Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiMMOPC
Okładka Need for Speed World (PC)

Need for Speed World PC

Need for Speed World Online

Sieciowa odsłona popularnej serii wyścigowej Need for Speed, nastawiona na rywalizację pomiędzy graczami. Za jej powstaniem stoją wewnętrzne studia EA, odpowiedzialne m.in. za kilka wcześniejszych części gry oraz serię Skate.

Wyścigi | samochodowe | zagraj za darmo | sieciowe

Gra przestała działać 14 października 2014

PC Windows
Okładka Need for Speed World (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25listopada2010

pudełko PL

27lipca2010

premiera światowa

Gra Need for Speed World przestała działać

14października2014

Uwaga: 14 lipca 2015 roku wyłączono serwery gry i przestała być ona dalej rozwijana.

Need for Speed World Online to sieciowa wersja znanej serii wyścigów. Gra została stworzona przez współpracujące ze sobą studia EA Singapore i Black Box (znane z kilku poprzednich odsłon Need for Speed i serii Skate).

W grze wcielamy się w kierowców działających na terenie jednego dużego miasta. Zostało ono podzielone na kilka zróżnicowanych stylistycznie dzielnic i wypełnione najróżniejszymi atrakcjami. Gracze do wyboru otrzymują sprinty (przejazdy przez wyznaczony odcinek), wyścigi z okrążeniami (klasyczny tryb zabawy) i inne typy rozgrywki. Każde z wyzwań można rozegrać w pojedynkę (z komputerowym przeciwnikiem) lub z innymi graczami.

Biorąc udział w wyścigach uczestnicy zabawy zdobywają punkty reputacji i pieniądze. Pierwszy z wymienionych elementów pozwala nabijać kolejne poziomy kierowcy i odblokować specjalne umiejętności. Za pieniądze kupujemy nowe samochody, ulepszenia do nich (czyli kilka pakietów tuningowych) i elementy estetyczne (nalepki, napisy, itd.). Na kolejnych poziomach doświadczenia dostajemy też dostęp do nowych wyzwań.

Gracze przemierzający wirtualne miasto Need For Speed World Online mogą rozmawiać ze sobą, wyzywać się na pojedynki, wspólnie brać udział w wyścigach i chwalić się swoimi samochodami. Oprócz tego w grze pojawiają się pościgi z policją – wystarczy „zahaczyć” jeden z radiowozów patrolujących miasto. Eksploracja metropolii została natomiast zepchnięta na dalszy plan, gdyż poszczególne atrakcje aktywujemy z poziomu mapy.

Sieciowy Need for Speed jest dostępny za darmo, chociaż opiera się na rozbudowanym systemie mikrotransakcji. Za drobne opłaty kupujemy najróżniejsze bonusy (do reputacji, pieniędzy), power-upy (które dają przewagę podczas wyścigów), dodatkowe miejsce w garażu. Prawdziwe pieniądze pozwalają również wynająć lepsze modele wozów na kilka dni. Od strony graficznej tytuł prezentuje się poprawnie, chociaż nie doskonale.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 3169 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 1053 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Gry podobne do Need for Speed World

Klasyfikacja PEGI Need for Speed World

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Need for Speed World

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 1.8 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Need for Speed World - recenzja gry
Need for Speed World - recenzja gry

Recenzja 14 września 2010, 11:35

Sieciowe produkcje z modelem doświadczenia wymagają wielu atrakcji, które zachęcałyby do regularnego odwiedzania wirtualnego świata. Początkowo wydaje się, że Need for Speed: World spełnia to zadanie, bo do wyboru otrzymujemy trzy zasadnicze typy wyzwań: ucieczki przed policją, wyścigi na okrążenia oraz sprinty. Pierwszy tryb aktywujemy, uderzając w jakikolwiek samochód policyjny. Podczas pościgu punktowane są takie czynności jak niszczenie radiowozów, wymykanie się z blokad, omijanie kolczatek i sianie destrukcji. Drugi typ zabawy nie wymaga komentarza – ścigamy się w nim na zamkniętych trasach z komputerowym lub żywym przeciwnikiem. W sprintach chodzi o to samo, z tym, że do pokonania mamy pewien odcinek miasta. Za udział w każdej z atrakcji dostajemy punkty reputacji/doświadczenia i pieniądze.