – Star Wars: The Old Republic. W związku z tym w planach są kolejne aktualizacje i rozszerzenia, które udostępnione zostaną w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Battlefield Heroes i Battlefield Play4Free to darmowe odsłony znanej serii strzelanek stworzonej przez studio DICE. Pierwsza ujrzała światło dzienne w 2009 roku i inspirowana jest sieciowym Team Fortress 2. Tak jak tytuł od Valve, charakteryzuje się więc kolorową oprawą graficzną i humorystycznym podejściem do tematu.

Druga z wymienionych produkcji zadebiutowała w 2011 roku. W przeciwieństwie do Heroes, gra cechuje się bardziej realistyczną grafiką. Poza tym starcia można toczyć na dosyć rozległych mapach, a w poszczególnych bitwach brać może udział maksymalnie 32 graczy.

Need for Speed World to sieciowa wersja popularnej serii wyścigów. Oparta na modelu free-to-play gra ukazała się w 2010 roku i pozwala użytkownikom usiąść za kierownicą szybkich aut. Dodatkowo posiadane samochody można tuningować. W produkcji gracze mogą rywalizować na ulicach miast znanych z pierwszego Most Wanted i Carbona.

FIFA World to sieciowa odsłona piłkarskiego cyklu firmy Electronic Arts, która w listopadzie 2013 roku weszła w fazę otwartej bety. Produkcja bazuje na znanym z płatnych części serii trybie Ultimate Team, który pozwala graczom stworzyć własną drużynę złożoną z różnych zawodników przedstawionych w formie kart. Zabawa polega więc nie tylko na rozgrywaniu kolejnych spotkań, ale i kupowaniu nowych piłkarzy oraz wymianie kartoników z innymi użytkownikami.

TWOIM ZDANIEM

W którą grę free-to-play od Electronic Arts grałeś?

Battlefielda Heroes
10,7%
Battlefielda Play4Free
8,3%
Need for Speed World
25,7%
FIFA World
13,5%
Nie miałem z nimi styczności.
10,8%
Kilka z nich.
31,1%
Zobacz inne ankiety